Kredyt gotówkowy 0 procent, prowizja 0%

2024-03-17 – ostatnia aktualizacja

Kredyt gotówkowy 0 procent, prowizja 0%, za nic nie płacisz…? Oddajesz tyle samo? W zależności co to „0%” oznacza. Czy jest to oprocentowanie nominalne czy rzeczywiste.
kredyt gotówkowy 0 procent, prowizja 0%
Kredyt gotówkowy 0 procent, prowizja 0%. Źródło: kredytyporownywarka.pl


OPROCENTOWANIE: 0 PROCENT NOMINALNE i RZECZYWISTE

Każdy bank przedstawia oprocentowanie kredytu w skali roku. Oprocentowanie nominalne wskazuje na to, jaką cenę zapłacimy za pożyczone pieniądze, a w konsekwencji ile odsetek od kredytu zapłacimy (zależy to od wysokości kredytu oraz czasu kredytowania). Natomiast oprocentowanie rzeczywiste, przedstawia koszty w ujęciu procentowym (w skali roku), które poniesiemy w związku z kredytem. Obie te wartości będą się różnić.

Jeżeli faktycznie kredyt gotówkowy byłby z oprocentowaniem na poziomie 0%, to naliczenie wszystkich dodatkowych kosztów (prowizja, dodatkowe opłaty, ubezpieczenie) powodują, że oprocentowanie rzeczywiste jest większe niż 0%.

Kredyt gotówkowy 0 procent

Z dużym prawdopodobieństwem nie znajdziemy żadnego banku, który udzieli nam kredyt gotówkowy na 0% (rrso kredytu gotówkowego również 0%) na wysoką kwotę i długi czas. Banki to nie firmy pożyczkowe, i dokładnie wiedzą, że klient sięgnie po kolejny kredyt lub pożyczkę być może dopiero za kilkanaście miesięcy…

A jak przedstawia się aktualne propozycje bankowe? Poniżej najnowsze zestawienie kredytów i pożyczek w bankach.

Kredyt gotówkowy 0 procent (oprocentowanie nominalne). Przykład kredytu gotówkowego w jednym z banków. Oprocentowanie stałe 0,00%, ale dochodzi jeszcze prowizja, która stanowi ponad 10% wysokości kredytu oraz ubezpieczenie. Faktyczne rzeczywiste roczne oprocentowanie? RRSO = 26,42%. Bardzo wysokie!

Podobnie ma się rzecz z prowizją 0 procent. Jeżeli prowizja jest zerowa, to oprocentowanie nominalne z reguły jest maksymalne oraz dochodzą dodatkowe opłaty.

Kredyt gotówkowy 0 procent. Rzeczywistość

Kredyt gotówkowy 0 procent oznacza, że kredyt gotówkowy jest całkowicie darmowy. Tylko od czasu do czasu, banki mają taką ofertę promocyjną, która jest skierowana do nowych klientów i dodatkowo jest to kredyt udzielany na małą kwotę i na krótki czas. Najczęściej nie przekracza 4000 zł, a czas spłaty to maksymalnie 12 miesięcy.

Taka oferta kredytu gotówkowego jest całkowicie za darmo: bez oprocentowania, kosztów prowizji, kosztów ubezpieczeń. Oferta skierowana jest przeważnie do nowych i obecnych klientów, którzy na dzień złożenia wniosku o kredyt:

  • nie posiadali i nie posiadają relacji kredytowej z bankiem lub
  • posiadają relacje kredytową nie dłużej niż od 30 dni oraz
  • mają wyrażone lub wyrażą dla banku zgody marketingowe (sms, e-mail i telefon).

Kredyt gotówkowy 0 procent:

  • Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 0,0%,
  • całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4000 zł,
  • całkowita kwota do zapłaty 4000 zł,
  • oprocentowanie stałe 0,00%,
  • całkowity koszt kredytu 0,00 zł (prowizja 0,00 zł, odsetki 0,00 zł),
  • 10 rat równych w wysokości po 400 zł.

Kalkulacja na dzień 10 lutego 2022 r.

Oczywiście udzielenie i maksymalna wysokość kredytu uzależnione jest od wyniku badania i oceny zdolności kredytowej klienta.

Potrzebny jest jednak inny kredyt? Na przykład kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką? Możesz je sprawdzić TUTAJ.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok