Kredyt gotówkowy 17 tys. zł

2023-08-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 17 tys. zł? Również dobrze może to być pożyczka gotówkowa na 17 tys. zł na dowolny cel. Sprawdź poniżej: porównanie kredytów gotówkowych. Kluczowe informacje i porady

kredyt gotówkowy 17 tys. zł

Kredyt gotówkowy jest jednym z najpopularniejszych produktów finansowych dostępnych na rynku. Dla wielu osób jest to sposób na szybkie uzyskanie potrzebnych środków finansowych, ale i często jedyny możliwy. Jeśli rozważasz kredyt gotówkowy w wysokości 17 tysięcy złotych, to warto wiedzieć, na co zwracać uwagę.

Przyjrzyj się oprocentowaniu i kosztom kredytowym

Pierwszym krokiem w wyborze odpowiedniego kredytu jest porównanie oprocentowania nominalnego oraz kosztów dodatkowych związanych z finansowaniem. Te wszystkie koszty składają się na cenę kredytowania.

Oprocentowanie jest w szczególności ważne, ponieważ stopy procentowe NBP, a tym samym i oprocentowanie kredytów gotówkowych jest wysokie. A to oznacza, że koszt odsetkowy kredytów nie będzie najniższy.

Sprawdź, ile dokładnie będziesz płacić za kredyt w ciągu całego okresu spłaty.

Porównaj oferty banków i kredyty

Jest to niezwykle istotne, aby nie tylko zapoznać się z propozycjami banków, ale i w dalszej części porównywać kredyt gotówkowy 17 tys. zł w ofercie różnych banków.

Taką ofert kredytu gotówkowego przedstawi bank po ocenie ryzyka kredytowego (zdolności i wiarygodności kredytowej). To może pomóc Ci znaleźć kredyt o najkorzystniejszych warunkach.

Porównanie kredytów jest bardzo istotne z punktu widzenia kosztów, jakie będziemy musieli ponieść w związku ze skorzystania z finansowania zewnętrznego.

Kredyt gotówkowy 17 tys. zł i zdolność kredytowa

Każdy kredytodawca ma swoje wymagania co do zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Każdy z banków nieco inaczej wylicza zdolność kredytową, co oznacza, że może się okazać, że w Banku A zdolność kredytowa będzie niewystarczająca, a w Banku B już umożliwi uzyskanie kredytu.

Należy spełnić odpowiednie kryteria nie tylko co do wysokości uzyskiwanych dochodów (i ich źródeł), ale i wydatków w gospodarstwie domowym. Lepszy bilans pomiędzy dochodami i wydatkami, zwiększa szanse na uzyskanie kredytu.

Długość okresu spłaty kredytu gotówkowego

Długość okresu spłaty zawsze wpływa na wysokość miesięcznej raty. Im krótszy okres, tym wyższa rata, ale mniej zapłacisz w sumie za kredyt. Mniejszy jest wówczas koszt odsetkowy. Ile wyniesie rata i koszt kredytu gotówkowego na 17 tys. zł?

Założenia: oprocentowanie nominalne roczne 11,92%. Odsetki są jedynym kosztem. Wysokość rat i kosztów odsetkowych:

  • 2 lata: 799,61 zł – 2 190,74 zł,
  • 3 lata: 563,99 zł – 3 303,78 zł,
  • 4 lata: 447,01 zł – 4 456,37 zł.

Czy przy wyborze kredytu gotówkowego na 17 tysięcy złotych warto jest korzystać z wyszukiwarki? Wyszukiwarka kredytów gotówkowych powinna ona wyłącznie służyć do zapoznania się z propozycjami banków i wysłania formularza kontaktowego do wybranych instytucji.

Może to być potraktowane również jako symulator rat kredytu gotówkowego, np. na 17 lat na 4 lat. Nie wylicza ona bowiem dokładnych rat kredytowych oraz nie jest to ranking kredytów gotówkowych. Wyliczenia rat dokona bank, dopiero po zbadaniu naszej zdolności kredytowej. Wówczas może nam przedstawić wstępną propozycję kredytową.

Pamiętaj, że kredyt gotówkowy może być rozwiązaniem finansowym, które pozwala na szybkie zrealizowanie określonych celów. Jednak wiąże się to zawsze z większymi lub mniejszymi kosztami. Dlatego starannie analizuj oferty i dopiero potem podejmuj decyzję. Konsultacja z doradcą finansowym również może być cenną pomocą w tym procesie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok