Korzystny kredyt konsolidacyjny

Korzystny kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie zadłużenia wynikającego z wielu zobowiązań. Sprawdź, gdzie można dokonać konsolidacji i w jakim banku znajdziesz ofert na ten właśnie cel.

korzystny kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny polega na „połączeniu” wszystkich naszych kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Kredytobiorca podpisuje w banku umowę o kredyt konsolidacyjny, a bank spłaca z tego kredytu zobowiązania przedstawione do konsolidacji.

To dobry sposób przede wszystkim na poprawienie płynności finansowej i zwiększenie zdolności kredytowej. Konsolidując zadłużenie zmniejszamy miesięczne zobowiązania – rata kredytowa jest z reguły dużo mniejsza – a jej wysokość zależy od wydłużenia czasu kredytowania.

Kredyt konsolidacyjny: jakie kredyty można połączyć?

Skonsolidować (w zależności od wybranego banku i wybranej propozycji) można:

  • kredyty, pożyczki gotówkowe – najczęściej konsolidowane produkty bankowe,
  • kredyty ratalne,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty hipoteczne (mieszkaniowe), pożyczki hipoteczne,
  • zadłużenie na kartach kredytowych,
  • debet w kontach bankowych.
Szczególną uwagę należy zwrócić na te limity w kontach ROR, które są niespłacane od wielu miesięcy. Przy obecnie wysokim oprocentowaniu nominalnym (a dotyczy to głównie tych produktów), generują wysoki koszt odsetkowy, zwłaszcza, jeżeli są to limity na duże kwoty. Zadłużenie na kartach i kontach ROR można skonsolidować z pożyczką konsolidacyjną (bankową).

Banki oferują również często kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową. Z przeznaczeniem na dowolny cel.

Przy dobrej sytuacji finansowej, z dodatkowej gotówki można skorzystać. Ale jeżeli wybieramy kredyt konsolidacyjny, aby poprawić stan naszych finansów, to absolutnie nie należy jeszcze bardziej się zadłużać.

Dodatkowa gotówka, to nic innego, jak nowa pożyczka gotówkowa, która podlega skonsolidowaniu. Dlatego można „przenieść” jeden kredyt do innego banku i z takich środków skorzystać (konsolidowane są wówczas dwa produkty kredytowe).

Jeżeli poza kredytami bankowymi mamy jeszcze pożyczki pozabankowe, to w takim przypadku dodatkowa gotówkowa może się przydać i dzięki niej mamy możliwość spłacenia pozabankowych zobowiązań.

Korzystny kredyt konsolidacyjny, to jak najmniejszy koszt

Koszty w kredycie konsolidacyjnym są podobne jak przy innych kredytach:

Oprocentowanie nominalne kredytu ustalane jest na podstawie stawek WIBOR i na jego podstawie są wyliczane odsetki.
Prowizja kredytowa – naliczana procentowo od wysokości kredytu. W ofertach promocyjnych banki bardzo często z niej rezygnują, przede wszystkim dlatego, że oprocentowanie kredytów jest dużo większe niż rok temu.
Dodatkowe opłaty, takie jak ubezpieczenie kredytu, a z którym spotyka się najczęściej w sytuacji zaciągania wysokiego kredytu z długim czasem kredytowani. Bardzo rzadko spotykane są opłaty za rozpatrzenie wniosku czy przygotowawcza.

Opłaty dodatkowe administracyjne, przygotowawcze i jakkolwiek inaczej byśmy ich nie nazwali, najczęściej naliczane są dla pożyczek niebankowych udzielanych przez firmy pożyczkowe.

Przy kredycie konsolidacyjnym możemy również zapłacić koszty związane ze wcześniejszą spłatą naszych starych kredytów – należy to sprawdzić w umowach, czy jest taka opłata i ile wynosi.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Szukając ofert bankowych i korzystnych kredytów konsolidacyjnych należy sprawdzać koszty kredytowe, porównując wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania) lub/i kosztu całkowitego w złotówkach.

Im niższy koszt, tym kredyt konsolidacyjny w banku jest tańszy. Jednak, aby znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny lub korzystny, to należy porównać oferty kilku banków (wystarczą nawet dwie) i z takiej listy stworzyć swój ranking kredytów konsolidacyjnych.

Przykład reprezentatywny nie jest informacją o tym, ile faktycznie zapłacimy za kredyt. Dopiero oferta kredytowa, która jest przygotowana indywidualnie, zawiera szczegółowe wyliczenia kosztów kredytowych.
O tym warto wiedzieć:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok