Kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata

Kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata przegląd banków. Wakacje, remont mieszkania czy inny cel można sfinansować kredytem gotówkowym. Poniżej znajduje się porównywarka rat kredytowych oraz możliwość sprawdzenia i porównania banków.

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego, bank przeleje środki finansowe na nasz rachunek bankowy i wówczas możemy z nich skorzystać w dowolny sposób. Spłata zobowiązania jest rozłożona na raty i odbywa się zgodnie z harmonogramem. Zaletą kredytów czy pożyczek gotówkowych jest ich dostępność. Praktycznie każdy bank ma nie jedną propozycję kredytu lub pożyczki gotówkowej, nie tylko kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata, ale na różne kwoty i na różny okres czasu.

Porównanie kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata

Od czego zależy wysokość raty kredytowej? Od wielu czynników. Bez znaczenia czy jest to kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata, kredyt konsolidacyjny 18 000 zł na 5 lat czy mieszkaniowy, na wysokość raty kredytowej wpływają między innymi:

 • wysokość kredytu,
 • okres kredytowania,
 • oferta kredytu gotówkowego przedstawiona przez bank (całkowity koszt kredytu),
 • rodzaj rat kredytowych (malejące lub stałe).

Dodatkowo możemy zapytać, jakie elementy wpływają na koszt kredytu? Lub inaczej: jaki jest najtańszy kredyt gotówkowy?

Poza wspomnianymi powyżej elementami, na koszt kredytu gotówkowego wpływa:

 • zdolność i wiarygodność kredytowa – oba elementy mają istotny wpływ na ofertę kredytową przedstawioną przez bank,
 • koszty kredytowe: oprocentowanie, prowizja, ubezpieczenie, inne,
 • data wypłaty kredytu,
 • data płatności pierwszej raty.

Kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata koszty kredytu

Przeglądając kredyty i pożyczki gotówkowe, należy sprawdzać nie tylko wysokości oprocentowania nominalnego, ale także prowizję i inne koszty kredytowe. Poza tym, obecnie nie ma lepszej możliwości porównania kredytów niż posługiwanie się RRSO oraz całkowitym kosztem kredytu. Oczywiście, im mniejsze te obie wartości, tym tańszy kredyt.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – odzwierciedla łączny koszt kredytu oraz bierze pod uwagę realną wartość pieniądza. Zawiera oprocentowanie nominalne, prowizję, ubezpieczenie i inne dodatkowe opłaty.


Pożyczki pozabankowe przez internet na dowód. Bezpieczeństwo Twoich Pieniędzy


Przyjrzyjmy się również pokrótce podstawowym elementom, które wpływają na koszt kredytu.

Prowizja za udzielenie kredytu gotówkowego

Prowizja jest ustalana od wysokości udzielonego kredytu. Najczęściej jako pewien procent (przeważnie 0-15%) wysokości udzielonego kredytu. Wysokość zapłaconej prowizji zależna tylko od kwoty kredytu, bez znaczenia czy zaciągamy kredyt na 3 lata czy na 3 miesiące. Kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata – prowizja 10%, to koszt 1000 zł.

Wysoka prowizja będzie w szczególności odczuwalna w przypadku kredytów na bardzo krótki okres, np. kilka miesięcy. W takim przypadku prowizja jest zasadniczą częścią całkowitych kosztów kredytowych.

Kilka przykładów – prowizja jako procentowy udział w kosztach całkowitych kredytów.

Całkowita kwota kredytu wynosi 15 000 zł. Stopa oprocentowania kredytu: 5,99%. Całkowity koszt kredytu: 3 756,44 zł i obejmuje: prowizję: 1 630,91 zł, odsetki: 2 114,54 zł. Prowizja stanowi 43% całkowitych kosztów.

Kwota kredytu gotówkowego 10.200 zł. Stopa oprocentowania kredytu: 5%. Całkowity koszt kredytu: 2085,60 zł (prowizja 918 zł, odsetki 1.167,60 zł). Prowizja stanowi 44% całkowitych kosztów.

Oprocentowanie nominalne kredytu gotówkowego

Oprocentowanie kredytów podawane przez banki, informuje jak jest oprocentowany kredytu w skali roku. Są to odsetki, które zapłacimy za pożyczony kapitał na określony czas. Oprocentowanie nominalne, zgodnie z ustawą, nie może przewyższać czterokrotności stopy lombardowej wyznaczanej przez Narodowy Bank Polski.

Im zatem krócej spłacany kredyt, tym krócej będzie naliczane oprocentowanie, a tym samym i niższa będzie łączna kwota odsetek, którą oddamy bankowi.

Ponieważ oprocentowanie, to nie jedyny koszt kredytowy, to właśnie dlatego nawet i najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego na 10 tys. zł nie musi oznaczać, że jest to najtańszy kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lata.


Szukasz kredytu na zakup mieszkania w Warszawie?
Sprawdź gdzie po Kredyt Mieszkaniowy Warszawa


Dodatkowo bank może zaproponować kredyt gotówkowy ze stałym lub zmiennym oprocentowaniem. Stałe oprocentowanie kredytu powoduje, że wysokość rat kredytowych przez cały okres spłaty kredytu nie ulegnie zmianie.

Zmienne oprocentowanie ulega zmianom w zależności od zmian stóp procentowych dokonywanych przez NBP. Wzrost oprocentowania powoduje wzrost kosztów spłacanego kredytu, spadek stóp procentowych, to mniejszy koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy 10 tys zł na 3 lata z ubezpieczeniem

Znajdziemy kredyty gotówkowe na 10 tys. zł z ubezpieczeniem i bez ubezpieczenia. Zakres ochrony obejmuje najczęściej:

 • utratę pracy,
 • czasową lub całkowitą niezdolność do pracy,
 • następstwa nieszczęśliwych wypadków i życia.

Dla banku jest to dodatkowa forma zabezpieczenia spłaty kredytu, a dla kredytobiorcy najczęściej dodatkowy koszt, ale i zabezpieczenie, że w sytuacji wystąpienia zdarzenia losowego, spłatę zobowiązania przejmie ubezpieczyciel.

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze kredytu gotówkowe z ubezpieczeniem lub bez ubezpieczenia, należałoby skalkulować opłacalność takiego rozwiązania (np. niższe oprocentowanie lub prowizja). Aby dokładnie sprawdzić różne warianty spłaty, należy porównać całkowity koszt kredytu.

Kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem ma ograniczony zakres ochrony. W przypadku ubezpieczeń od utraty pracy ubezpieczyciel najczęściej zastrzega, że spłacać będzie kredyt, tylko przez określony okres, np. przez 12 miesięcy. Warunkiem wypłaty odszkodowania (czyt.: spłaty kolejnych rat kredytu), jest przedstawienie zaświadczenia z Urzędu Pracy potwierdzające status bezrobotnego.

Szczegółowe informacje dotyczące warunków ubezpieczenia znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – dokumenty są dołączone do umowy kredytowej.

Najlepszy kredyt gotówkowy 10 tys zł na 3 lata

Gdzie jest najlepszy kredyt gotówkowy 10 tys zł na 3 lata? Odpowiedzi oczywiście nie można udzielić bez dokładnej analizy oferty bankowe oraz zdolności i wiarygodności kredytowej.

Nie popełniaj błędów, które wpływają na ocenę Twojej wiarygodności kredytowej, i nie wysyłaj zbyt dużo wniosków o kredyt. Mogłoby się wydawać, że składanie wielu zapytań w różnych bankach jest najlepszym sposobem, aby porównać oferty kredytowe i wybrać najlepszy kredyt gotówkowy 10 tys zł 3 lat. Niekoniecznie. Pamiętajmy, że każde zapytanie o kredyt jest odnotowywane w BIK, a tym samym zbyt duża liczba zapytań w krótkim czasie o kredyt, może być dla banku informacją, że mamy poważne problemy finansowe. Tym samy nasza wiarygodność kredytowa ulega obniżeniu. Warto zatem skupić się na 2-3 propozycjach, porównać je pod względem RRSO i następnie negocjować z bankiem jeszcze lepsze warunki kredytowe.


Niewielka pożyczka gotówkowa? Bankowa czy pozabankowa?
Pożyczka Gotówkowa 1500 zł


Nie każda promocja jest warta uwagi i nie oznacza, że taki kredyt będziesz tańszy. Zwróćmy uwagę, że niskie oprocentowanie, to bardzo często wyższa prowizja, i odwrotnie. Zwłaszcza w przypadku kilkumiesięcznych kredytów (do 12 miesięcy) wysoka prowizja może znacznie przewyższać oprocentowanie nominalne kredytu.

Wybór w jaki będziemy spłać kredyt ma również wpływ na wysokość kosztu kredytu. Raty równe nie zmieniają się przez cały okres kredytowania, a raty malejące są na początku wyższe niż w przypadku rat stałych, ale z każdym kolejnym miesiącem są coraz niższe. No i kredyt wówczas będzie tańszy, ale wybierając ten system spłat, konieczna jest wyższa zdolność kredytowa.

Spłacasz kilka kredytów i suma rat jest stanowczo za duża? To możesz je skonsolidować w 1 kredyt i obniżyć ratę.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok