Kredyt gotówkowy 16 tysięcy złotych

Czy szukasz tańszego i korzystniejszego finansowania w banku na 16000 zł? Zastanawiasz się w jakim banku wziąć kredyt gotówkowy, ewentualnie pożyczkę na 16 tysięcy złotych? I istotne jest to, aby takie finansowanie było możliwie jak najtańsze? To w takiej sytuacji bez porównania ofert kredytowych się nie obejdzie. Ale to nic trudnego, ponieważ poniżej znajduje się lista banków, w których o taki kredyt można zapytać.
kredyt gotówkowy 16 tysięcy złotych
Kredyt gotówkowy 16 tysięcy złotych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

To gdzie zdecydujemy się wziąć kredyt na 16 tysięcy złotych zależy od tego, jakiego kredytu szukamy. Priorytetem może być przecież cena kredytu, ale i kanał dystrybucji – online lub standardowy.

Kredyt internetowy łatwo jest wyszukać – wystarczy to tylko sprawdzić w propozycjach banków. Dłużej zajmie wybór tańszego kredytu, ponieważ będzie to wymagać porównania przynajmniej dwóch ofert pod względem kosztów.

Jakie dokumenty należy przygotować do kredytu lub pożyczki gotówkowej? Dodatkowe informacje: Co trzeba mieć żeby wziąć kredyt gotówkowy?

Najtańszy kredyt gotówkowy na 16000 zł. Ważna cena

Jeżeli chodzi o cenę kredytu gotówkowego na 16000 zł, to wystarczy porównać oferty kredytowe z uwzględnieniem całkowitych kosztów kredytu oraz RRSO.

Banki mają obowiązek ich podawania (wynika to z Ustawy o Kredycie Konsumenckim 1) i korzystając z takich informacji zdecydowanie jest łatwiej porównać kredyty. Ale oczywiście muszą to być kredyty o takich samych parametrach (wysokość kredytu, liczba rat i ich rodzaj – stałe lub malejące).

RRSO obejmuje całkowity koszt kredytu, który jest wyrażony jako wartość procentowa całkowitej kwoty kredytu w stosunku rocznym. Im RRSO jest niższe, to oznacza, że kredyt gotówkowy jest tańszy (podobnie zresztą jak koszt całkowity w ujęciu złotówkowym).

Gdzie po kredyt gotówkowy 16 tysięcy? Lista banków

Z poniższymi bankami skontaktujesz się w sprawie finansowania – wystarczy tylko wypełnić formularz kontaktowy i wówczas doradca bankowy przedzwoni.

Dostępne są oferty standardowe i przez internet (np.: Millennium Bank, Raiffeisen DB, City Handlowy).

Rata kredytu gotówkowego

Poza oprocentowaniem, które decyduje o wysokości płaconej raty, należy dodatkowo zwrócić uwagę na wybór rat: czy są to raty równe czy malejące.

Każda rata zawiera część kapitałową i odsetkową. Raty malejące powodują, że koszt kredytu będzie mniejszy, ale musimy dysponować większą zdolnością kredytową. Należy poprosić doradcę bankowego o przeprowadzenie symulacji rat kredytowych, aby wybrać odpowiednią opcję.

Przy kredycie gotówkowym mogą wystąpić również dodatkowe opłaty, np. z prowizją za udzielenie finansowania, związane z ubezpieczeniem kredytu.

Niekiedy w zamian za wykupienie dodatkowych produktów, bank obniży oprocentowanie lub prowizję. Należy jednak dokładnie przeanalizować ofertę i sprawdzić czy wykupienie tych dodatkowych produktów faktycznie obniży koszt kredytu.

Jaka rata dla kredytu gotówkowego na 16 tysięcy?

Jaka może być rata dla kredytu gotówkowego na 16 tysięcy? W tej sprawie powinniśmy skontaktować się z bankiem, bowiem tylko poprzez przedstawienie indywidualnej oferty kredytowej można ją wyliczyć.

Banki przygotowując ofertę biorą pod uwagę zdolność i wiarygodność kredytową klienta i w związku z tym końcowe warunki kredytowania mogą się różnić od tych przestawionych w propozycji ogólnej. Również wszelkiego rodzaju obliczenia poczynione z kalkulatorem kredytów gotówkowych są tylko szacunkowe.

Jednakże, jeżeli przyjęte zostaną określone założenia, to wyliczyć wysokość raty oczywiście można.

Założenia: Kredyt gotówkowy 16000 zł. Oprocentowanie nominale roczne 11,00%. Występuje tylko koszt odsetkowy.

Raty równe miesięczne – koszt odsetkowy kredytu (będący równocześnie kosztem całkowitym):

 • 12 miesięcznych rat: 1 414,11 zł – 969,28 zł.
 • 24 raty: 745,73 zł – 1 897,41 zł.
 • 36 rat: 523,82 zł – 2 857,50 zł.
 • 40 rat: 479,62 zł – 3 184,60 zł.
 • 50 rat: 400,35 zł – 4 017,74 zł.

Oczywiście, że dłuższy czas spłaty – im więcej będzie rat kredytowych – tym ona się stopniowo zmniejsza. Ale jednak z drugiej strony, i należy wziąć to pod uwagę, rośnie koszt odsetkowy.

Jeżeli spłacasz obecnie kilka kredytów i pożyczek gotówkowych, to możesz je wszystkie lub wybrane połączyć w nowy kredyt i zmniejszyć ratę. Mowa jest o konsolidacji kredytów. Przeczytaj: Co to jest konsolidacja kredytów?

Jakie zarobki netto? Kredyt 16000 zł?

W tym momencie wchodzimy w zakres oceny zdolności kredytowej. Zarobki netto, ale również i wydatki w gospodarstwie domowych: stałe i związane ze spłatę innych zobowiązań, decydują w dużej mierze, czy finansowanie otrzymamy.

Oczywiście na zdolność kredytową wpływa kilka dodatkowych czynników, np. liczba osób na utrzymaniu w gospodarstwie, wiek kredytobiorcy, rodzaj umowy o prace i staż pracy. Na ocenę kredytową wpływa również dodatkowa wiarygodność kredytowa w BIK.

Ważna uwaga: każdy z banków w nieco inny sposób wylicza zdolność kredytową, a to oznacza, że:

 • w każdym banku zdolność kredytową będziemy mieli inną przy takich samych parametrach kredytu,
 • zdolność kredytową można jedynie oszacować, bo dokładne wyliczenia uzyskamy w banku.

Przyjmując zatem te zastrzeżenia oszacujmy zdolność kredytową przy następujących założeniach:

 • Kredyt gotówkowy 16 tysięcy złotych.
 • Brak innych zobowiązań kredytowych, w tym również limitów kredytowych (dotyczy to również kart kredytowych).

Opcje dla singla i rodziny 2+1.

Kredyt gotówkowy 16 tysięcy złotych dla SINGLA: okres kredytowania i wysokość zarobków netto.

 • 12 miesięcy: 3800 zł.
 • 24 miesiące: 2200 zł.
 • 36 miesięcy: 2000 zł.
 • 40 miesięcy: 1900 zł.
 • 50 miesięcy: 1800 zł.

Kredyt gotówkowy 16 tysięcy złotych dla RODZINY 2 + 1: okres kredytowania i wysokość zarobków netto.

 • 12 miesięcy: 5000 zł.
 • 24 miesiące: 4300 zł.
 • 36 miesięcy: 4100 zł.
 • 40 miesięcy: 4100 zł.
 • 50 miesięcy: 4000 zł.
Konsolidacja kredytów? Wyliczenia rat i kosztów: Kredyt konsolidacyjny 45 tysięcy złotych

Procedura uproszczona przy kredytach

Taka procedura w przeważającej mierze dotyczy kredytów i pożyczek gotówkowych. Bardzo często stosują ją firmy pożyczkowe internetowe, w sytuacji kiedy wymagana jest weryfikacja danych osobowych. Głównie polega to przelaniu 1 grosza z osobistego rachunku bankowego oraz wypełnieniu oświadczenia o zarobkach. Po pozytywnej weryfikacji i ocenie zdolności kredytowej, pieniądze z pożyczki są przelewane na wskazany rachunek.

W przypadku banków uproszczona procedura jest stosowana przy weryfikacji dochodów i przeważnie dotyczy kredytów poniżej 20 tysięcy.

Jeżeli wnioskujesz o kredyt/pożyczkę gotówkową, to bank może poprosić o przesłanie zeskanowanego zaświadczenia o dochodach od pracodawcy lub wyciągu z konta bankowego za ostatnie 3 miesiące lub PIT-a z ostatniego roku lub internetową weryfikację rachunku. Ta ostatnia możliwość jest coraz częściej stosowana przez banki, a o której pisaliśmy w artykule: „Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń o dochodach, m.in. w Alior Banku„.

Taki szybki kredyt gotówkowy jest bardzo często możliwy przez internet w bankowości online, pozwalającej złożyć wniosek kredytowy bez wychodzenia z domu – przez internet. Nie odbywa się to jednak to tak, że wniosek jest akceptowany (lub nie) automatycznie. Cała procedura odbywa się przez internet i przy pomocy pracownika banku.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok