Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny

Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny. Dlaczego? Sprawdź – poniżej najnowsze propozycje rachunków firmowych, przede wszystkim dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

konto bankowe dla firm jednoosobowych

12 komentarzy do “Konto bankowe dla firm jednoosobowych. Z korzyścią dla Ciebie i rodziny”

  1. Konto firmowe dla jednoosobowej działalności moim zdaniem jest lepsze niż zwykłe osobiste. Łatwiej rozdzielić finanse, które z punktu widzenie prowadzenia firmy są czytelniejsze. Na jednym koncie mam ZUSy, US i kontrahentów i wszystkie przelewy z i na konto.

  2. Kiedy konto firmowe jest obowiązkowe?

    1. Firma świadczy usługi dla polskiej firmy, a wartość transakcji przekracza 15 tys. zł brutto (od 2023 r. będzie to 8 tys. zł).
    2. Firma sprzedaje usługi (towary) dla innej firmy, która została wymieniona w załączniku 15 do ustawy o VAT, a wartość faktury przekracza 15 000 zł brutto.

    Jeżeli firma spełnia takie warunki, to dotyczą ją przepisy o obowiązkowym mechanizmie podzielonej płatności i założenie konta firmowego będzie konieczne.

    Jeżeli sprzedajemy usługi (towary) dla konsumentów (osoby prywatne, czyli nieprowadzące działalności gospodarczej), wówczas nie musimy posiadać rachunku bankowego firmowego.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok