Kredyt gotówkowy 10000 zł 3 lata

2023-05-24 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 10000 zł 3 lata może być udzielony przez bank na określony procent i czas, np. na 3 lata. Ale jaki będzie korzystny kredyt i jaki bank wybrać, skoro jest, aż tak dużo propozycji kredytowych? W tym może pomóc poniższe zestawienie.

kredyt gotówkowy 10000 zł 3 lata

Banki i SKOK-i udzielają zarówno kredyty, jak i pożyczki gotówkowe. Pieniądze w przypadku kredytu gotówkowego muszą zostać przeznaczone na określony cel zapisany w umowie. Natomiast pożyczka gotówkowa może zostać wydatkowa dowolnie.

Jeżeli mamy zdolność kredytową, to po spełnieniu określonych warunków oraz złożeniu wniosku kredytowego, możemy już tylko czekać na rozpatrzenie wniosku i decyzję kredytową.

Te wszystkie formalności zostały skrócone do minimum i możliwe jest otrzymanie pieniędzy na konto bankowe nawet w tym samym dniu, co złożony wniosek.

W firmach pożyczkowych można również otrzymać pożyczkę gotówkową 10000 zł na 3 lata. Jednak warunki oferowane przez banki są zdecydowanie bardziej korzystne.

Propozycje bankowe kredyt 10000 zł na 3 lata

Korzystając z poniższego zestawienie bankowego możliwe jest sprawdzenie propozycji kredytowych. Do wybranego banku możliwe jest wysłanie niezobowiązującego formularza kontaktowego. Pozwala na kontakt telefoniczny w sprawie kredytu.

Przed wyborem kredytu można szybko oszacować jego ratę korzystając z symulacji kredytu gotówkowego. Do symulatora należy wpisać wysokość kredytu i określić czas na jaki chcielibyśmy pożyczyć pieniądze w banku. Po wciśnięciu oblicz otrzymujemy wyliczenia.

Wysokość raty kredyt gotówkowy 10 000 zł 36 miesięcy

Dopiero po skontaktowaniu się z bankiem, dowiemy się dokładnie, ile DOKŁADNIE taka rata wyniesie. Bank ją obliczy przy prezentacji oferty, biorąc pod uwagę zdolność i wiarygodność kredytową kredytobiorcy.

Warto jednak poznać jej wysokość, zanim skierujemy swoje kroki do banku (lub wyślemy wniosek kredytowy).

Zróbmy pewne założenia, aby przeprowadzić odpowiednie obliczenia dla różnego oprocentowania nominalnego.

Prowizja 0%. Nie ma innych kosztów kredytowych. Wysokość raty równej oraz odsetkowy koszt kredytu gotówkowego 10 000 zł na 36 miesięcy:
  • 8% – 313,36 zł – 1 281,09 zł.
  • 9% – 318,00 zł – 1 447,90 zł.
  • 10% – 322,67 zł – 1 616,19 zł.
  • 11% – 327,39 zł – 1 785,94 zł.
  • 12% – 332,14 zł – 1 957,15 zł.

I jak widać z obliczeń, im oprocentowanie jest wyższe, to tym większe muszą być odsetki od kredytu, podobnie jak i sama rata kredytowa.

Ale nie musi to być jedyny koszt, który trzeba będzie ponieść na rzecz banku. Często to jest prowizja czy ubezpieczenie kredytu. Od wyboru systemy rat, równe lub malejące, zależy także nie tylko wysokość płaconej raty, ale także ogólne koszty kredytu.

Należy pamiętać, że długość okresu kredytowania ma również wpływ na ogólne koszty kredytu. Im dłuższy, tym koszty są większe, ale miesięczna rata kredytowa jest mniejsza.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok