Kredyt 60 tys. na 10 lat. Gotówkowy i Konsolidacyjny

2023-07-23 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 60 tys. na 10 lat: gotówkowy na dowolny cel lub konsolidacyjny. Przegląd banków, kredytów i pożyczek z przeznaczeniem na określony cel kredytowy. Z każdym wybranym bankiem skontaktujesz się błyskawicznie, wypełniając krótki formularz kontaktowy.

kredyt 60 tys. na 10 lat

Niezależnie od tego czy chcesz pożyczyć „tylko” 6 tys. zł czy to ma być kredyt 60 tys. zł, to i tak musisz wziąć pod uwag swoją zdolność kredytową obecną, jak i możliwości spłaty kredytu w przyszłości.

Zdolność kredytową można sprawdzić i wyliczyć. Najlepiej jest skontaktować się z jednym z kilku banków (przy czym pamiętajmy, że w żadnym z nie będzie ona taka sama). Nie jest natomiast dobrym rozwiązaniem korzystania z tzw. kalkulatorów do wyliczania zdolności, ze względu na mocno oszacowane wyliczenia.

Kredyt 60 tys. na 10 lat. Gotówkowy

Zdecydowana większość banków może zaproponować kredyt 60 tys. zł z tak długim okresem kredytowania.

Niekiedy faktycznie może się zdarzyć, że maksymalny czas spłaty kredytów i pożyczek gotówkowych wynosi 6-8 lat, ale to przeważnie przy zdecydowanie mniejszym zobowiązaniu.

Gotówkowy kredyt 60 tys. zł na 10 lat, to m.in. Bank Pekao S.A., Alior Bank czy BNP Paribas.

Kredyt 60 tys. na 10 lat. Wyliczenia rat

Jeżeli ma to być kredyt 60 tys. zł na 10 lat, to jaka będzie rata? Ponieważ każda oferta kredytowa jest indywidualna, to taką ratę kredytową można tylko oszacować. Poniżej znajdują się wyliczenia rat i kosztów całkowitych (odsetkowych) kredytów i pożyczek gotówkowych z uwzględnieniem różnego oprocentowania nominalnego.

Kredyt 60 tys. na 10 lat. Oprocentowanie nominalne w skali roku: raty równe – koszt odsetkowy:

9%: 760,05 zł – 31 206,56 zł.
10%: 792,90 zł – 35 148,53 zł.
11%: 826,50 zł – 39 180,01 zł.
12%: 860,83 zł – 43 299,08 zł.
13%: 895,86 zł – 47 503,73 zł.

O tym czy kredyt będzie tani czy drogi, decyduje całkowity koszt kredytu danej oferty w porównaniu z innymi ofertami (przy takich samych parametrach kredytowych).

Kredyt gotówkowy 200 tys. zł 10 lat. Duży kredyt z maksymalnym czasem kredytowania. Raty i koszt odsetkowy.

Cena kredytu 60 tys. na 10 lat

Całkowity koszt (inaczej można napisać, że jest to cena kredytu), to wszystkie koszty związane z udzielaniem kredytu przez bank. Są to zatem wszelkie koszty (np. odsetki, opłaty, prowizje, podatki i marże), które jesteś musisz ponieść w związku z umową o kredyt.

Całkowity koszt kredytu obejmuje te koszty, do których poniesienia zobowiązał się konsument na podstawie umowy kredytowej. Nie uzależniając tego obowiązku od powstania zdarzeń przyszłych czy warunków. Do całkowitego kosztu wlicza się również koszty usług dodatkowych w sytuacji, kiedy ich poniesienie jest konieczne do uzyskania kredytu.

Do całkowitego kosztu kredytowego nie są wliczane: opłaty notarialne ponoszone przez konsumenta, opłaty za monity z tytułu opóźnienia w zapłacie, opłaty za inne usługi, które konsument może na podstawie umowy zamówić odrębnie, np. wycena nieruchomości przy kredycie hipotecznym, wykupienie polisy ubezpieczeniowej bez pośrednictwa banku, itp.

Kredyt 60 tys. na 10 lat. Konsolidacyjny

A co w przypadku kredytów na 60 tys. zł na 10 lat, ale konsolidacyjnych? Kiedy konsolidacja jest dobrym rozwiązaniem?

Jeżeli zależy Tobie na poprawie zdolności kredytowej, odzyskaniu bądź poprawie płynności finansowej lub na płaceniu jednej raty – mniejszej, w jednym banku – to oczywiście jest to korzystne rozwiązanie.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na znaczne zmniejszenie raty kredytowej przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu spłaty. Może być nawet i o 20% mniejsza od sumy rat, które płaciliśmy przed konsolidacją.

Konsolidacja, to bardzo często również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki, dzięki zwiększeniu zdolności kredytowej (mniejsza rata, to większy dochód rozporządzalny). Wysokość dodatkowej gotówki zależy od oferty banku i może być ona przeznaczona na dowolny cel.

Przeczytaj również:

Wniosek o kredyt gotówkowy. Konieczny do uzyskania kredytu.
Tani kredyt gotówkowy i niskie raty. Czy to idzie w parze?

2 rodzaje kredytów konsolidacyjnych na 60 tys. zł

W zależności od tego co podlega konsolidacji i co jest zabezpieczeniem kredytu, można wyróżnić dwa rodzaje konsolidacji. Najczęściej wybierane są kredyty konsolidacyjne gotówkowe. Pozwalają one skonsolidować zadłużenie z kredytów i pożyczek gotówkowych, kart kredytowych czy innych kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Drugim rodzajem konsolidacji są kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Wówczas jednym z kredytów, który podlega konsolidacji jest kredyt hipoteczny (kredyt mieszkaniowy) lub zabezpieczeniem takiego kredytu jest hipoteka na nieruchomości.

Jak widać wybór możliwości kredytowych jest całkiem duży. Powyżej zostały wspomniane dwa najbardziej popularne kredyty na 60 tys. zł na 10 lat. Poza tym można jeszcze wyróżnić kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne oraz pożyczki hipoteczne.

Wpis:
"Kredyt 60 tys. na 10 lat.
Gotówkowy i Konsolidacyjny"
zaktualizowany w lipcu 2023 r.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok