Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny

Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny. Dlaczego? Sprawdź – poniżej najnowsze propozycje rachunków firmowych, przede wszystkim dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny

Maj 2022 r.

Alior Bank Rachunek iKonto Biznes

Rachunek iKonto Biznes Alior Banku to przede wszystkim 0 zł:

 • otwarcie i prowadzenie konta,
 • przelewy internetowe: krajowe przelewy (Elixir) oraz do ZUS i US, transgraniczne/SEPA w trybie zwykłym przy opcji kosztowej SHA,
 • korzystanie z bankomatów zlokalizowanych w oddziałach Alior Banku,
 • wydanie i korzystanie z karty dla aktywnych.

Premia za wybrane czynności – przez 12 miesięcy nawet do 1500 zł!

Alior Bank Rachunek iKonto Biznes

Alior Bank Rachunek iKonto Biznes do 1500 zł premii

Alior Bank Rachunek 4×4

Rachunek firmowy 4×4 w Alior Banku to 0 zł:

 • za prowadzenie rachunku,
 • za internetowe przelewy do ZUS i US,
 • za wydanie pierwszej karty debetowej,
 • za księgowość online na zafirmowani.pl!

Teraz do 1500 zł za wybrane czynności przez 12 miesięcy!
Dodatkowo 4 pakiety za 10 zł miesięcznie każdy:

PAKIET KRAJOWY:

 • nielimitowane: 1. internetowe przelewy krajowe Elixir, 2. SMS-y autoryzacyjne, 3. powiadomienia SMS o zdarzeniach na rachunku,
 • 10 internetowych przelewów natychmiastowych w miesiącu.

PAKIET GOTÓWKOWY:

 • nielimitowane: 1. wypłaty z bankomatów krajowych i europejskich (na terenie EOG w walucie EUR), 2. wpłaty we wpłatomatach krajowych Planet Cash, Euronet i zlokalizowanych w Oddziałach Alior Banku,
 • wpłaty na rachunek w oddziałach banku do łącznej wartości 10 tys. zł miesięcznie,
 • wypłaty w oddziałach banku do łącznej wartości 10 tys. zł miesięcznie.

PAKIET ZAGRANICZNY:

 • nieograniczony dostęp do platformy wymiany walut – Autodealing,
 • nielimitowane: 1. bezgotówkowe transakcje zagraniczne (bez dodatkowych prowizji), 2. wypłaty z bankomatów zagranicznych, 3. internetowe przelewy transgraniczne/SEPA.

PAKIET OSZCZĘDNY (dotyczy klientów posiadających Rachunek Lokacyjny):

 • nawet do 0,9% na Rachunku Lokacyjnym,
 • nielimitowane: 1. przelewy z Rachunku Lokacyjnego na rachunek podstawowy, zlecone w bankowości internetowej, 2. otwieranie lokat overnight,
 • niższa opłata (2,50 zł) za prowadzenie rachunku pomocniczego do Rachunku 4×4.

Credit Agricole Konto Biznes

Konto Biznes za 0 zł przez 12 miesięcy. Sprawdź jak zyskać nawet 1700 zł premii z Kontem Biznes Credit Agricole!

200 zł – jeżeli otworzysz konto przez aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes i zapewnisz wpływ w wysokości 3 000 zł przez co najmniej 6 miesięcy.
500 zł – jeżeli aktywnie będziesz korzystał z konta i karty – co miesiąc na Twoje konto wpłynie min. 3 000 zł i użyjesz karty za min. 300 zł – przez 6 kolejnych miesięcy.
500 zł – jeżeli w ciągu najbliższych 2 miesięcy podpiszesz umowę o terminal płatniczy i zapewnisz miesięczne wpływy z transakcji w wysokości 500 zł – przez 3 kolejne miesiące.
500 zł – jeżeli podpiszesz umowę kredytową w ciągu najbliższych 6 miesięcy.

Promocja „Konto Biznes za 0 zł z PREMIĄ do 1700 zł II” trwa do 31.03.2022 r.

 

Millennium Bank Konto Mój Biznes z premią do 1500 zł

Promocja „Konto Mój Biznes z premią 1500 zł”: otwórz online lub w placówce Konto Mój Biznes do 30.11.2021 r. Spełnij warunki promocji i zyskaj nawet 1500 zł premii. Promocja obejmuje pierwszych 5000 nowo otwartych kont.

Pekao Konto Przekorzystne Biznes z premią do 1200 zł
Konto Firmowe Przekorzystne Biznes to konto dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, z prowadzeniem, kartą i przelewami za bezwarunkowe 0 zł przez rok! Dodatkowo do 31.12.2021 r. nawet 1200 zł bonusów!

mBank mBiznes konto Komfort
0 zł za wypłaty gotówki od 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander. Pełna kontrola nad finansami firmy przez wygodną aplikację mobilną i serwis transakcyjny. Dostęp do sieci placówek. Całodobowa pomoc eksperta banku przez telefon, na czacie i na Messengerze. 0 zł za BLIK: płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów.

mBank mBiznes konto Standard
Rachunek firmowy mBiznes Konto Standard: nowa promocja „konto z narzędziami” trwa w okresie 1.10-9.11.2021, gwarancja braku opłat za prowadzenie konta firmowego i za najważniejsze usługi w koncie firmowym (przez 2 lata).
0 zł: za otwarcie i prowadzenie konta oraz za internetowe przelewy krajowe w PLN; za internetowe przelewy w EUR do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii; za wypłatę gotówki z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronetu, Santander Bank Polska S.A.

mBank mBiznes konto Start
mBiznes konto Start to nowoczesny rachunek firmowy, który oferuje m.in. 0 zł:
– za otwarcie i prowadzenie konta przez 12 miesięcy,
– za przelewy do ZUS i US,
– za 5 przelewów internetowych, jeśli przedsiębiorca płaci ZUS,
– za wypłaty gotówki od 100 zł z bankomatów Planet Cash, Euronet i Santander,
– opłaty miesięcznej za kartę debetową, jeśli płacąc kartą, dokona się transakcji na przynajmniej 200 zł,
– za BLIK: płatności bezgotówkowe i wypłaty z bankomatów.

mBank Załóż konto i firmę przez internet
Możliwość założenia firmy i konta w jednym miejscu. Konto firmowe z gwarancją 0 zł przez 2 lata. 350 zł premii z kartą Mastercard Debit Business.
0 zł: za otwarcie i prowadzenie konta oraz za internetowe przelewy krajowe w PLN, za wpłaty we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline, Euronetu.

PKO BP Konto Firmowe
Konto doskonałe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, wolnego zawodu.
0 zł: za prowadzenie konta (po spełnieniu odpowiednich warunków)| za wydanie kart debetowych w PLN, EUR i USD – karty przydadzą się do obsługi płatności na stacjach benzynowych czy w hurtowniach | za wypłaty z bankomatów oraz wpłaty we wpłatomatach PKO Banku Polskiego (do 50 000 zł/m-c).

Volkswagen Financial Services Plus Konto Biznes
Plus Konto Biznes: Wygodny system obsługi internetowej, dostęp do pełnomocników, których ustanawia sam klient, bezpłatne przelewy i zlecenia stałe, 0 zł za wydanie pierwszej karty Visa Business.


Strona ma charakter informacyjny. Warianty, warunki, szczegóły ofert, tabele opłat i prowizji dostępne są na stronach banków.

12 thoughts on “Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny”

 1. Konto firmowe dla jednoosobowej działalności moim zdaniem jest lepsze niż zwykłe osobiste. Łatwiej rozdzielić finanse, które z punktu widzenie prowadzenia firmy są czytelniejsze. Na jednym koncie mam ZUSy, US i kontrahentów i wszystkie przelewy z i na konto.

 2. Czy muszę założyć firmowy rachunek bankowy?

  Kiedy konto firmowe jest obowiązkowe?

  1. Firma świadczy usługi dla polskiej firmy, a wartość transakcji przekracza 15 tys. zł brutto (od 2023 r. będzie to 8 tys. zł).
  2. Firma sprzedaje usługi (towary) dla innej firmy, która została wymieniona w załączniku 15 do ustawy o VAT, a wartość faktury przekracza 15 000 zł brutto.

  Jeżeli firma spełnia takie warunki, to dotyczą ją przepisy o obowiązkowym mechanizmie podzielonej płatności i założenie konta firmowego będzie konieczne.

  Jeżeli sprzedajemy usługi (towary) dla konsumentów (osoby prywatne, czyli nieprowadzące działalności gospodarczej), wówczas nie musimy posiadać rachunku bankowego firmowego.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok