Konto bankowe jakie wybrać?

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Konto bankowe jakie wybrać? Krótko: szukasz banku, w którym można założyć najbardziej korzystne konta bankowe tradycyjnie i przez internet.
konto bankowe jakie wybrać
Konto bankowe jakie wybrać? Źródło: kredytyporownywarka.pl


Niestety, już dawno minęły czasy, gdy rachunki bankowe były wysoko oprocentowane, a co więcej, niewiele banków oferuje oprocentowanie ROR-ów. Ale znajdziemy wiele nowych i atrakcyjnych możliwości związanych z kontem osobistym.

ZARABIAJĄCE KONTO BANKOWE?

Co ciekawe posiadając konto bankowe można na nim zarabiać nawet i kilkadziesiąt złotych miesięcznie, niekiedy niewiele robiąc…

Przy odrobinie cierpliwości i czasu, korzystając z porównywarki kont osobistych, znajdziesz bank, który nie pobiera prowizji (prowizja 0 złotych) od przelewów, za wypłaty z bankomatów czy za jego prowadzenie. Jest to całkowicie i bezwarunkowe darmowe konto osobiste.

Inne z kolei oferują zwrot części poniesionych wydatków płacąc w sklepach online lub możliwość otrzymania bonusów pieniężnych.

JAKI WYBRAĆ RACHUNEK BANKOWY?

Zanim wybierzesz, zapoznaj się z propozycjami w bankach oraz zwróć uwagę na kilka czynników podanych poniżej.

Dostęp do konta bankowego przez internet

Jest to powszechne i pewnie jest sobie wyobrazić, że konto bankowe bez internetu lub aplikacji mobilnej. Każdy bank oferuje taką możliwość. Nie musisz udawać się do banku, aby sprawdzić saldo czy dokonać przelew. Zrobisz to w kilka minut w domu, bez odwiedzania placówki bankowej: zapłacisz za prąd i gaz, ustawisz szereg zleceń stałych, aktywujesz karty kredytowe, doładujesz telefon komórkowy czy nawet założysz lokatę bankową.

Opłaty za prowadzenie konta bankowego

Kilka ofert bankowych to absolutnie darmowe prowadzenie konta bankowego. Nie ma żadnych opłat. W kilu pozostałych opłaty (niewielkie lub ich brak) są uzależnione od aktywności posiadacza rachunku. Na przykład, jeżeli wpływy w każdym miesiącu wpływają na konto w określonej kwocie, to bank nie pobiera opłat za prowadzenie rachunku. Nie ma większego problemu, aby wpłacić pieniądze jednego dnia, a następnego wypłacić je lub przelać na inny rachunek ROR.

Opłaty za przelewy

Z przelewamy bankowymi bywa różnie, ponieważ wszystkie mogą być darmowe, ale i np. tylko 5 w miesiącu. Zdecydowana większość aktywnych posiadaczy rachunków bankowych robi więcej przelewów niż tylko pięć miesięcznie: opłaty za media, raty kredytowe, zakupy online, itp. Pamiętaj o tym również, że za dokonywanie przelewów w oddziale banku musisz zapłacić, a jeżeli robisz kilka takich płatności w miesiącu, to ostatecznie koszt wyniesie nawet i kilkanaście złotych każdego miesiąca. Warto przeliczyć, ile wynoszą koszty przelewów w skali roku. Więcej niż 100 zł?

Opłata za kartę do rachunku bankowego

Część banków nie pobiera prowizji za jej wydanie i użytkowanie. Niektóre pobierają tylko opłatę za jej dostarczenie do klienta. A jeszcze inne banki opłaty uzależniają od wykonania operacji kartą a określoną kwotę. Przy wyborze rachunku bankowego należy zwrócić uwagę czy za wypłaty z bankomatów innych, niż bank macierzysty, są naliczane opłaty. W niektórych przypadkach bank nie pobiera opłat, ale są i takie, w których limit darmowych operacji wypłaty pieniędzy z własnego bankomatu jest ograniczony do czterech!

Sprawdź również:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok