Kredyt 60 tys na 10 lat: gotówkowy na dowolny cel lub konsolidacyjny. Przegląd banków, kredytów i pożyczek z przeznaczeniem na określony cel kredytowy. Z każdym wybranym bankiem skontaktujesz się błyskawicznie, wypełniając krótki formularz kontaktowy.

kredyt 60 tys na 10 lat. Gotówkowy i Konsolidacyjny

Niezależnie od tego czy chcesz pożyczyć „tylko” 6 tys. zł czy 60 tys. zł, to i tak musisz uwzględnić swoją zdolność kredytową. Jak ją sprawdzić i wyliczyć? Najlepiej jest skontaktować się z jednym z kilku banków (przy czym pamiętajmy, że w żadnym z nie będzie ona  taka sama). Nie jest natomiast dobrym rozwiązaniem korzystania z tzw. kalkulatorów do wyliczania zdolności (niewiarygodne wyliczenia).

Nie każdy ma propozycję kredytu z tak długim okresem kredytowania. Przeważnie maksymalny czas spłaty w przypadku kredytów i pożyczek gotówkowych wynosi 6-8 lat. Jednakże jest kilka propozycji kredytów nawet i na 10 lat, z których można wyróżnić Bank Pekao czy BNP Paribas.

Kredyt 60 tys na 10 lat. Gotówkowy

Jeżeli ma to być kredyt 60 tys zł na 10 lat, to jaka będzie rata? Ponieważ każda oferta kredytowa jest indywidualna, to taką ratę kredytową można tylko oszacować. Poniżej znajduje się oszacowanie kredytów i pożyczek z uwzględnieniem trzech banków.

Bank – nazwa oferty | RRSO | Rata | Oprocentowanie | Prowizja

  • A – oferta specjalna | 7,44% 702,85 zł 7,2% 0,0%,
  • B – pożyczka internetowa w promocji | 9,12% 752,38 zł 7,0% 8,0%,
  • C – pożyczka online dla nowych klientów | 10,50% 793,83 zł 6,99% 14,0%.

O tym czy kredyt będzie tani czy drogi, decyduje całkowity koszt kredytu danej oferty w porównaniu z innymi ofertami (przy takich samych parametrach kredytowych).

Całkowity koszt (inaczej można napisać, że jest to cena kredytu), to możliwe do wystąpienia koszty związane z udzielaniem kredytu. Są to zatem wszelkie koszty (np. odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże), które jesteś musisz ponieść w związku z umową o kredyt.

Całkowity koszt kredytu obejmuje koszty, do których poniesienia zobowiązał się konsument na podstawie umowy o kredyt, nie uzależniając tego obowiązku od powstania zdarzeń przyszłych czy warunków. Do całkowitego kosztu wlicza się również koszty usług dodatkowych w sytuacji, kiedy ich poniesienie jest konieczne do uzyskania kredytu. Do całkowitego kosztu kredytowego nie są wliczane: opłaty notarialne ponoszone przez konsumenta, opłaty za monity z tytułu opóźnienia w zapłacie, opłaty za inne usługi, które konsument może na podstawie umowy zamówić odrębnie, np. wycena nieruchomości przy kredycie hipotecznym, wykupienie polisy ubezpieczeniowej bez pośrednictwa banku, itp.

Kredyt 60 tys na 10 lat. Konsolidacyjny

A co w przypadku kredytów konsolidacyjnych? Kiedy konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem? Jeżeli zależy Tobie na poprawie zdolności kredytowej, odzyskaniu płynności finansowej lub na płaceniu jednej raty – mniejszej, w jednym banku – to oczywiście jest to korzystne rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na znaczne zmniejszenie raty kredytowej przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu spłaty. Może być nawet i o 20% mniejsza od sumy rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Przegląd dostępnych kredytów konsolidacyjnych znajdziesz w artykule: Najtańszy Kredyt Konsolidacyjny na 60 000 zł na 10 lat.

Konsolidacja, to bardzo często również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki, dzięki zwiększeniu zdolności kredytowej (mniejsza rata, to większy dochód rozporządzalny). Wysokość dodatkowej gotówki zależy od oferty banku i może być ona przeznaczona na dowolny cel.

W zależności od tego co podlega konsolidacji, mamy do wyboru dwa rodzaje konsolidacji. Najczęściej wybierane są kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Pozwalają one skonsolidować zadłużenie z kredytów i pożyczek gotówkowych, kart kredytowych czy innych kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Drugim rodzajem konsolidacji są kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Wówczas jednym z kredytów, który podlega konsolidacji jest kredyt hipoteczny (kredyt mieszkaniowy) lub zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Jak widać wybór możliwości kredytowych jest całkiem duży. Powyżej zostały wspomniane dwa najbardziej popularne kredyty na 60 tys zł na 10 lat. Poza tym można jeszcze wyróżnić kredyty samochodowe oraz pożyczki hipoteczne.

Przeczytaj dodatkowo i dowiedz się jakie są: Rodzaje Kredytów i Pożyczek w Bankach

Wpis:
"Kredyt 60 tys na 10 lat.
Gotówkowy i Konsolidacyjny"
zaktualizowany w sierpniu 2021 r.
Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.