Strona główna / Kredyty gotówkowe / Kredyt gotówkowy 150 tys jaka rata
redyt gotówkowy 150 tys jaka rata od 9 miesięcy do 10 lat

Kredyt gotówkowy 150 tys jaka rata

Kredyt gotówkowy 150 tys jaka rata i w jakim banku? Pomimo, że jest to kredyt na wysoką kwotę, to i tak w wielu bankach spotkamy się taką propozycją. Przy wyborze konkretnej oferty należy nie tylko dokładnie sprawdzić wysokość raty, ale i wyliczone RRSO (przyda się do porównania kredytów) oraz całkowity koszt zobowiązania.

Kto może wziąć taki kredyt gotówkowy? Osoba pełnoletnia, z pełną zdolnością do czynności prawnych i mająca odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Kredyt gotówkowy można zaciągnąć na dowolny cel, który nie jest związany z działalnością gospodarczą, np. na remont generalny mieszkania, zakup ogródka działkowego lub samochodu.

Co ciekawe, że nawet przy tak wysokiej kwocie kredytu, bank niekoniecznie będzie wymagał dodatkowych zabezpieczeń jego spłaty, a co więcej: kredyt gotówkowy na 150 tys. zł jest dostępny również przez internet.

W przypadku kredytu gotówkowego bez zabezpieczenia, nie trzeba ustanawiać hipoteki (jak to ma miejsce w przypadku pożyczki gotówkowej hipotecznej) czy przewłaszczenia. Ale oczywiście bank może zadecydować, że wymagane będzie ubezpieczenie kredytu lub poręczenie przez osobę trzecią.

Kredyt gotówkowy do 150 tys zł w bankach

Zanim odpowiemy na pytanie: „kredyt gotówkowy 150 tys jaka rata?„sprawdźmy jak prezentują się najnowsze kredyty gotówkowe w bankach.

Jeżeli mamy wystarczająco dużo czasu, to oczywiście należałoby porównać kilka ofert kredytowych, bo tylko wówczas mamy pewność, że wybierzemy tańszy kredyt. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli kierujemy się ceną kredytu? Oprocentowaniem? Na całkowity koszt kredytu wpływają nie tylko odsetki, ale i kilka innych elementów. Odsetki są najczęściej podstawowym kosztem kredytu, zwłaszcza w sytuacji kredytu długoterminowego. Warto zatem negocjować z bankiem wysokość oprocentowania, ponieważ nawet stosunkowo niewielka obniżka wpływa na koszt naszego zobowiązania.

Przykłady procentowego rozkładu kosztów, jako % całkowitego kosztu kredytu:

Kredyt gotówkowy 16 700 zł – 54 miesiące. Oprocentowanie stałe 8,99%. Całkowity koszt kredytu 5 985,93 zł (prowizja 0 zł, odsetki 4 148,93 zł, koszt ubezpieczenia 1 837 zł).

 • Odsetki 69%. Ubezpieczenie 31%. Prowizja 0%.

Kredyt gotówkowy 29 000 zł – 59 miesięcy. Oprocentowanie zmienne 7,49%. Całkowity koszt kredytu 7 081,48 zł (prowizja 1 015 zł, odsetki 6 066,48 zł).

 • Odsetki 86%. Prowizja 14%.

Pożyczka gotówkowa 8 500 zł – 43 miesiące. Oprocentowanie zmienne 10%. Całkowity koszt kredytu 4 698,28 zł ( prowizja 2 550 zł, odsetki 2 148,28 zł).

 • Prowizja 54%. Odsetki 46%.

Pożyczka gotówkowa 2 500 zł – 12 miesięcy. Oprocentowanie stałe 10%. Całkowity koszt kredytu 1 544,12 zł (prowizja 917 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, ubezpieczenie 393 zł, odsetki 194,12 zł.

 • Prowizja 59%. Ubezpieczenie 25%. Odsetki 12%. Opłata przygotowawcza 4%.

Jakie są inne koszty poza odsetkami?

 • prowizja (może zostać skredytowana) – naliczana od wysokości udzielonego kredytu,
 • ubezpieczenie – obowiązkowe lub dobrowolne,
 • opłaty dodatkowe, np. opłata za rozpatrzenie wniosku.

Ponieważ porównywanie kredytów gotówkowych na podstawie osobnych kosztów nie pozwala stwierdzić, która oferta jest lepsza, stosuje się całkowity koszt kredytu (suma wszystkich kosztów) lub/i RRSO kredytu. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania jest relacją pomiędzy całkowitymi kosztami, a kwotą otrzymanego kredytu. Wyrażona jest w procentach i uwzględnia wartość przepływów finansowych związanych ze spłatą kredytu w ujęciu rocznym.

Na to, ile zapłacimy ostatecznie za kredyt wpływa również wybór rat (malejące lub stałe) oraz ogólna ocena zdolności i wiarygodności kredytowej. Bank zbada zatem czy nasze dochody i wydatki pozwolą na terminowe regulowanie rat kredytowych oraz zweryfikuje wiarygodność kredytową (w BIK), czyli jak do tej pory wywiązywaliśmy się ze spłaty innych zobowiązań. O tym ważnym aspekcie, trochę więcej informacji znajdziesz poniżej.

Kredyt gotówkowy 150 tys jaka rata kredytu?

Wiedząc już jakie elementy wpływają na wysokość raty, można postarać się je oszacować. Jest to jedynie symulacja rat kredytowych, a dokładne wyliczenia może przedstawić nam tylko bank.

Kredyt gotówkowy 150 tys zł. Oprocentowanie: 7,49%. Prowizja od kredytu: 2,9%.

 • 9 miesięcy – 17690 zł,
 • 12 miesięcy – 13390 zł,
 • 18 miesięcy – 9092 zł,
 • 2 lata – 6945 zł,
 • 3 lata – 4801 zł,
 • 4 lata – 3731 zł,
 • 5 lat – 3110 zł,
 • 6 lat – 2709 zł,
 • 7 lat – 2427 zł,
 • 8 lat – 2217 zł,
 • 9 lat – 2076 zł,
 • 10 lat – 1966 zł.

Rata kredytu gotówkowe na 150 tys zł wraz z wydłużeniem czasu spłaty staje się coraz mniejsza. Jednak za komfort spłaty mniejszej raty należy zapłacić więcej odsetek, co w naturalny sposób zwiększa całkowity koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy do 150 tys zł. Co przygotować?

Osoby, które są zainteresowane możliwością uzyskania kredytu gotówkowego na 150 000 zł, powinny skontaktować się z wybranym bankiem. Konieczne będzie złożenie wniosku kredytowego wraz z wymaganymi dokumentami.

Jeżeli o kredyt będziemy ubiegać się we własnym banku, to nie będzie potrzebne przedstawienie zaświadczeń o uzyskiwanych dochodach, bank ma wgląd bowiem do naszego rachunku osobistego. W innych przypadkach taki dokument będzie potrzebny (np. zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości uzyskiwanych dochodów).

Pamiętaj, że ubieganie się o kredyt gotówkowy w Twoim banku, nie oznacza, że kredyt będzie tańszy. Bardzo często lepsze warunki kredytowania są oferowane nowym klientom, a także w przypadku kredytów online.

Wysokość każdego kredytu wyliczana jest indywidualnie i może ona być różna w poszczególnych bankach. Maksymalna zdolność kredytowa zależy przede wszystkim od:

 • wysokości uzyskiwanych dochodów (mogą pochodzić z różnych źródeł),
 • sumy wydatków ponoszonych na gospodarstwo domowe (w tym raty innych zobowiązań spłacanych w momencie wnioskowania o kredyt – również limity w ROR i na kartach kredytowych),
 • od okresu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt.

Po zbadaniu zdolności kredytowej bank sprawdzi naszą historię kredytową w BIK (Biuro Informacji Kredytowej) i w bazach biur informacji gospodarczej.

Jeżeli ocena kredytowa wypadnie pozytywnie, to kredyt gotówkowy zostanie przyznany i wypłacony na wskazane przez nas konto bankowe.

kredyt gotówkowy 150 tys jaka rata

Dlaczego nie warto korzystać z porównywarki kredytów konsolidacyjnych? Z kilku zasadniczych powodów.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok