Konsolidacja na 20 lat kredytów i pożyczek bankowych. Czy tak długa konsolidacja jest w ogóle możliwa? Tak. Ale wyłączenie w przypadku kredytów konsolidacyjnych hipotecznych.
W ramach kredytu konsolidacyjnego można skonsolidować ze sobą różne zobowiązania bankowe. Najczęściej są to kredyty i pożyczki gotówkowe. A jakie jeszcze? To już zależy od konkretnego banku, ale mogą to być:
- kredyty ratalne,
- karty kredytowej,
- debety w rachunkach ROR,
- kredyty samochodowe,
- kredyty hipoteczne (kredyty mieszkaniowe).
Konsolidacja pozwala na uporządkowanie finansów i odzyskanie płynności finansowej. Poza tym to możliwość:
- zmniejszenia obciążenia z tytułu płaconych rat,
- wydłużenia okresu spłaty kredytu (co jednocześnie jest minusem kredytu – więcej odsetek do zapłaty),
- dostosowanie terminu spłaty raty do daty wpływu wynagrodzenia na konto,
- uzyskania dodatkowych środków finansowych (tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką),
- negocjowania lepszych warunków kredytowania.
Konsolidacja na 20 lat – konsolidacyjny hipoteczny
Gdzie skonsolidować kredyty? Zestawienie banków i kredyty konsolidacyjne gotówkowe. W tych bankach również możesz zapytać o konsolidację zabezpieczoną hipoteką na nieruchomości.
Wyróżniamy dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych:
- gotówkowy kredyt konsolidacyjny,
- hipoteczny kredyt konsolidacyjny.
Kredyty gotówkowe konsolidacyjne są najczęściej udzielane na podobnych zasadach, jak kredyty i pożyczki gotówkowe. Wysokość takiego kredytu nie przekracza 200 000 zł, a okres spłaty 10 lat. Jest to również maksymalny okres kredytowania w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.
Kredyty konsolidacyjne hipoteczne, to kredyty zabezpieczone hipoteką na nieruchomości. Są to jednocześnie kredyty z mniejszym oprocentowaniem nominalnym. Co sprawia, że kredyt taki może być tańszy.
Wysokość takiego kredytu zależy od wartości zabezpieczonej nieruchomości, a konsolidacja na 20 lat lub nawet i więcej, jest możliwa.
Konsolidacja kredytów hipotecznych jest bardziej skomplikowana i bardziej długotrwała niż w przypadku konsolidacji gotówkowej. To także dodatkowe koszty, poza standardowymi pobieranymi przez bank, takie jak wycena nieruchomości, wpisania hipoteki do księgi wieczystej czy ubezpieczenie pomostowe, do czasu ustanowienia hipoteki.