Kredyt 30 tys. zł. Gotówkowy i Konsolidacyjny

2023-04-07 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 30 tys. zł gotówkowy lub konsolidacyjny w banku. Pożyczka gotówkowa również. A co więcej, taką pożyczkę można wziąć jednej z firm pożyczkowych przez internet. To w takim razie, jaki bank będzie najlepszy na wzięcie kredytu w wysokości 30 tys. zł? Nie ma jednej prostej odpowiedzi, ale jest z pewnością w czym wybierać!

kredyt 30 tys zł

Dwa najbardziej popularne produkty kredytowe w bankach, dostępne w kwocie 30 tys. zł, to oczywiście: kredyty i pożyczki gotówkowe. Przy czym, należałoby potraktować oba produkty jednakowo. Pomimo, że pomiędzy kredytem i pożyczką zachodzą zasadnicze różnice, to jednak w życiu codziennym, traktuje się je jako kredyt konsumencki na dowolny cel.

Wzrost cen kredytów. Czynniki kosztowe

Po podwyżkach stóp procentowych, kredyty gotówkowe nie należą do najtańszych. Każda taka podwyżka stóp przez Radę Polityki pieniężnej powoduje, że pożyczanie pieniędzy staje się coraz droższe. Ale kredyty gotówkowe cieszą się wciąż popularnością. Nie tylko są oferowane przez wszystkie banki – niektóre mają nawet i po kilka różnych ofert – ale i można je przeznaczyć na dowolny cel.

kredyt 30 tys zł koszt odsetek

Warto zwrócić uwagę, że kredyt gotówkowy bez prowizji, niekoniecznie jest najtańszym możliwym wyborem. Na cenę zobowiązania wpływa kilka czynników kosztowych. Może to być oczywiście prowizja, ale najważniejszym jest z reguły oprocentowanie nominalne, stanowiące bazę do naliczania odsetek. Poza prowizją i odsetkami mogą wystąpić również opłaty i koszty dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Wysoka prowizja jest naliczana najczęściej w przypadku kredytów i pożyczek krótkoterminowych. Wówczas jej wysokość stanowi najczęściej największą część kosztów całkowitych. Odwrotnie jest w przypadku kredytów długoterminowych, gdzie odsetki decydują w dużym stopniu o cenie zobowiązania.

Kredyt 30 tys. zł GOTÓWKOWY

Wybierając kredyt gotówkowy na 30 tys. zł czy na każdą inną kwotę, należy nie tylko zwrócić uwagę na poszczególne elementy kosztowe, ale i na całkowity koszt kredytu. Porównanie kredytów z uwzględnieniem ich ceny jest istotne zarówno w przypadku kredytów gotówkowych, jak i konsolidacyjnych.

Kredyt 30 tys. zł GOTÓWKOWY: propozycje w bankach.

Kredyt 30 tys. zł KONSOLIDACYJNY

Po co brać kredyt konsolidacyjny? Aby skonsolidować, wybrane kredyty i pożyczki spłacane aktualnie w bankach, w jeden kredyt. Dzięki skonsolidowaniu (niekiedy mówi się o „połączeniu” lub „zamianie” kredytów) spłacane jest tylko jedno zobowiązanie, a dzięki wydłużeniu czasu spłaty, rata jest mniejsza.

Czy warto jest konsolidować kredyt i brać kredyt konsolidacyjny? Jest to oczywiście sprawa indywidualna i zależy od konkretnej sytuacji finansowej kredytobiorcy. Celem przeprowadzanej konsolidacji może być np. poprawa płynności finansowej lub zwiększenia zdolności kredytowej. W obu przypadkach wiąże się to z wydłużeniem czasu kredytowania, aby zmniejszyć ratę kredytową.

Jakie produkty kredytowe można skonsolidować? Poza najczęściej konsolidowanymi kredytami i pożyczkami gotówkowymi, mogą to być kredyty ratalne, samochodowe, hipoteczne, wykorzystane limity w kartach i na koncie ROR. Ale i tak decyzja o zakresie i warunkach konsolidacji, zależy od banku konsolidującego zobowiązania.

Kredyt 30 tys. zł KONSOLIDACYJNY: propozycje w bankach.

Kredyt 30 tys. zł jaka rata?

Aby odpowiedzieć ile kosztuje kredyt 30 tys. zł, a tym samym mieć możliwość obliczenia dokładnie rat kredytowych, to konieczne jest dysponowanie ofertą kredytową – indywidualną, przygotowaną przez bank dla potencjalnego kredytobiorcy.

W innych przypadkach można ratę kredytową wyłącznie oszacować.

Jeżeli korzystasz z porównywarek, kalkulatorów kredytowych rankingów kredytowych, to w każdym przypadku rata jest oszacowana, a nie wyliczona dokładnie. Czy porównywarki kredytów manipulują użytkownikami?.
Kredyt 30 tys. jakie raty równe? Oprocentowanie 11% nominalnie roczne. Naliczany jest wyłącznie koszt odsetek.
  • 36 miesięcy: 982,16 zł.
  • 48 miesięcy: 775,37 zł.
  • 60 miesięcy: 652,27 zł.
  • 72 miesiące: 571,02 zł.

Jak widać kredyt 30 tys. na 72miesiące charakteryzuje się niższą ratą niż na 36 miesięcy. Jest to spowodowane oczywiście dłuższym czasem spłaty zobowiązania.

Kredyt 30 tys. zł ile do spłaty?

Od razu można zadać sobie pytanie: ile więcej zapłacimy za kredyt gotówkowy lub konsolidacyjny? Oprocentowanie nominalne, prowizja, koszty dodatkowe – to wszystko razem wpływa na całkowity koszt kredytu.

Oprocentowanie kredytu determinuje wysokość zapłaconych odsetek, a im większy jest kredyt i im dłużej kapitał pozostaje w naszej dyspozycji, to koszt pożyczonych pieniędzy będzie większy.

Korzystając z powyższych wyliczeń rat kredytowych, poniżej został wyliczony koszt kredytu.

Kredyt 30 tys. zł: okres kredytowania – zakres całkowitego kosztu.
  • 36 miesięcy: 5 357,81 zł.
  • 48 miesięcy: 7 217,55 zł.
  • 60 miesięcy: 9 136,36 zł.
  • 72 miesiące: 11 113,61 zł.

Tani kredyt 30 tys. zł

Jak widać z powyższych analiz, dysponując jedną ofertę kredytową nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy jest to tani kredyt czy drogi. Nie tylko należy dysponować co najmniej dwiema ofertami kredytowymi, ale i należy porównać jest pod względem kosztu całkowitego lub RRSO. Im mniejsze są oba wyliczenia, tym taniej pożyczamy pieniądze.

Przy porównywaniu kredytów pod względem ceny, należy uwzględnić taką samą wysokość kredytu, czas kredytowania i rodzaj rat. W przeciwnym wypadku otrzymamy błędne wyniki.

A może pozabankowa pożyczka na raty przez internet na 30 tys. zł? Koszt pożyczenia pieniędzy będzie znacznie większy niż w przypadku pożyczek bankowych. Bezwzględnie należy o tym pamiętać i w szczególności pamiętać o porównaniu ofert pożyczkowych.


Wpis Kredyt 30 tys. zł. Gotówkowy i Konsolidacyjny zaktualizowany 7 kwietnia 2023 r.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok