Kredyt 30 tys zł: gotówkowy i konsolidacyjny

Kredyt 30 tys zł gotówkowy i konsolidacyjny w banku. W jakim banku wziąć kredyt na 30 tys zł? Sprawdź poniżej zestawienie banków i kredytów, w których o taki kredyt można wnioskować.

Zacznijmy od najbardziej popularnych produktów kredytowych w bankach, jakimi są kredyty i pożyczki gotówkowe. Popularne, ale i najdroższe. Zdecydowana większość banków ustala oprocentowania nominalne na wysokim poziomie (obecnie, od listopada 2021 r. maksymalne dopuszczalne oprocentowanie nominalne wynosi 9,50% w skali roku).

Dostrzegalne jest, że jeżeli oprocentowanie jest stosunkowo niskie, to prowizja od udzielenia kredytu jest wysoka. Ma to najczęściej zastosowanie przy krótkoterminowym kredytowaniu, ale oba czynniki (odsetki koszty pozaodsetkowe) wpływają na wysokość kosztów całkowitych kredytu.

Dlatego tak bardzo istotne jest porównanie kosztów całkowitych kredytu oraz ich RRSO, jeżeli zależy nam na cenie kredytu na 30 tys zł.

Poniżej znajdują się wyliczenie szacunkowe kredytu 30 tys zł: okres kredytowania – rata kredytu – całkowity koszt kredytu:

  • 3 lata – 927 zł – 3 3372 zł,
  • 4 lata – 719 zł – 4 512 zł,
  • 5 lat – 594 zł – 5 640 zł,
  • 6 lat – 511 zł – 6 792 zł
  • 7 lat – 452 zł – 7 968 zł,
  • 8 lat – 408 zł – 9 168 zł,
  • 9 lat – 374 zł – 10 392 zł.

W jakim banku po kredyt 30 tys zł? Lista banków i kredyty gotówkowe na 30 tys zł:

Kredyt 30 tys zł na skonsolidowanie zadłużenia

Wysokość całkowitych kosztów w przypadku kredytów konsolidacyjnych są nieco niższe od kredytów gotówkowych. Dzięki konsolidacji możemy „połączyć” kilka zobowiązań kredytowych w jedno i zamiast kilku rat kredytowych płacić tylko jedną. Wydłużając jednocześnie okres spłaty kredytu uzyskujemy niższą ratę, kosztem zwiększenia spłacanych odsetek od kredytu.

Gdzie po kredyt 30 tys zł konsolidacyjny? Przegląd najnowszych propozycji banków:

Szukasz kredytu lub pożyczki w banku, w swojej miejscowości? Sprawdź najnowszy przegląd kredytów i pożyczek w województwie kujawsko-pomorskim.

Oprocentowanie, prowizja i ewentualne ubezpieczenie, to wszystko wpływa na koszt kredytu konsolidacyjnego. Kredyt konsolidacyjny 30 tys zł na 5 lat przy oprocentowaniu nominalnym na poziomie 4,90%, z prowizją od kredytu 6,00%, ubezpieczeniem w wysokości 3 176 zł to koszt całkowity bliski 10 tys. zł. Rata kredytowa wyniesie ok. 660 zł.

Wyższe oprocentowanie o niecałe 0.7% z prowizją 9% i mniejszym ubezpieczeniem (2900 zł), to całkowity koszt kredytu 11 tys zł, a rat bliska 700 zł.

Porównując tylko poszczególne składowe kosztów kredytowych, nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jest to tani kredyt konsolidacyjny. Konieczne jest zwrócenie uwagi na całkowity koszt kredytu lub RRSO.

Również w przypadku konsolidacji kredytowej istotne jest przeanalizowanie kilku ofert banków przed podjęciem decyzji. Być może to będzie wymagać trochę czasu, ale nawet wówczas, kiedy porównujemy tylko 2 oferty kredytowej to i tak pozwoli to zaoszczędzić pieniądze.


Kredyt 30 tys zł hipoteczny – niedostępny.
Kredyt 30 tys zł samochodowy – sprawdź w dziale z kredytami samochodowymi.
Pożyczka gotówkowa pozabankowa 30 tys zł przez internet: Pozabankowa pożyczka na raty przez internet.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok