Wyszukiwarki kredytowe. Jeżeli korzystasz, to o kilku rzeczach warto pamiętać

Korzystasz z wyszukiwarki kredytów i pożyczek gotówkowych? Jest kilka ważnych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby nie być rozczarowanym wynikami.

Jest to proste, nieskomplikowane i intuicyjne narzędzie. Nie trzeba mieć żadnego doświadczenia z usługami bankowymi, aby z niej skorzystać. Zanim jednak z nich skorzystasz, to musisz wziąć pod uwagę, że ich założeniem nie jest zaprezentowanie rankingu kredytowego, ale zapoznanie odbiorcy z najnowszymi propozycjami kredytowymi, oszacowanie rat i umożliwienie skontaktowania się doradcy bankowego w sprawie kredytu.

korzystasz z wyszukiwarek kredytowych

Do najpopularniejszych takich narzędzi należą: WYSZUKIWARKA KREDYTÓW I POŻYCZEK GOTÓWKOWYCH, a na następnym miejscu jest znajduje się WYSZUKIWARKA KREDYTÓW HIPOTECZNYCH (MIESZKANIOWYCH).

Zanim jednak skorzystasz z takich narzędzi, jak i zanim zaczniesz szukać odpowiedniego banku, w którym złożysz wniosek kredytowy, ustal jakie są Twoje potrzeby kredytowe – za każdą dodatkową pożyczoną złotówkę, musisz dodatkowo zapłacić. Propozycji kredytowych jest dużo, a w każdym banku znajdziesz standardowe, promocyjne, jak i przez internet. Jeżeli natomiast szukasz kredytu na skonsolidowanie zobowiązań bankowych, to nie korzystaj z wyszukiwarki (ze względu na to, że wyróżniamy kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne) i sprawdź bieżące propozycje w bankach.

Wypełnij pola w wyszukiwarce i… gotowe?

Jeżeli korzystasz z wyszukiwarki, to wypełnij poszczególne pola dotyczące wysokości kredytu oraz czasu kredytowania w miesiącach. I to na wystarczy.

Możesz również zaznaczyć pozostałe parametry, ale nie jest to konieczne. Do wyboru masz: rodzaj rat (malejące lub stałe), rodzaj kredytu (bez zabezpieczeń, bez zaświadczeń, bez zgody współmałżonka, bez ubezpieczeń), informację dotyczącą tego czy jesteś klientem banku i czy chcesz skorzystać z innych produktów oferowanych przez bank. Następnie należy nacisnąć przycisk „OBLICZ” i otrzymasz oszacowanie rat z listą dostępnych podmiotów.

Zwróć uwagę, że w zależności od wpisanych parametrów, liczba banków i propozycji kredytowych, jest większa lub mniejsza. Nie każdy bank ma np. w ofercie kredyt gotówkowy na 200 tys. zł na 10 lat, ale z każdym bankiem skontaktujesz się poprzez formularz kontaktowy – wystarczy wysłać i poczekać na telefon ze strony pracownika banku. Kontakt w sprawie kredytu jest oczywiście darmowy i nie zobowiązuje Ciebie do skorzystania z propozycji.

Tani, tańszy, najtańszy kredyt gotówkowy

Wybranie korzystnego kredytu gotówkowego (nie mówiąc już o najtańszym) nie jest najłatwiejsze, biorąc pod uwagę bardzo bogatą ofertę banków. Z pewnością wybór korzystnego kredytu lub pożyczki gotówkowej wymaga pewnego poświęcenia czasu, które nie sprowadza się do zebrania propozycji, ale i ich porównania. Pod warunkiem oczywiście, że ważna jest cena produktu (czyli koszt całkowity kredytu).

Propozycja może się wydawać interesująca ponieważ bank zrezygnował np. z prowizji. Czy oznacza to, że bank oferuje najlepszy kredyt? Niekoniecznie, ponieważ na cenę kredytu wpływa wiele czynników, a nie tylko jeden parametr. Nie można jednak jednoznacznie stwierdzić, czy propozycja jest tania, korzystna czy najlepsza z możliwych, jeżeli nie porównamy jej z innymi.

Podjęcie decyzji kredytowej i uruchomienie kredytu będzie miało przełożenie na sytuację domowego budżetu przez kolejne miesiące i lata. Samo podpisanie umowy kredytowej jest szybkie (i łatwe), ale płacenie rat w każdym miesiącu wymagać będzie dyscypliny finansowej i świadomości, że Twój dochód rozporządzalny będzie zmniejszony o wysokość raty.

Pomimo wszystkich swoich ograniczeń, wyszukiwarka z pewnością pozwoli Tobie zaoszczędzić czas, ponieważ najpopularniejsze propozycje kredytów i pożyczek gotówkowych masz w jednym miejscu.

Zaledwie w ciągu kilku minut oszacujesz wysokość raty, dowiesz się jakie są najnowsze (zawsze aktualizowane na bieżąco) propozycje w bankach. A co najważniejsze: w każdym momencie (bez zobowiązań i za darmo) możesz wysłać wniosek kontaktowy do banku i dowiedzieć się czy produkt i sama propozycja spełnia Twoje potrzeby i oczekiwania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok