Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać? Dużo… Wybierz taniej!

Publikacja: 2019-05-01. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-04-04 – ostatnia aktualizacja

Zanim podejmiesz decyzję o ubieganiu się o kredyt i zaczniesz szukać banku, istotne jest zrozumienie wszelkich kosztów związanych z takim zobowiązaniem finansowym. Poznanie wysokości rat pomoże Ci oszacować, czy jesteś w stanie spłacić dany kredyt i jednocześnie zaplanować swoje finanse na okres regulowania zadłużenia. Dodatkowo dowiesz się, ile trzeba oddać biorąc kredyt w wysokości 50 tysięcy złotych i gdzie warto rozważyć złożenie wniosku!
kredyt 50 tys. ile trzeba oddać
Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Kredyty w wysokości 50 tysięcy złotych są powszechnie dostępne w większości banków, szczególnie w formie kredytów gotówkowych. Niemniej jednak, warto wiedzieć, że finansowanie w takiej kwocie jest możliwe również dla kilku innych produktów kredytowych.

Kredyty hipoteczne zazwyczaj przeznaczone są na zakup nieruchomości, takich jak domy czy mieszkania, i wymagają większego zaangażowania finansowego. Dodatkowo należy mieć przygotowane co najmniej 20% wartości nieruchomości w formie wkładu własnego. Pomimo że, uzyskanie kredytu hipotecznego w wysokości 50 tysięcy złotych jest możliwe, jest tańsze oraz może być spłacane dłużej niż 10 lat, to ze względu na formalności i czas oczekiwania na wydanie decyzji, niekiedy wybierany jest kredyt gotówkowy.

Jaki kredyt do 50 tys. jest możliwy?

To, na jaki kredyt na kwotę 50 tysięcy złotych się zdecydujemy, zależy głównie od celu na jaki chcesz pożyczyć pieniądze. Poza wspomnianym kredytem hipotecznym jest jeszcze kilka opcji do rozważenia:

 1. Kredyt gotówkowy lub pożyczka. Najbardziej popularny kredyt. Środki z którego można przeznaczyć na dowolny cel. Zazwyczaj nie wymaga dodatkowego zabezpieczenia, ale może być konieczne wykupienie polisy ubezpieczeniowej. Maksymalny czas kredytowania 10 lat.
 2. Kredyt samochodowy. Kredyt celowy z przeznaczeniem na zakup ruchomości, którą może być np. samochód. Zabezpieczenie spłaty jest nabywany pojazd, co ma przełożenie na niższe oprocentowanie. Maksymalny czas spłaty to ok. 7-8 lat.
 3. Kredyt konsolidacyjny na 50 tysięcy złotych. Jest to kredyt również celowy na spłacenie wybranych, ewentualnie wszystkich, aktualnie spłacanych zobowiązań w bankach. Pozwala nie tylko spłacić szybciej kredyty i pożyczki, ale i zmniejszyć ratę, czy pozyskać dodatkowe pieniądze w ramach tego kredytu.

Od czego zależy koszt kredytu na 50 tys. zł

Przede wszystkim od oferty kredytowej i kosztów całkowitych koniecznych do poniesienia na rzecz kredytodawcy. W przypadku kredytów hipotecznych wystąpią również koszty pozabankowe.

Dodatkowo, to ile więcej oddamy, zależy również od:

 • oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta – im lepsza, tym lepsze warunki kredytowania,
 • liczby miesięcznych rat, czyli czasu w jakim kapitał pozostaje do naszej dyspozycji,
 • rodzaju rat (stałe lub malejące),
 • daty wypłaty kredytu oraz płatności pierwszej raty.,
 • rodzaju kredytu.

Kredyt gotówkowy do 50 tys. zł

W jakim banku można wziąć kredyt gotówkowy do 50 tys. zł, o tym dowiesz się z poniższej listy.

Wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy i przedstawiciel banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Pamiętaj, że o tym czy kredyt w takiej wysokości możesz otrzymać zależy od oceny kredytowej – zdolności i wiarygodności kredytowej. Powyższe propozycje kredytowe obejmują kredyty standardowe, przez internet, a może przede wszystkim – w promocji dla nowych klientów.

Kredyty i pożyczki gotówkowe nie są najtańsze, przy tak wysokim kredytowaniu bardzo istotne jest oprocentowanie nominalne, ponieważ odsetki będą prawdopodobnie największą częścią całkowitych kosztów.

Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać za pożyczenie pieniędzy?

Dużo więcej i to znacznie ponad pożyczony kapitał 50 tys. zł. Dokładne wyliczenia może przeprowadzić bank, jeżeli zapytamy o konkretną ofertę. Natomiast określając założenia kredytowe, możliwe jest wyliczenia rat i kosztów całkowitych.

Przyjmijmy zatem, że jest to kredyt gotówkowy 50 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 12,29% rocznie. Odsetki są jedynym kosztem. Raty równe i całkowity (= odsetkowy) koszt kredytu wyniesie:

 • 36 miesięcy (3 lata): 1 667,65 zł – 10 035,38 zł.
 • 48 miesięcy (4 lata): 1 323,82 zł – 13 543,47 zł.
 • 60 miesięcy (5 lat): 1 119,56 zł – 17 173,81 zł.
 • 72 miesiące (6 lat): 985,07 zł – 20 924,78 zł.
 • 84 miesiące (7 lat): 890,41 zł – 24 794,42 zł.
Każda oferta jest INDYWIDUALNA, a to oznacza, że ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny kredytowej. Uwzględnia ona zdolność i wiarygodność kredytową. Żaden kalkulator – również na stronach banków – tych czynników nie bierze pod uwagę.

Koszty dodatkowe poza odsetkami

Poza samymi odsetkami bank może również naliczyć koszty dodatkowe. Może to być np. prowizja, ale i koszt wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Ile wówczas należy oddać dodatkowo?

Ponieważ koszt ubezpieczenia może być różny i nie ma możliwości takiego kosztu zaprezentować, to skupimy się na samej prowizji.

Jest to jednorazowy koszt za udzielenie kredytu. Może być pobrany z góry lub skredytowany. W większości przypadku jest to wartość procentowa wysokości udzielonego kredytu. I tak np. prowizja 10% od 50 tys. zł to 5 tys. zł, 5% to 2500 zł, a 0% to oczywiście 0 zł.

Zanim weźmiesz kredyt bankowy

Kredyt w wysokości 50 tys. zł to kredyt na wysoką kwotę i należy pamiętać, że obowiązkiem kredytobiorcy jest wywiązywanie się ze wszystkich postanowień umowy.

Nie powinno się pożyczać więcej niż jest to potrzebne. W przypadku pożyczek gotówkowych, cel, na jaki przeznaczymy pieniądze jest dowolny.

Kredyty gotówkowe można połączyć w 1 kredyt, zmniejszyć ratę i otrzymać dodatkową gotówkę: Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, którą można przeznczyć na dowolny cel.

Porównanie kredytów 50 tys. zł należy zacząć od wytypowania banków i zapoznaniu się z ich ofertą. Następnym krokiem jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych, przyjmując, że zależy nam na cenie kredytu. Pozwoli to wybrać korzystniejszy bank.

Dla niektórych osób szukających kredytu, koszt ma drugorzędne znacznie i sprawdzają oferty pod względem np. możliwości skorzystania z wakacji kredytowych. Jednak przy dużej kwocie to koszt powinien być najważniejszy.

Przy porównywaniu ofert pod względem ceny, można posługiwać się wskaźnikiem RRSO lub kosztem całkowitym. Pierwszy z nich wyrażony jest w procentach, a drugi kwotowo i oba odnoszą się do kosztów kredytu. Generalna zasada jest taka: im mniejsze RRSO dwóch kredytów przy jednakowych parametrach, to tym tańszy kredyt.


Aktualizacja wpisu Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać? kwiecień 5 2024 r.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok