Korzystny kredyt konsolidacyjny

korzystny kredyt konsolidacyjnyKorzystny kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie zadłużenia wynikającego z wielu zobowiązań. Sprawdź, gdzie można dokonać konsolidacji i w jakim banku jest korzystny kredyt na ten właśnie cel.

Kredyt konsolidacyjny polega na „połączeniu” wszystkich naszych kredytów i pożyczek w jeden kredyt. Kredytobiorca podpisuje w banku umowę o kredyt konsolidacyjny, a bank spłaca z kredytu zobowiązania przedstawione do konsolidacji.

To dobry sposób na odzyskania płynności finansowej i zdolności kredytowej. Konsolidując zadłużenie zmniejszamy miesięczne zobowiązania – rata kredytowa jest z reguły dużo mniejsza.

Skonsolidować, w zależności od wybranego banku, można kredyty:

Banki oferują również często kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówkową. Z przeznaczeniem na dowolny cel. Po co nam jeszcze dodatkowa gotówkowa? Czy mamy wpaść w pętlę zadłużeniową? Przecież po to korzystamy z kredytu konsolidacyjnego, aby poprawić nasze finanse.

A jeżeli oprócz kredytów bankowych mamy jeszcze pożyczki pozabankowe? I tutaj dodatkowa gotówkowa, to możliwość, aby spłacić również wszelkiego rodzaju pozabankowe pożyczki. Nie oznacza to, że bank spłaci nasze pozabankowe zobowiązania, tylko w ramach kredytu konsolidacyjnego dostaniemy dodatkową gotówkę (pożyczka gotówkowa), którą możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Koszt kredytu konsolidacyjnego

Koszty w kredycie konsolidacyjnym są podobne jak przy innych kredytach: oprocentowanie nominalne kredytu ustalane jest na podstawie stawek WIBOR. Kolejnym kosztem jest prowizja procentowa od wysokości kredytu. Mogą być również dodatkowe opłaty, takie jak ubezpieczenie kredytu, a nawet opłata za rozpatrzenie wniosku, administracyjna czy przygotowawcza. Te ostatnie trzy opłaty bardziej kojarzą się z firmami pożyczkowymi, a nie z bankami, ale tak to również może wyglądać. Przy kredycie konsolidacyjnym możemy również zapłacić koszty związane ze wcześniejszą spłatą naszych starych kredytów – należy to sprawdzić w umowach, czy jest taka opłata i ile wynosi.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych

Szukając ofert bankowych i kredytów konsolidacyjnych należy sprawdzać koszty kredytowe porównując wysokość RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), im jest ona niższa, tym kredyt jest tańszy. Jak widać, aby znaleźć najtańszy kredyt konsolidacyjny lub korzystny kredyt na konsolidację zadłużenia należy porównać oferty kilku banków (wystarczą nawet 3 oferty) i z takiej listy stworzyć ranking kredytów konsolidacyjnych i wybrać ten jedyny, najlepszy bank.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok