W jakim banku kredyt gotówkowy 15000 złotych?

2023-07-23 – ostatnia aktualizacja

W jakim banku kredyt gotówkowy 15000 złotych, a może pożyczka 15000 z dowolnie wybranym celem finansowania? Nie trać cennego czasu i zrób szybkie porównanie kredytów gotówkowych w bankach. Sprawdź również, jaka może być rata i jak porównać kredyty.

kredyt gotówkowy 15000 złotych


Przy wyborze każdego kredytu należy zwrócić uwagę nie tylko na jego parametry, ale także na wysokość rat kredytowych. Powinna być ustalona na poziomie, która nie będzie obciążać zbyt mocno domowy budżet, co pozwoli na terminowe jej regulowanie w każdym miesiącu.

W poniższym wpisie skupimy się na najważniejszych aspektach kredytów gotówkowych na 15000 zł.

Czy można wybrać szybko tani kredyt gotówkowy

Wydawać się by mogło, że jest to sprawa bardzo prosta i łatwa… Jest tyle propozycji kredytowych i banków, że nie powinno być problemu z natychmiastowym wskazaniem banku. Czy, aby jednak na pewno?

Nie ważny jest powód, dla którego szukamy kredytu lub pożyczki gotówkowej. Istotne jest to, aby wybór banku był jak najlepszy, a kredyt jak najtańszy. W przeciwnym razie już za kilka miesięcy będziemy szukać kredytu konsolidacyjnego, aby połączyć posiadane zobowiązania i obniżyć ratę.

Gdzie po kredyt gotówkowy na 15000 zł

Na początku należałoby zapoznać się z propozycjami kredytów gotówkowych, również tymi przez internet. Ze względu jednak na utrzymujące się wysokie stopy procentowe i jednocześnie nową sytuację finansową w jakiej znalazło się wiele gospodarstw domowych, nie należy się spodziewać, że propozycje będą najtańsze. Banki odpowiednio dostosowały swoje propozycje kredytowe.

Obecnie jednak sytuacja w segmencie kredytów i pożyczek gotówkowych ustabilizowała się na tyle, że pojawiły się nieco tańsze propozycje, w tym również ze stałą stopą oprocentowania i jest również kredyt 15000 online.

Z bankami z listy poniżej skontaktujesz się w sprawie dowolnego kredytu gotówkowego.

Po pierwsze: cena kredytu. Po drugie i trzecie: cena kredytu

Ofertę kredytową zaproponowaną przez bank, powinniśmy sprawdzić pod względem kosztów całkowitych. Oznacza to, że:

musimy wiedzieć, ile będzie nas kosztować pożyczenie pieniędzy na określony czas przy ustalonych warunkach.

Co jest najważniejsze w cenie kredytu? Kilka czynników kosztowych:

1. Oprocentowanie nominalne – od niego zależy wysokość zapłaconych odsetek. Odgrywa ono zasadniczą rolę, jeżeli pożyczamy dużą kwotę i na długi termin.

2. Prowizja z udzielony kredyt. Najczęściej jest ona wyliczana procentowo od wysokości udzielonego kredytu. W ofertach promocyjnych banki często z niej rezygnują. Ale to nie dlatego, że są tak wspaniałomyślne, ale tylko dlatego, że oprocentowanie jest wysokie.

Co nie oznacza wcale, że propozycji z prowizją już nie ma. Są takie i to z wysokim oprocentowaniem,

3. Koszty dodatkowe. Występują i najczęściej dotyczą ubezpieczenia. Nie ma jednak reguły. Bank może wymagać wykupienia polisy, jeżeli zakwalifikuje kredytobiorcę do grupy większego ryzyka.

Nie ma nic odkrywczego, jeżeli zostanie stwierdzone, że oferty kredytów należy porównać, jeżeli zależy nam na jak najtańszym zobowiązaniu.

Nie popadaj jednak w przesadę z porównywaniem ofert. Wystarczą maksymalnie dwie, trzy przygotowane przez różne banki.

Kredyt 15000 jaka rata?

Przede wszystkim nie powinna być zbyt niska. Obecnie możemy mieć świetną zdolność kredytową, ale jak będzie wyglądać nasza sytuacja finansowa w trakcie spłaty kredytu? O tym przekonamy się za kilka miesięcy. Lepiej jest nieco wydłużyć okres spłaty, co prawda będą większe odsetki od kredytu, ale powinno być bezpieczniej. W końcu zawsze kredyt można spłacić wcześniej lub nadpłacać raty.

Oczywiście wybór zależy tylko od Ciebie, ponieważ tylko Ty znasz najlepiej swoją sytuację materialną.

OK. Skupmy się na ratach kredytu na 15000 zł. Jak prezentują się szacunkowe wyliczenia?

Założenia do wyliczeń:

Kredyt gotówkowy 15000 zł. Oprocentowanie roczne 11,45%. Prowizja 0 zł. Brak ubezpieczenia. Wyłącznie koszt odsetkowy.

Obliczenia dla rat równych i kosztów odsetkowych:

 • 2 lata: 702,26 zł – 1 854,13 zł,
 • 3 lata (36 miesięcy): 494,28 zł – 2 794,21 zł,
 • 4 lata: 390,97 zł – 3 766,51 zł,
 • 5 lat (60 miesięcy): 329,51 zł – 4 770,76 zł,
 • 6 lat: 288,98 zł – 5 806,59 zł,
 • 7 lat: 260,40 zł – 6 873,55 zł,

No i jasno widać, że pożyczka 15000 na 36 miesięcy będzie miała większą ratę w przeciwieństwie do spłaty rozłożonej na 60 miesięcy. Ale koszt odsetkowy będzie znacząco mniejszy.

kredyt gotówkowy 15000 różnica wysokości raty do okresu poprzedniego

Różnice w wysokości raty kredytu gotówkowego 15000 zł w stosunku do poprzedniego okresu kredytowania. Źródło: kredytyporownywarka.pl
Porównanie kredytów gotówkowych: kredyt gotówkowy na 150 tysięcy złotych. Wyliczenia rat i kosztów odsetkowych.

Jak przeprowadzić analizę porównawczą dwóch kredytów?

Wzięcie „na tapet” dwóch kredytów umożliwi dokonanie korzystniejszego wyboru. Jeżeli skontaktujemy się z bankiem w sprawie finansowania na 15000 zł i otrzymamy formularze informacyjne, to analiza ofert jest bardzo prosta.

Pamiętać należy o tym, aby kredyty były jednakowe co do wysokości, liczby miesięcy i rodzajów rat.

Posłużmy się najprostszym przykładem, z jednym kosztem kredytowym – odsetkami.

Jeżeli bank A zaproponował nam kredyt gotówkowy na 15000 zł z oprocentowaniem 11,99%, a drugi z oprocentowaniem 12,54%, to przy spłacie rozłożonej na 4 lata (48 miesięcy), raty kredytowe równe i koszty odsetkowe (całkowite) wyniosą:

 • Bank A: 394,93 zł oraz 3 956,83 zł.
 • Bank B: 399,00 zł oraz 4 151,82 zł.

Jasno widać, że kredyt w banku A jest tańszy.

Jeżeli jednak bank A pobrałby prowizję, np. w wysokości 4% od przyznanego kredytu (zapłacona z góry), to koszt całkowity wzrósłby o koszt prowizji 600 zł. Wówczas kredyt w banku A z kosztem całkowitym na poziomie 4556,83 zł byłby już droższy niż w banku B.

Przeczytaj również: Duży kredyt gotówkowy? Jaka jest maksymalna wysokość kredytu gotówkowego i kto taki kredyt ewentualnie może uzyskać.

PODSUMOWANIE

Wybór odpowiedniego kredytu gotówkowego nie jest być może sprawą najłatwiejszą ze względu na liczbę ofert kredytowych. Jednak oferty bankowe powinniśmy w miarę możliwości porównać.

Jest ono istotne z punktu widzenia wyboru najlepszego kredytu. I nie ma większego znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy 15000 zł na 3 lata czy na lat 5.

Jest mało prawdopodobne, aby szybko – bez oceny kredytobiorcy (zdolności i wiarygodności kredytowej) – i bez odpowiedniej analizy wskazać korzystny wybór. Podpowiedzi jak szukać i w jaki sposób patrzeć na na analizę kosztów zostało omówione w powyższym artykule.

5 komentarzy do “W jakim banku kredyt gotówkowy 15000 złotych?”

 1. Nie warto brać kredytu gotówkowego bo są drogie. Oprocentowanie kredytów gotówkowych jest zwykle wyższe niż w przypadku innych rodzajów kredytów, takich jak kredyty hipoteczne lub pożyczki konsumpcyjne. Oznacza to, że zapłacisz więcej odsetek za kredyt gotówkowy. Kredyty gotówkowe mogą być trudne do spłaty, zwłaszcza kiedy są udzielane na długie okresy, co oznacza, że będziesz musiał spłacać je przez wiele lat. Jeśli nie będziesz w stanie spłacać rat kredytu w terminie, możesz zostać obciążony wysokimi kosztami, takimi jak odsetki karne i opłaty za opóźnienie w spłacie. Mogą one prowadzić do wzrostu zadłużenia. Jeśli zaciągniesz kredyt gotówkowy na zakup rzeczy, których nie potrzebujesz lub których nie możesz sobie pozwolić, możesz znaleźć się w spirali zadłużenia. Oznacza to, że będziesz musiał spłacać kredyt gotówkowy z odsetkami, a także inne zobowiązania finansowe, takie jak czynsz, rachunki i kredyty studenckie. Jeśli już rozważasz zaciągnięcie kredytu gotówkowego, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i możliwości. Upewnij się, że rozumiesz koszty kredytu i że będziesz w stanie spłacać go w terminie. Jeśli nie masz pewności, czy kredyt gotówkowy jest dla Ciebie odpowiedni, porozmawiaj z doradcą finansowym.

 2. Przy wyborze banku, w którym zaciągniesz kredyt gotówkowy na 15 tysięcy złotych, decyduje wiele czynników, takich jak:

  Oprocentowanie kredytu
  Prowizja za udzielenie kredytu
  Okres kredytowania
  Rata kredytu
  Składowe całkowitego kosztu kredytu (CKK)
  Wymagania formalne

  Aby wybrać najlepszy kredyt gotówkowy, warto porównać oferty różnych banków. Można to zrobić samodzielnie, korzystając z porównywarek kredytowych, lub skorzystać z pomocy doradcy finansowego.

  Oto kilka banków, które oferują kredyty gotówkowe na 15 tysięcy złotych:

  Alior Bank
  Bank Millennium
  ING Bank Śląski
  PKO BP
  Santander Bank Polska

  Każdy z tych banków ma swoje zalety i wady. Warto je dokładnie przeanalizować, zanim podejmiesz decyzję o wyborze kredytu.

  Oto kilka wskazówek, które pomogą wam wybrać najlepszy kredyt gotówkowy:

  Porównaj oferty różnych banków.
  Zwróć uwagę na oprocentowanie kredytu, prowizję za udzielenie kredytu, okres kredytowania, ratę kredytu i CKK.
  Dobierz kredyt do swoich potrzeb i możliwości finansowych.
  Przed podpisaniem umowy dokładnie przeczytaj ją i upewnij się, że rozumiesz wszystkie jej zapisy.

  Jeśli nie masz pewności, który kredyt wybrać, warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego. Pomoże on Ci dobrać kredyt do Twoich potrzeb i możliwości finansowych.

 3. Warto pamiętać o dodatkowym elemencie KOSZTOWYM, a który nie jest ujmowany w całkowitym koszcie kredytu, ale wpłynąć może na opłacalność całej oferty. Mowa jest tutaj oczywiście o konieczności skorzystania z jakiś dodatkowych produktów. Może to być kredyt gotówkowy z kontem. Jeżeli prowadzenie takiego rachunku kosztuje w skali miesiąca określoną kwotę, a musimy z niego korzystać przez cały okres spłaty kredytu, to jest to dodatkowy koszt i być może w innym banku kredyt gotówkowy na 15000 zł będzie tańszy niż „najtańszy”.

 4. Wyszukiwanie banku oferującego najlepszy kredyt gotówkowy wymaga dokładnej analizy ofert, warunków i swojej zdolności kredytowej. Należy zachować ostrożność i staranność, aby uniknąć niekorzystnych konsekwencji finansowych. Wybierając odpowiedni kredyt, zwiększasz swoje szanse na realizację celów i spełnienie marzeń przy minimalnym ryzyku.

 5. Ciężko jest napisać który bank ma najlepszy kredyt, bo każdy kładzie nacisk na inne produkty. Jeden będzie super do 15000 zł, a inny jest bankiem który daje 200 000 na 120 miesięcy i lepszej oferty nie ma.

  Oferta standardowa nie musi być najgorsza dla klienta a i oferty promocyjne niekiedy mogą być gorsze od standardowej bo ma się oprocentowanie 12%, ale prowizja 5% + ubezpieczenie.

  Najlepiej porównywać i negocjować warunki. Mała kwota na krótki czas z niskim oprocentowaniem wychodzi najlepiej.

  Pozdrawiam

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok