Kredyt gotówkowy 16 tys zł | Rata od 188,55 zł. RRSO 7,59%

2022-12-07 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 16 tys zł. Pożyczka gotówkowa na 16 tys zł w banku? Konieczne jest porównanie ofert kredytowych w bankach. Na tej podstawie można dokonać korzystnego wyboru.

kredyt gotówkowy 16 tys zł

Porównanie kredytów gotówkowych to rzecz najważniejsze. Nie zawsze najbardziej korzystny kredyt gotówkowy to ten, który jest najtańszy. Dla wielu osób inne korzyści związane z ofertą kredytową będą ważniejsze, np. wakacje kredytowa, i zrekompensują droższy kredyt gotówkowy.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 16 tys zł?

Kredyty gotówkowe są udzielane przez banki na określony procent i czas. Należy pamiętać, że tylko banki i SKOK-i udzielają kredyty gotówkowe. Pieniądze, w przypadku kredytów gotówkowych, muszą zostać przeznaczone na określony cel zapisany w umowie.

Banki oczywiście oferują również pożyczki gotówkowe, które przeznaczane są na dowolny cel. Podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych, wymagana jest odpowiednia zdolność i wiarygodność kredytowa.

Jeżeli mamy zdolność kredytową, to po spełnieniu określonych warunków, złożeniu wniosku kredytowego i dokumentów, możemy już tylko czekać na rozpatrzenie wniosku i decyzję kredytową.

W przypadku banków jest więcej formalności niż w firmie pożyczkowej, ale oferowane warunki kredytowe są zdecydowanie bardziej korzystne, a kredyt lub pożyczka udzielana jest na większą kwotę.

Pieniądze z pożyczki gotówkowej można przeznaczyć na dowolny cel.

Kredyt hipoteczny może być udzielony na konkretny cel, np. związany z zakupem nieruchomości lub na generalny remont mieszkania. Podobnie kredyty refinansowe i konsolidacyjne różnią się dodatkowo co do celu ich wykorzystania.

Szacunkowe wyliczenia rat kredytowych w bankach. Rata kredytowa 16 tys zł

Zwróć uwagę, że wysokość raty kredytowej – wydłużając okres spłaty – nie spada już tak dynamicznie w stosunku do okresu poprzedniego.

  • 3 lata – 494 zł,
  • 4 lata – 383 zł,
  • 5 lat – 316 zł,
  • 6 lat – 272 zł,
  • 7 lat – 241 zł.
A może kredyt 2x mniejszy z długim okresem spłaty?
Porównanie: Kredyt Gotówkowy 8000 zł 7 lat

gdzie po kredyt gotówkowy 16 tys zł

Porównanie kredytów gotówkowych 16 tys zł

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę jest oprocentowanie rzeczywiste (RRSO) pożyczki lub kredytu. Im niższe oprocentowanie, tym mniejsze będą koszty kredytu.

Na koszt kredytu lub pożyczki, składają się odsetki od kredytu, prowizja, ubezpieczenie. Od wyboru systemu rat, równe lub malejące, zależy także nie tylko wysokość płaconej raty, ale także ogólne koszty kredytu.

Należy pamiętać, że długość okresu kredytowania ma również wpływ na ogólne koszty kredytu. Im dłuższy taki okres, tym koszty są większe, ale miesięczna rata kredytowa jest mniejsza.

Wiele atrakcyjnych ofert pożyczek gotówkowych są tylko czasowe i skierowane niekiedy wyłącznie do określonych grup docelowych. Ale nie ma co się martwić i spieszyć z kredytem, ponieważ takie oferty pojawiają się bardzo często. Jeżeli masz zdolność kredytową, to zawsze dostaniesz kredyt gotówkowy na 16 tys zł, i znajdziesz atrakcyjną ofertę.

Dodatkowo musisz zwrócić uwagę, że często pożyczka gotówkowa promocyjna wiąże się z wykupieniem dodatkowych usług oferowanych przez bank, np. będziesz musiał otworzyć konto bankowe w danym banku.

Tani kredyt gotówkowy 16 tys zł

Tani kredyt gotówkowy 16 tys zł, czyli jaki? Zostało już wspomniane powyżej, że porównując kredyty gotówkowe, należy zwracać uwagę na RRSO i/lub koszt całkowity kredytu. Im mniejsze są obie wartości, to taki kredyt lub pożyczka będzie tańsza. Wybierając również krótszy okres kredytowania, to tańsze zobowiązanie. Dlaczego? Z prostego powodu. O ile prowizję od kredytu zapłacimy taką samą, niezależnie od czasu na jaki kredyt weźmiemy, to odsetki będą mniejsze lub większe. Dłuższa spłata, to większe odsetki – kredyt będzie droższy. Krótszy okres spłaty – zobowiązanie będzie tańsze.

Powinniśmy jednak tak ustalić czas spłaty, aby rata kredytowa nie była zbyt dużym obciążeniem dla domowych finansów. Jeżeli tak się stanie, to będziemy zmuszeni szukać konsolidacji, aby obniżyć poziom raty.

Na to ile wyniesie koszt kredytu, ma również wpływ wybór rat (malejące stałe). Malejące oznaczają, że kredyt będziemy tańszy, ale początkowe raty będą większe niż w przypadku rat stałych. A po drugie musimy wykazać większą zdolność kredytową.

I ostatni czynnik, być może najważniejszy: ocena klienta przez bank. Klient o dobrej zdolności kredytowej (w stosunku do wysokości kredytu, który chce zaciągnąć) i z dobrą historią kredytową (sprawdzana w BIK) może spodziewać się zdecydowanie bardziej atrakcyjnej oferty.

Pamiętaj o tym, aby zawsze pożyczać tylko tyle, ile faktycznie potrzebujesz. Bo po co przepłacać?

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok