Kredyt gotówkowy 10000 zł 2 lata

2023-05-24 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 10000 zł 2 lata oraz porównanie kredytów w bankach. Wybierz korzystniejszy kredyt przeprowadzając porównania z najnowszym przeglądem kredytów gotówkowych.

kredyt gotówkowy 10000 zł 2 lata

Jaki wybrać bank i kredyt gotówkowy 10000 zł na 2 lata? Mając udostępnioną listę, taką ją ta poniżej, zdecydowanie łatwiej jest podjąć decyzję. Dzięki temu, że jest na bieżąco aktualizowana, można sprawdzić zawsze aktualne oferty bankowe.

Ile wyniesie rata kredytowa 10 000 zł na 24 miesiące?

Ile wyniesie rata dla kredytu gotówkowego na 10 000 zł na 2 lata? Oczywiście w każdym banku będzie to inaczej wyglądać. Można np. skorzystać z symulacji kredytu gotówkowego z kalkulatorem.

Ale to nie tylko to, że propozycje kredytowa w bankach są różne, ale i każdy potencjalny kredytobiorca uzyskuje inną ocenę kredytową. Warunki ostatecznej oferty powinny być korzystniejsze, jeżeli ocena będzie lepsza.

Należy uświadomić sobie, że kredyt 10000 zł na 2 lata, to kredyt z bardzo krótkim czasem spłaty. To tylko 24 miesięczne raty, a to już oznacza wysoki comiesięczny wydatek.

Konieczne jest dopasowanie okresu kredytowania do możliwości finansowych domowego budżetu.

Pamiętajmy, że mamy do wyboru raty malejące lub stałe. Zakładając, że oprocentowanie nominalne roczne kredytu ustalono na 11,89%, to wysokość raty stałej wyniesie 470,22 zł. W przypadku rat malejących, w pierwszym miesiącu będzie to kwota 515,75 zł, a w ostatnim 420,80 zł.

Kredyt gotówkowy i raty stałe lub malejące

Raty malejące – jak już sama nazwa wskazuje – maleją wraz ze spłatą kredytu. W odróżnieniu od stałych, w malejących ratach jej część kapitałowa jest niezmienna. Natomiast zmienna i malejąca w okresie kredytowania jest jej część odsetkowa. Co oznacza to w praktyce?

Rata jest najwyższa na samym początku spłaty kredytu, a w kolejnych miesiącach stopniowo zmniejsza się. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ, im mniejsze jest saldo do spłaty, tym niższe są odsetki naliczane od kapitału.

Kiedy warto się zdecydować na raty malejące?

1. Jeżeli kredytobiorca ma wysoką zdolność kredytową.
2. W sytuacji, gdy przewiduje, że kredyt spłaci wcześniej.
3. Jeżeli chce zaoszczędzić na kredycie. Całkowity koszt kredytu będzie mniejszy niż w sytuacji, kiedy zdecyduje się na raty stałe.

Całkowity koszt kredytu gotówkowego 10000 zł na 2 lata (24 miesiące):

  • raty stałe: 1 285,31 zł,
  • raty malejące: 1 238,54 zł.

raty równe i malejące wady i zalety dla kredytu na 10000 zł na 2 lata width=

Raty równe i malejące. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Tani kredyt gotówkowy 10000 zł 2 lata

Czy np. kredyt gotówkowy 10000 zł na 2 lata w promocji zawsze jest tańszy? Nie zawsze. Podobnie jak produkty w supermarketach. Ofert w „promocji” z eksponowaniem określonych elementów kredytu jest bardzo dużo.

Ale są takie kredyty, które są faktycznie tańsze niż w standardowej ofercie. Ważne jest jednak, aby porównać taki kredyt z jeszcze co najmniej jednym, z innego banku. Sprawdź koszt całkowity i dokładnie przyjrzyj się propozycji, aby nie było niespodzianek.

Konsolidacja zobowiązań? Jak połączyć kredyty i pożyczki gotówkowe w jeden kredyt, obniżając jednocześnie ratę? Warto połączyć kredyty w jeden z niższą ratą?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok