Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać? Dużo… Wybierz taniej!

2023-10-30 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 50 tys. ile trzeba w banku? Dużo. Niezależnie od tego, gdzie pożyczasz i jaki kredyt weźmiesz. Aby uzyskać mniejszą ratę, to należy wydłużyć odpowiednio czas kredytowania, a to z kolei oznacza zwiększenie kosztu odsetkowego.

kredyt 50 tys. ile trzeba oddać

Kredyt w wysokości 50 tys. zł znajdziemy w każdym banku. Może to być zarówno kredyt gotówkowy, konsolidacyjny, samochodowy czy nawet i hipoteczny.

Od czego zależy koszt kredytu na 50 tys. zł

Przede wszystkim od oferty kredytowej i kosztów całkowitych koniecznych do poniesienia na rzecz kredytodawcy. W przypadku kredytów hipotecznych wystąpią również koszty pozabankowe.

Dodatkowo, to ile więcej oddamy, zależy również od:

  • oceny zdolności i wiarygodności kredytowej klienta – im lepsza, tym lepsze warunki kredytowania,
  • liczby miesięcznych rat, czyli czasu w jakim kapitał pozostaje do naszej dyspozycji,
  • rodzaju rat (stałe lub malejące),
  • daty wypłaty kredytu oraz płatności pierwszej raty.,
  • rodzaju kredytu.
Poniżej sprawdzisz kredyty gotówkowe. Pozostałe kredyty – Kredyty hipoteczne: kredyt na zakup mieszkania 50 tys. zł oraz kredyt konsolidacyjny 50 tys. zł.

Kredyt gotówkowy do 50 tys. zł

W jakim banku można wziąć kredyt gotówkowy do 50 tys. zł, o tym dowiesz się z poniższej listy.

Wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy i przedstawiciel banku skontaktuje się z tobą telefonicznie.

Pamiętaj, że o tym czy kredyt w takiej wysokości możesz otrzymać zależy od oceny kredytowej – zdolności i wiarygodności kredytowej. Powyższe propozycje kredytowe obejmują kredyty standardowe, przez internet, a może przede wszystkim – w promocji dla nowych klientów.

Kredyty i pożyczki gotówkowe nie są najtańsze, przy tak wysokim kredytowaniu bardzo istotne jest oprocentowanie nominalne, ponieważ odsetki będą prawdopodobnie największą częścią całkowitych kosztów.

Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać za pożyczenie pieniędzy?

Dużo więcej ponad 50 tys. zł. Dokładne wyliczenia może przeprowadzić bank, jeżeli zapytamy o konkretną ofertę. Natomiast określając założenia kredytowe, możliwe jest wyliczenia rat i kosztów całkowitych.

Przyjmijmy zatem, że jest to kredyt gotówkowy 50 tys. zł, a oprocentowanie wynosi 12,29% rocznie. Odsetki są jedynym kosztem. Raty równe i całkowity (= odsetkowy) koszt kredytu wyniesie:

  • 36 miesięcy – 3 lata: 1 667,65 zł – 10 035,38 zł.
  • 48 miesięcy – 4 lata: 1 323,82 zł – 13 543,47 zł.
  • 60 miesięcy – 5 lat: 1 119,56 zł – 17 173,81 zł.
  • 72 miesiące – 6 lat: 985,07 zł – 20 924,78 zł.
  • 84 miesiące – 7 lat: 890,41 zł – 24 794,42 zł.
Każda oferta jest INDYWIDUALNA, a to oznacza, że ostateczne warunki kredytowania zależą od oceny kredytowej. Uwzględnia ona zdolność i wiarygodność kredytową. Żaden kalkulator – również na stronach banków – tych czynników nie bierze pod uwagę.

Koszty dodatkowe poza odsetkami

Poza samymi odsetkami bank może również naliczyć koszty dodatkowe. Może to być np. prowizja, ale i koszt wykupionej polisy ubezpieczeniowej. Ile wówczas należy oddać dodatkowo?

Ponieważ koszt ubezpieczenia może być różny i nie ma możliwości takiego kosztu zaprezentować, to skupimy się na samej prowizji.

Jest to jednorazowy koszt za udzielenie kredytu. Może być pobrany z góry lub skredytowany. W większości przypadku jest to wartość procentowa wysokości udzielonego kredytu. I tak np. prowizja 10% od 50 tys. zł to 5 tys. zł, 5% to 2500 zł, a 0% to oczywiście 0 zł.

Zanim weźmiesz kredyt bankowy

Kredyt w wysokości 50 tys. zł to kredyt na wysoką kwotę i należy pamiętać, że obowiązkiem kredytobiorcy jest wywiązywanie się ze wszystkich postanowień umowy.

Nie powinno się pożyczać więcej niż jest to potrzebne. W przypadku pożyczek gotówkowych, cel, na jaki przeznaczymy pieniądze jest dowolny.

Planujesz kupno mieszkania? Przeczytaj:

Kupno mieszkania. Najlepsze sposoby.

Porównanie kredytów 50 tys. zł należy zacząć od wytypowania banków i zapoznaniu się z ich ofertą. Następnym krokiem jest porównanie kredytów pod względem kosztów całkowitych, przyjmując, że zależy nam na cenie kredytu. Pozwoli to wybrać korzystniejszy bank.

Dla niektórych osób szukających kredytu, koszt ma drugorzędne znacznie i sprawdzają oferty pod względem np. możliwości skorzystania z wakacji kredytowych. Jednak przy dużej kwocie to koszt powinien być najważniejszy.

Przy porównywaniu ofert pod względem ceny, można posługiwać się wskaźnikiem RRSO lub kosztem całkowitym. Pierwszy z nich wyrażony jest w procentach, a drugi kwotowo i oba odnoszą się do kosztów kredytu. Generalna zasada jest taka: im mniejsze RRSO dwóch kredytów przy jednakowych parametrach, to tym tańszy kredyt.

Kredyty gotówkowe można połączyć w 1 kredyt, zmniejszyć ratę i otrzymać dodatkową gotówkę: Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką.

Aktualizacja wpisu Kredyt 50 tys. ile trzeba oddać? kwiecień 5 2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok