Kredyt 80 tys na 10 lat

kredyt 80 tys na 10 latKredyt 80 tys na 10 lat w banku: gotówkowy, hipoteczny czy konsolidacyjny? W zależności jaki jest cel kredytowania, taki kredyt wybieramy. Kredyt gotówkowy może być przeznaczony na dowolny cel, kredyt hipoteczny na zakup mieszkania, a kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie kilku kredytów i pożyczek w jeden kredyt.

Kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa, to drogi produkt i dlatego tak istotne jest dokładana analiza ofert bankowych. Nie ma najmniejszego sensu, aby wybierać kredyt na szybko, bez porównania kosztów, bo i tak przyjdzie nam spłać go z własnych pieniędzy.

A jak zrobić taką analizę? Przede wszystkim należy wiedzieć na co chcemy przeznaczyć dany kredyt, a następnie zapoznać się propozycjami bankami. Poniżej znajduje się porównywarka kredytów gotówkowych na 80 tys. zł z okresem kredytowania wynoszącym 10 lat. Pozostałe kredyty sprawdzisz:

KREDYT KONSOLIDACYJNY 80 TYS ZŁ
KREDYT MIESZKANIOWY 80 TYS ZŁ

Porównywarka pozwala na oszacowanie raty, a tym samym wyboru najlepszego okresu kredytowania, tak aby rata kredytowa była dostosowana do możliwości budżetowych.

Tani kredyt 80 tys na 10 lat

Podstawowa zasada porównania kredytów pod względem ceny, to zwrócenie uwagi na koszt całkowity oraz rrso kredytu. To pozwala na stworzenie naszego, wewnętrznego rankingu kredytów. I mając tak utworzony ranking kredytowy, możliwy jest już wówczas wybór najbardziej korzystnego rozwiązania.

Na koszt kredytu składają się wiele czynników:

  • oprocentowanie nominalne,
  • prowizja,
  • koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie,
  • system rat,
  • data wypłaty kredytu,
  • data płatności pierwszej raty.

Poza tym należy pamiętać, że wysokość kredytu zależy również od naszej zdolności kredytowej. Im lepszą ocenę zdolności i wiarygodności kredytowej uzyskamy w banku, to na lepszą ofertę kredytową możemy liczyć.

Prowizja związana z kredytem

Bardzo często zwracamy uwagę tylko na oprocentowanie kredytu. A co z prowizją? Prowizja może być naliczana za udzielenie kredytu. I jest ona pobierana przy wypłacie kredytu lub podlega skredytowaniu i dolicza jest do raty. Taką informację znajdziemy w formularzy informacyjnym dot. kredytu (np. że całkowita kwota kredytu wynosi 80 tys. zł bez kredytowanych kosztów).

Kilka lat temu można było się również spotkać z prowizją za rozpatrzenie wniosku kredytowego. Jest ona płacona przez klienta przed przyznaniem decyzji w sprawie udzielenia kredytu. Obecnie taka opłata jest mało spotykana, a jeżeli jest już pobierana, to przeważnie dotyczy pożyczek pozabankowych.

Niekiedy spotkamy się z prowizją związaną z obsługą kredytu i obejmuje opłaty, które pobiera bank w trakcie trwania naszej umowy kredytowej.

Konsolidując zadłużenia należy sprawdzić, czy bank (w którym mamy obecne zobowiązanie) pobierze prowizję za jego wcześniejszą spłatę. Jest to o tyle istotne, że wpływa to na koszt nowego zobowiązania.