Kredyt gotówkowy 150 tys. jaka rata

2023-07-21 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 150 tys. zł jaka rata i w jakim banku finansowanie? Pomimo, że jest to kredyt na bardzo wysoką kwotę, to i tak nie ma problemu, aby taki znaleźć, a nawet i na większe kwoty. Oczywistym jest, że nie każdy wnioskujący ma możliwość uzyskania takiego kredytu. Przy wyborze konkretnej oferty należy nie tylko dokładnie sprawdzić wysokość raty, ale i wyliczone RRSO (przyda się do porównania kredytów) oraz całkowity koszt zobowiązania.

kredyt gotówkowy 150 tys. jaka rata od 9 miesięcy do 10 lat

Kto może wziąć kredyt gotówkowy lub pożyczkę gotówkową w banku? Osoba pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych i mająca odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Jest to kredyt na dowolny cel, np. na remont generalny mieszkania, zakup ogródka działkowego lub samochodu, ale który nie jest związany z działalnością gospodarczą.

Co ciekawe, że nawet przy tak wysokiej kwocie kredytu, bank nie zawsze wymaga dodatkowych zabezpieczeń jego spłaty, a co więcej: kredyt gotówkowy na 150 tys. zł jest dostępny również przez internet.

W przypadku kredytu gotówkowego bez zabezpieczenia, nie trzeba ustanawiać hipoteki (jak to ma miejsce w przypadku pożyczki gotówkowej hipotecznej) czy przewłaszczenia. Ale oczywiście bank może zadecydować, że wymagane będzie ubezpieczenie kredytu lub poręczenie przez osobę trzecią.

Kredyt gotówkowy do 150 tys. zł w bankach

Zanim odpowiemy na pytanie: „kredyt gotówkowy 150 tys. jaka rata?„sprawdźmy jak prezentują się najnowsze kredyty gotówkowe w bankach.

Jeżeli mamy wystarczająco dużo czasu, to oczywiście należałoby porównać kilka ofert kredytowych, bo tylko wówczas mamy pewność, że wybierzemy tańszy kredyt.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli kierujemy się ceną kredytu? Oprocentowanie kredytu będzie najważniejsze czy może prowizja? Odsetki są największym kosztem kredytów długoterminowych i udzielanych na wysokie kwoty. Warto zatem szukać kredytu z niskim oprocentowaniem nominalnym, postarać się wynegocjować jego obniżkę, ponieważ nawet stosunkowo niewielka zmiana wpływa na koszt całego zobowiązania.

Na całkowity koszt kredytu wpływać mogą nie tylko odsetki, ale i kilka innych elementów kosztowych, np. prowizja i ubezpieczenie.

Jakie są inne koszty poza odsetkami?

  • prowizja (może zostać skredytowana) – naliczana od wysokości udzielonego kredytu,
  • ubezpieczenie – obowiązkowe lub dobrowolne,
  • opłaty dodatkowe, np. opłata za rozpatrzenie wniosku.

kredyt 150 tys. zł rozkład kosztów

Przykładowe wyliczenia kosztów kredytowych. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Porównując poszczególne koszty kredytowe, trudno jest stwierdzić, która oferta jest lepsza. Dlatego przy porównaniu cen kredytów stosuje się całkowity koszt kredytu lub/i RRSO kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest relacją pomiędzy całkowitymi kosztami, a kwotą otrzymanego kredytu. Wyrażona jest w procentach i uwzględnia wartość przepływów finansowych związanych ze spłatą kredytu w ujęciu rocznym.

Na to, ile zapłacimy ostatecznie za kredyt wpływa również wybór rat (malejące lub stałe) oraz ogólna ocena zdolności i wiarygodności kredytowej.

Bank zbada zatem czy nasze dochody i wydatki pozwolą na terminowe regulowanie rat kredytowych oraz zweryfikuje wiarygodność kredytową (w BIK), czyli jak do tej pory wywiązywaliśmy się ze spłaty innych zobowiązań.

Kredyt gotówkowy 150 tys. jaka rata kredytu?

Wiedząc już jakie elementy wpływają na wysokość raty, można ją oszacować z kalkulatorem kredytowym lub dokładnie ją wyliczyć po skontaktowaniu się z bankiem.

Przyjmijmy jednak najprostsze założenia, aby wyliczyć ratę, aby mieć orientację o tym, ile taka rata może wynieść i jaki będzie koszt kredytowy.

Oprocentowanie: 12,99%. Prowizja od kredytu: 0%. Rata (równa) i koszt całkowity kredytu (koszt odsetkowy).

Kredyt gotówkowy 150 tys. jaka rata kredytu?

1 rok: rata 13 396,89 zł – całkowity koszt kredytu 10 762,65 zł.
2 lata: 7 130,57 zł – 21 133,65 zł.
3 lata: 5 053,37 zł – 31 921,33 zł.
4 lata: 4 023,38 zł – 43 122,24 zł.
5 lat: 3 412,19 zł – 54 731,59 zł.
6 lat: 3 010,32 zł – 66 743,34 zł.
7 lat: 2 727,98 zł – 79 150,24 zł.
8 lat: 2 520,25 zł – 91 943,93 zł.
9 lat: 2 362,18 zł – 105 115,02 zł.
10 lat: 238,78 zł – 118 653,17 zł.

Rata kredytu gotówkowe na 150 tys. zł wraz z wydłużeniem czasu spłaty staje się coraz mniejsza. Jednak za komfort spłaty mniejszej raty należy zapłacić więcej odsetek, co w naturalny sposób zwiększa całkowity koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy 8 tys. zł. Jaka rata? Plus obliczenia dla kosztów odsetkowych.

kredyt 150 tys. zł - rata i koszt całkowity

Wysokość raty, a całkowity koszt kredytu. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Podsumowanie

Osoby, które są zainteresowane możliwością uzyskania kredytu gotówkowego na 150 tys. zł, powinny skontaktować się z wybranym bankiem. Konieczne będzie złożenie wniosku kredytowego wraz z wymaganymi dokumentami.

Jeżeli o kredyt będziemy ubiegać się we własnym banku, to nie będzie potrzebne przedstawienie zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach, bank ma wgląd bowiem do naszego rachunku osobistego. W innych przypadkach taki dokument będzie wymagany (np. zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów).

Pamiętaj, że ubieganie się o kredyt gotówkowy w Twoim banku, nie oznacza, że kredyt będzie tańszy. Bardzo często lepsze warunki kredytowania są oferowane nowym klientom, a także w przypadku kredytów online.

Wysokość każdego kredytu wyliczana jest indywidualnie i może ona być różna w poszczególnych bankach. Maksymalna zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od:

  • wysokości uzyskiwanych dochodów (mogą pochodzić z różnych źródeł),
  • sumy wydatków ponoszonych na gospodarstwo domowe (w tym raty innych zobowiązań spłacanych w momencie wnioskowania o kredyt – również limity w ROR i na kartach kredytowych),
  • od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt.

Po zbadaniu zdolności kredytowej bank sprawdzi naszą historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i w bazach biur informacji gospodarczej.

Jeżeli ocena kredytowa wypadnie pozytywnie, to kredyt gotówkowy zostanie przyznany i wypłacony na wskazane przez nas konto bankowe.

1 komentarz do “Kredyt gotówkowy 150 tys. jaka rata”

  1. Biorąc na 10 lat kredyt hipoteczny 150 tys. zł, to rata wyniesie ok. 1360 zł. W porównaniu do kredytów gotówkowych to dużo niżej.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok