Kredyt gotówkowy 130 tys. zł

2022-12-08 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 130 tys zł w banku? Sprawdź gdzie po pożyczkę gotówkową w banku na 130 tys. zł na dowolny cel. Szybki porównanie i szybki wybór kredytu gotówkowego.

kredyt gotówkowy 130 tys. zł

Korzystając z kredytu gotówkowego w banku, kredytobiorca zobowiązuje się do spłaty długu w miesięcznych ratach. Wysokość i terminy spłaty rat określone są przez harmonogram spłaty, który otrzymamy podpisując umowę kredytową.

Kredyt gotówkowy na 130 tys zł może być zabezpieczony przez bank w formie polisy ubezpieczeniowej, poręczyciela, współkredytobiorcy, weksla in blanco lub blokady kwot na rachunku klienta. Jakiego zabezpieczenie (i czy będzie potrzebne) dowiemy się kontaktując się z wybranym bankiem.

Niezależenie czy jest to kredyt gotówkowy 130 tys zł, czy 13 tys zł, to i tak wymogiem stawiany przez bank jest posiadanie odpowiedniej zdolności i wiarygodności kredytowej. Przeważnie stały klient banku (który np. prowadzi nasz rachunek osobisty) może liczyć na korzystniejszy kredyt lub uproszczone procedury.

Nie zawsze tak jednak jest i dlatego warto jest zapoznać się również z ofertami kredytów gotówkowych w innych bankach (ale nie więcej niż w 2-3 bankach). Porównanie jest bardzo istotne, dlatego jeżeli zależy tobie na cenie kredytu, porównaj jego RRSO i całkowity koszt kredytu.

Wyliczenia szacunkowe kredyt gotówkowy 130 tys zł:

  • 6 lat – 2333,77 zł,
  • 7 lat – 2072,81 zł,
  • 8 lat – 1878,46 zł,
  • 9 lat – 1781,16 zł,
  • 10 lat – 1652,99 zł.

Kredyt gotówkowy można pożyczyć maksymalnie na 10 lat. Im dłuższy czas spłacania zobowiązania, tym więcej zapłacimy odsetek od kredytu. Tym samym kredyt staje się droższy.

Kredyt gotówkowy 130 tys zł porównanie banków

Gdzie po kredyt gotówkowy na 130 tys zł? Konieczne jest porównanie banków. Poniżej znajduje się lista, z której można skorzystać przy szukaniu odpowiedniego kredytu gotówkowego.

Dlaczego nie dostanę kredytu gotówkowego na 130 tys. zł? Jedną z najczęstszych przyczyn odrzucania wniosku kredytowego jest brak zdolności kredytowej oraz zła historii kredytowa.

Nie wystarczająca zdolność kredytowa nie oznacza wcale, że bank odmówi udzielania kredytu. Oznacza to tyle, że może zaproponować mniejszą wysokość kredytu.

Zdarzyło się, że w przeszłości spóźniłeś się ze spłatą rat kredytowych? I nie ma tutaj znaczenia czy był to kredyt w innym banku lub pożyczka w firmie pożyczkowej. Może to oznaczać, że bank wniosek odrzuci. Każdy bank sprawdza historię kredytową w BIK, który gromadzi informacje o spłacanych i niespłacanych zobowiązaniach.

Możesz również nie otrzymać kredytu, jeżeli występowały np. zaległości w płaceniu rachunków. W sytuacji, kiedy jesteśmy odnotowani w jednym z rejestrów dłużników, to uzyskanie kredytu w banku, a nawet pożyczki pozabankowej, nie będzie możliwe.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok