Kredyt gotówkowy 120 tys. zł

2024-01-28 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 120 tysięcy złotych i pożyczki gotówkowe na dowolny cel. Przegląd najnowszych propozycji banków w segmencie kredytów gotówkowych w bankach.

kredyt pożyczka gotówkowa na 120 tysięcy złotych

Oferty kredytowe banków dotyczące kredytów i pożyczek gotówkowych, w tym również i na 120 tysięcy złotych, są dostępne w każdym banku, który obsługuje klientów indywidualnych. Różnica pomiędzy ofertami jest w zasadzie taka sama: jeden kredyt gotówkowy może być tańszy, a drugi droższy.

Oferty kredytowe banków na 120000 zł

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek znalazł czas, aby porównać wszystkie kredyty gotówkowe! Banków komercyjnych jest blisko 20, dochodzą jeszcze banki spółdzielcze, a nie można również zapominać o SKOK-ach.

Jeżeli jeszcze dodamy, że każda instytucja ma przynajmniej dwa kredyty czy pożyczki gotówkowe do zaoferowania, to ich łączna liczba przekracza zdecydowanie 100!

Jednak nie jest wcale konieczne przeglądanie kilkudziesięciu kredytów, aby znaleźć ten jeden najkorzystniejszy. Wystarczy kilka najpopularniejszych banków, trochę wolnego czasu i można zacząć analizować.

Poniżej zapoznasz się z najnowszą listą kredytów i pożyczek gotówkowych w wybranej ofercie banków: standardowe, online oraz w promocji.

W przypadku, kiedy spłacasz aktualnie kilka kredytów i pożyczek gotówkowych oraz inne produkty kredytowe zaciągnięte w bankach, możesz wziąć pod uwagę konsolidację kredytową. Przeczytaj co to jest kredyt skonsolidowany.

Kredyt lub pożyczka gotówkowa – to zawsze kosztuje

Zanim zdecydujesz się na kredyt lub pożyczkę gotówkową w banku, zastanów się jaki rodzaj kredytu będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni, który pozwoli Tobie zrealizować określone cele.

Wybór nie sprowadza się tylko do kredytów i pożyczek gotówkowych. Są jeszcze np. karty kredytowe i limity w kontach. Wybór determinuje również cenę finansowania.

Możesz oszacować raty kredytowe, np. korzystając z kalkulatora kredytu gotówkowego, aby orientacyjne sprawdzić czy rata kredytowa nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla domowego budżetu. Jednak taki kalkulator nie przedstawia dokładnie wyliczonych rat i kosztów kredytowych. Prezentuje oszacowane wyniki, które w żaden sposób nie mogą być traktowane jako ranking kredytowy.

Końcowa oferta kredytu gotówkowego, którą przedstawi bank uwzględnia zawsze Twoją ocenę kredytową. Im lepsza jest zdolność kredytowa i lepszy scoring w BIK, to tym atrakcyjniejsze warunki możesz uzyskać.

Pamiętaj również, że dłużej spłacany kredyt jest droższy. Zapłacisz bowiem więcej odsetek od pożyczonego kapitału.

Na co należy zwrócić uwagę porównując oferty kredytów?

Jest kilka zasadniczych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę porównując oferty kredytowe banków. Najważniejszy jest:

 • łączny koszt pożyczki/kredytu – zawiera prowizję za udzielenie kredytu lub pożyczki, odsetki, ewentualny koszt zabezpieczenia oraz inne opłaty,

Poza tym:

1. Porównaj ofertę kredytu z innymi ofertami. RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) oraz całkowity koszt kredytu, to miarodajne elementy porównawcza kosztów kredytowych.
2. Zdajesz sobie sprawę, że jesteś wartościowym klientem dla banku? To w takim razie negocjuj korzystniejsze warunki kredytowania.
3. Ale nie pożyczaj nigdy więcej niż faktycznie potrzebujesz.
4. Dokładnie i uważnie przeczytaj umowę jeszcze przed jej podpisaniem. Powinno się w niej znaleźć wszystko to, co ustaliłeś z kredytodawcą.

Jak rozkładają się koszty kredytowe w ofercie?

Każdą ofertę kredytową, którą otrzymasz w banku A, możesz łatwo porównać z ofertą innego. Wszystkie szczegóły kredytu oraz jego elementarne koszty są przedstawione na specjalnym Formularzu Informacyjnym. Dodatkowo możesz poprosić o projekt przyszłej umowy.

Dokonując porównania kredytów gotówkowych należy porównywać jednakowe kredyty: co do wysokości (np. na 15 500 zł), czasu spłaty (np. 64 raty/miesiące) i rodzaju rat (stałe lub malejące).

Maksymalne oprocentowanie nominalne w skali roku nie może przekroczyć czterokrotności stopy lombardowej NBP i jest najczęściej najwyższe w przypadku:

 • pożyczek gotówkowych pozabankowych,
 • limitów w kontach ROR i kartach kredytowych,
 • pożyczek i kredytów gotówkowych.

Poniżej znajduje się przykładowe kredyty gotówkowe z wyliczeniem poszczególnych kosztów.

Jaka będzie rata dla kredytu gotówkowego na 120000 zł?

Przykładowy rozkład kosztów dla kredytu gotówkowego na 120 tysięcy złotych z czasem spłaty od 6 do 10 lat wynoszącym 37 miesięcy:

RSO – oprocentowanie roczne nominalne: 11,99%. Koszt całkowity kredytu sprowadza się do kosztów odsetkowych:

 • 6 lat: 2 345,40 zł – 48 868,74 zł,
 • 7 lat: 2 117,69 zł – 57 885,65 zł,
 • 8 lat: 1 949,68 zł – 67 169,44 zł,
 • 9 lat: 1 821,43 zł – 76 714,58 zł,
 • 10 lat: 1 720,96 zł – 86 514,93 zł.

Zdecydowanie widać, że odsetki rosną wraz z wydłużeniem czasu spłaty.

Ponieważ oprocentowanie kredytów jest znacznie wyższe niż dwa, trzy lata temu, banki mogą zrezygnować z pobierania prowizji, ponieważ zarabiają dużo na odsetkach.

Od oceny zdolności kredytowej zależy wysokość kredytu

Zdolność kredytowa, to zdolność kredytobiorcy do spłaty zaciągniętego kredytu (pożyczki) w pełnej wysokości, łącznie z pozostałymi kosztami (odsetki, prowizja, itp.) w określonym terminie.

W każdym przypadku kiedy ubiegamy się o jakikolwiek kredyt (mieszkaniowy, samochodowy, gotówkowy, odnawialny czy kartę kredytową) bank ma obowiązek zbadać naszą zdolność kredytową. Polega to na tym, że na podstawie naszych bieżących dochodów i wydatków sprawdza, czy będziemy mogli dodatkowo regulować raty kredytu. Co bank bierze podczas badania zdolności kredytowej?

Banki biorą pod uwagę przede wszystkim wysokość i rodzaj uzyskiwanego dochodu:

 • umowa o pracę, zlecenie, o dzieło,
 • emerytura,
 • renta.

Bank sprawdzi również to, ile wynoszą wydatki stałe, do których można wliczyć między innymi:

 • czynsz,
 • opłaty za telefon, telewizję, internet,
 • alimenty,
 • wysokość rat innych kredytów (im mnie, tym lepiej – zwiększa się nasza zdolność kredytowa),
 • składki ubezpieczeniowe.

Ważna jest również nasza sytuacja rodzinna (stan cywilny, czy mamy dzieci, ilość osób w gospodarstwie domowym) oraz poprzez sprawdzenie bazy w BIK bank bierze pod uwagę naszą historię kredytową.

Dopiero po przeanalizowaniu zdolności, bank może zadecydować czy przy danym dochodzie rozporządzalnym możliwa jest spłata zadłużenia, np. w wysokości 120 000 zł, przy określonym czasie kredytowania.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok