Kredyt gotówkowy 16000 zł z małą ratą

Kredyt gotówkowy 16000 zł. Pożyczka gotówkowa na 16000 zł w banku. Porównanie kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach – najnowsze zestawienie: tradycyjnie i przez internet.

kredyt gotówkowy 16000 zł z małą ratą

Zanim wybierzesz bank i kredyt gotówkowy, sprawdź ile wynosi całkowity koszt kredytu (RRSO) – takie porównanie pozwoli wybrać tańszą propozycję.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania przedstawia sumę wszystkich kosztów kredytowych w ujęciu procentowym. Informację odnośnie RRSO znajdziesz w formularzu informacyjnym. Pozwala szybko porównać różne oferty kredytowe w bankach.

Dowiedz się również jakie oprocentowanie kredytu: stałe czy zmienne – to również wpływa na cenę kredytu, jeżeli nastąpią zmiany w oprocentowaniu.

Wakacje kredytowe” – możliwość czasowego zawieszenia spłaty zobowiązania. Z reguły jest to 1-2 miesiące po spłaceniu kilku rat. Dowiedz się czy jest taka możliwość.

Ubezpieczenie kredytu, to droższy kredyt. Musisz zadecydować czy chcesz z niego skorzystać, o ile nie jest wymagane. Dowiedz się ile to kosztuje i przed czym chroni polisa.

Pożyczki i kredyty gotówkowe mogą być bez zabezpieczenia, jak i z zabezpieczeniem. Jeżeli bank wymaga zabezpieczeń, to dowiedz się jakich, na jakich warunkach i oczywiście czy ich wartość jest adekwatna do wysokości kredytu.

Bank poinformuje ciebie również na temat warunków odstąpienia od umowy pożyczkowej/kredytowej. Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim masz 14 dni na odstąpienie od umowy. Oddajesz pożyczone pieniądze + odsetki za wykorzystany okres czasu.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 16000 zł?

Decyzja o wyborze banku powinna być przemyślana i poprzedzona głęboką analizą. Nie warto sprawdzać 15 banków, bo nie jest to możliwe do wykonania dla zwykłego klienta. Należy skupić się na kilku najbardziej popularnych i w tej grupie wybrać kredyt.

Pamiętaj o tym, że będziesz musiał oddać nie tylko 16000 zł, ale również kilka tysięcy dodatkowych kosztów. Poniższy przykład reprezentatywny przedstawia rzeczywisty roczny koszt kredytu w ujęciu procentowym i pieniężnym (PLN):

 • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO): 44,92%.
  Całkowita kwota pożyczki: 16 028,85 zł.
  Całkowita kwota do spłaty: 29 772,66 zł.
  Oprocentowanie nominalne roczne: 8,92%.
 • Całkowity koszt pożyczki: 13 743,81 zł.
  Okres kredytowania 3 lata i 8 miesięcy.
  Liczba rat: 44 miesięcznych rat równych po 676,85 zł.

Kalkulacja na dzień 4 stycznia 2022 r.

Szacunkowe wyliczenia rat kredytowych w bankach. Rata kredytowa 16 000 zł:

 • 4 lata – 383 zł,
 • 5 lat – 316 zł,
 • 6 lat – 272 zł,
 • 7 lat – 241 zł.
A co zrobić, kiedy spłacasz kilka kredytów i pożyczek bankowych? Można zastanowić się nad konsolidacją kredytu lub kredytów w jeden. W ten sposób można znacznie obniżyć wysokość raty.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok