Kredyt gotówkowy 12000 zł 6 lat. Mała rata, dłuższa spłata

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 12000 zł 6 latKredyt gotówkowy 12000 zł 6 lat. A może pożyczka gotówkowa 12000 zł? W jakim banku skorzystać z takiej możliwości?

Przy wyborze kredytu gotówkowego należy oczywiście kierować się jego ceną, czyli zwrócić uwagę na to, ile zapłacimy za kredyt.

Aby łatwiej porównać różne oferty kredytowe w bankach, powinniśmy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu bądź jego RRSO.

Na koszt całkowity kredytu składa się nie tylko oprocentowanie (odsetki od kredytu), ale także inne koszty. Do najbardziej popularnych zalicza się prowizję i ubezpieczenie.

Poniższa porównywarka kredytów gotówkowych 12000 zł na 6 lat jest tylko symulacją rat kredytowych. Oznacza to, że nie są to dokładne wyliczenia rat kredytowych, a jedynie orientacyjne.

Jeżeli skorzystamy z porównywarki i wybierzemy bank, to po wysłaniu formularza kontaktowego, przedstawiciel banku do nas przedzwoni, wyliczy wstępną zdolność kredytową i obliczy wysokość raty dla wybranego okresu kredytowania.

Konieczne jest pamiętanie o tym, że porównywarka kredytów gotówkowych 10000 zł 6 lat, to nie jest ranking kredytów i pożyczek gotówkowych. Nie może to być ranking z jednego powodu: wyliczenia rat są wyłącznie szacunkowe. Dokładne wyliczenia rat w przypadku kredytu gotówkowego na 10 000 zł na 6 lat, przedstawi nam bank. Ale pod warunkiem, że mamy zdolność kredytową.

Kredyt gotówkowy 12000 zł 6 lat (72 miesiące)

Porównanie banków: kredyt gotówkowy 12000 zł 6 lat

Nie bez znaczenia jest również wysokość raty (a tym samym i czas kredytowania), system rat, dodatkowe korzyści, np. możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. W przypadku kredytów gotówkowych cel kredytu jest zapisany w umowie, natomiast pożyczka może być przeznaczona na cel dowolny. Banki często, podobnie jak jego klienci, nazywają kredyt pożyczą, a pożyczkę kredytem, mając na uwadze kredyt gotówkowy na dowolny cel. Również w przypadku gotówkowego na 12000 zł Ważne jest, aby podczas wyboru kredytu, sprawdzić jego parametry, łącznie z wyborem rat.

Najtańszy kredyt gotówkowy 25 tys zł
szybkie porównanie banków i kredytów gotówkowych

Czy w przypadku kredytu gotówkowego bardziej są opłacalne raty równe czy malejące?

Wszystko tak naprawdę zależy od… kondycji finansowej kredytobiorcy. Jeżeli wybierzemy raty równe, to przez cały okres, w którym będziemy spłacać kredyt łatwiej jest planować budżet domowy. Natomiast raty malejące są na początku wyższe, ale z każdą kolejną się obniżają. Rata kredytowa składa się z części odsetkowej i kapitałowej. W systemie rat malejących szybciej spłacamy kapitał, czyli właściwą kwotę długu, a tym samym mniejsza jest suma spłaconych odsetek.

W przypadku rat malejących musimy mieć większą zdolność kredytową niż w przypadku rat stałych.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok