Kredyt gotówkowy 10000 zł. 1 rok – 865 zł. 8 lat – 138 zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 10000 złKredyt gotówkowy 10000 zł porównanie banków. I kredytów, oczywiście. Konieczna i niezbędna jest analiza kredytów w bankach, jeżeli interesuje nas cena kredytu. Należy wówczas porównać kredyty zwracając uwagę na całkowity koszt kredytu.

Nie kredyt z najniższą ratą lub oprocentowaniem jest najtańszy. Okres kredytowania można wydłużyć tak, aby rata kredytowa była niewielka. Oprocentowanie można również obniżyć do zera. I nie oznacza to wcale, że kredyt będzie tani.

Na początku konieczne jest sprawdzenie propozycji kredytów.

Wybrać bank możemy na wiele sposobów: opierając się na reklamie, opinii znajomych czy korzystając z porównywarki kredytów gotówkowych. I żaden sposób nie daje gwarancji, że znajdziemy tanie rozwiązanie.

Kredyt gotówkowy 10000 zł porównanie banków

Narzędziem pozwalającym na porównanie propozycji kredytów gotówkowych jest na pewno porównywarka kredytowa. Nie do końca…

Porównywarka kredytów to narzędzie, które prezentuje zestawianie kredytów gotówkowych i banków według pewnych parametrów danego kredytu. Pozwala nam również oszacować wysokość raty i ogólne zapoznanie się z propozycją kredytową.

Przeczytaj również: Porównanie Kredytów Gotówkowych 32 tys zł (1. porównywarka kredytów gotówkowych, 2. co decyduje o tym czy dany kredyt gotówkowy jest tani, 3. ranking czy porównanie kredytów gotówkowych?).

Żadna dostępna porównywarka kredytów gotówkowych nie wyliczy dokładnie rat kredytowych, tylko je oszacuje. Podobnie jak i z propozycjami kredytów, są tylko podstawowe informacje.

Porównanie kredytów gotówkowych na 10000 zł powinna się opierać na przeanalizowaniu kosztów całkowitych kredytu oraz RRSO. Nie ma konieczności (ale i nie ma możliwości), aby porównać propozycje 20 banków – wystarczy 2-3 banki, aby znaleźć korzystniejszy kredyt. Wysyłanie zbyt dużej ilości zapytań do banków, może skutkować obniżeniem naszej wiarygodności kredytowej. A należy pamiętać, że to właśnie wiarygodność i zdolność kredytowa ma duży wpływ na przedstawioną ofertę kredytową.

Wysokość rat kredytowych: kredyt gotówkowy 10000 zł

Wysokość raty kredytowej zależy nie tylko od oferty kredytowej, ale także od długości kredytowej. Poniżej znajduje się oszacowanie rat kredytowych – kredyt gotówkowy 10000 zł:

1 rok – 865 złkoszt kredytu ok. 380 zł.
2 lata – 460 zł
3 lata – 314 zł
4 lata – 241 zł
5 lat – 198 zł
6 lat – 169 zł
7 lat – 154 zł
8 lat – 138 zł
9 lat – 126 zł
10 lat – 117 złkoszt kredytu ok. 4040 zł.

Wydłużenie spłaty kredytu o każdy kolejny miesiąc skutkuje jej obniżeniem, ale jednocześnie ogólny koszt kredytu będzie większy – zapłacimy więcej odsetek od pożyczonego kapitału,

Pamiętaj:

1. okres spłaty kredytu powinien być dopasowany do naszej bieżącej sytuacji finansowej: nie powinien być on zbyt długi (po co płacić więcej za kredyt?), ani zbyt krótki (zbyt wysoka rata).
2. wysokość raty kredytowej nie świadczy o tym, czy dany kredyt gotówkowy jest tani.
3. maksymalna wysokość kredytu oraz oferta kredytowa zależy od oceny naszej zdolności kredytowej i wiarygodności kredytowej.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok