Kredyt 10 tys. zł GOTÓWKOWY i KONSOLIDACYJNY

2023-01-02 – ostatnia aktualizacja

Kredyt 10 tys zł. W jakim banku? Jaki kredyt wybrać? Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne w bankach. W jaki sposób wybrać nie tylko tani kredyt gotówkowy na 10 tys. zł, ale i z jakim bankiem skontaktować się w sprawie konsolidacji kredytowej.

kredyt 10 tys. zł gotówkowy i konsolidacyjny

Obecnie wnioskowanie o kredyt nie kojarzy się z długą procedurą kredytową i wieloma formalnościami. W przypadku niewielkich kwot (z reguły poniżej 10 tys. zł) banki stosują uproszczone procedury, ułatwiające aplikowanie o kredyt. Co więcej, o kredyt w takiej wysokości można wnioskować nawet przez internet, a pieniądze otrzymać na konto w tym samym dniu co złożony wniosek (nie w każdym banku, ale jest to możliwe).

Czy w takim razie banki walcząc o klienta, oferują również atrakcyjne warunki kredytowania? Niekoniecznie, zwłaszcza, że one również muszą zarobić…

W 2020 r. stopy procentowe osiągnęły historyczne minima, ale nie oznaczało to wcale, że kredyty i pożyczki bankowe były bardzo tanie – poza oprocentowaniem, banki naliczały prowizję czy ubezpieczenie. Obecnie – na początku 2023 r. – są na dużo wyższym poziomie.

O cenie kredytu decyduje całkowity koszt kredytu, który poza odsetkami zawiera również koszty pozaodsetkowe.

Co oznacza podwyżka stóp procentowych dla kredytobiorcy?

 • pożyczanie pieniędzy staje się droższe,
 • raty kredytów z oprocentowaniem zmiennym rosną.

Nie zmieniło się natomiast nic w ocenie kredytowej: jeżeli tylko posiadamy odpowiednią zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową, to nie powinno być problemu z uzyskaniem kredytu.

Kredyt 10 tys. zł GOTÓWKOWY

Przejdźmy zatem do kwestii korzystnego kredytu gotówkowego. Jak znaleźć tani kredyt gotówkowy na 10 tys. zł? Przede wszystkim należy zapoznać się z propozycjami banków i porównać oferty przedstawione przez banki. Kredyty konsolidacyjne znajdziesz poniżej.

Niekoniecznie trzeba sprawdzać rankingi kredytów gotówkowych, ponieważ już kilka dni po publikacji mogą być one nieaktualne. Jednocześnie nie uwzględniają wiarygodności i zdolności kredytowej potencjalnego klienta.

Jak porównać kredyty? Jeżeli interesuje nas cena kredytu, to wystarczy zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu lub Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Mniejsze parametry, to tańszy kredyt.

RRSO uwzględnia oprocentowanie nominalne oraz pozostałe koszty kredytu (w tym prowizje, opłaty dodatkowe). Rzeczywista Stopa, w przeciwieństwie do całkowitego kosztu, prezentowana jest nie kwotowo, ale procentowo – w stosunku do kwoty kredytu oraz w stosunku rocznym.

Pożyczając pieniądze w formie kredytu oddajemy bankowi nie tylko kapitał, ale również odsetki i inne opłaty, np. prowizję bankowa.

Warto zwrócić uwagę na trzy elementy, które należy uwzględniać w procesie analizowana ofert kredytowych:

1. Wraz z wydłużeniem czasu kredytowania rośnie koszt odsetkowy.
2. Im większa kwota kredytu oraz dłuższy czas spłaty, to większy koszt zapłaconych odsetek.
3. Przy krótkim czasie spłaty większy udział w całkowitym koszcie kredytu mają koszty pozaodsetkowe.

Kredyt 10 tys. zł rata kredytowa

Wysokość comiesięcznej raty kredytu na 10 tys. zł zależeć będzie przede wszystkim od warunków danej oferty oraz czasu spłaty, systemu rat (malejące lub stałe) oraz dnia wypłaty kredytu.

Ze względu na fakt, że każda oferta jest indywidualna – bank uwzględnia w niej ocenę kredytową klienta – to należy brać pod uwagę, że kalkulatory kredytowe mogą tylko oszacować ich wyliczenia (i to zarówno te bankowe, jak i pozostałe).

Mając to na uwadze, poniżej zostały oszacowane raty od 2 do 7 lat, korzystając z propozycji jednego z banków.

 • 2 lata – 452,22 zł,
 • 3 lata – 313,31 zł,
 • 4 lata – 244,08 zł,
 • 5 lat – 202,71 zł,
 • 6 lat – 175,28 zł,
 • 7 lat – 155,81 zł.

Wraz z wydłużenie czasu spłaty rata kredytowa jest coraz mniejsza. Jednocześnie jednak rośnie koszt kredytu ze względu na całkowity koszt odsetek.

Przy wyszukiwaniu kredytu uwzględniaj również inne banki – nie tylko ten, w którym masz konto osobiste. Banki często mają lepsze propozycje kredytowe dla nowych klientów niż dla „swoich”.

Kredyt 10 tys. zł KONSOLIDACYJNY

Drugim rodzajem kredytu, który znajdziemy w ofercie banków, a który staje się coraz bardziej popularny, jest kredyt konsolidacyjny. O konsolidacji kredytów i pożyczek bankowych można więcej przeczytać w artykule: Kredyt konsolidacyjny plus dodatkowa gotówka.

Jest to kredyt, który przeznaczany jest na zredukowanie liczby spłacanych zobowiązań bankowych. Nowym kredytem są zamykane stare zobowiązania, a dodatkowo dzięki wydłużeniu czasu kredytowania, możliwe jest znaczne obniżenie nowej raty w porównaniu do sumy rat konsolidowanych zobowiązań. Kredytobiorcy z dobrą zdolnością kredytową mogą liczyć również na uzyskanie dodatkowej gotówki w ramach udzielonego kredytu.

1 komentarz do “Kredyt 10 tys. zł GOTÓWKOWY i KONSOLIDACYJNY”

 1. 10 tys. zł kredytu, to i tak jest mniej niż średni kredyt.

  Średnia wartość kredytu ratalnego w listopadzie 2021 r. to 4 412 zł,
  Średnia wartość kredytu gotówkowego w listopadzie 2021 r. kredytu to 20 991 zł.

  Źródło: media.bik.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok