Konsolidacja kredytu umowa zlecenie

2024-03-18 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja kredytu umowa zlecenie i inne umowy cywilno-prawne. Wbrew temu co mogłoby się wydawać, kredyty są dostępne praktycznie dla każdego konsumenta, bez względu na to, jaki rodzaj umowy mamy podpisaną z pracodawcą. Dotyczy to również konsolidacji kredytowej i kredytu konsolidacyjnego. Najważniejsza jest bowiem zdolność kredytowa oraz pozytywna historia kredytowa w BIK.
konsolidacja kredytu umowa zlecenie
Konsolidacja kredytu umowa zlecenie. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Czyli konsolidacja kredytu na umowę zlecenie jest możliwa? Tak. Nie jest zarezerwowana wyłącznie dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Banki nie tylko wychodzą naprzeciw potrzebom klientów, ale i również dbają o swój interes. Nie ma nic gorszego, jak klient, który przestaje spłacać swoje zobowiązania.

Co zrobić, kiedy zamierzamy skonsolidować kredyty i pożyczki, ale pracujemy na umowę zlecenie? Przede wszystkim należy skontaktować się bankiem, w którym chcielibyśmy dokonać konsolidacji. Należy wziąć pod uwagę, że każdy z banków ma inną ofertę i inne warunki, na jakich jest udzielane finansowanie.

Kredyt konsolidacyjny w oparciu o umowę cywilno-prawną

Umowa cywilno-prawna, np. umowę zlecenie lub umowa o dzieło. Co może być potrzebne i co może być wymagane przez bank?

1. Miesięczne wynagrodzenie. Ważne, a nawet i bardzo ważne są w tym przypadku uzyskiwane miesięczne zarobki. Im większe, tym oczywiście lepiej, bo pozwala uzyskać większy kredyt.
2. Staż u obecnego pracodawcy, jak również i czas, na jaki jest zawarta umowa.
3. Promesa (deklaracja) od pracodawcy o przedłużenia umowy. Pomaga w uzyskaniu kredytu, ale nie zobowiązuje pracodawcy do podpisania nowej umowy.
4. Na maksymalną kwotę kredytu wpływa czas kredytowania. Im dłuższy okres spłaty, tym rata kredytowa jest mniejsza oczywiście. Ale przy umowie zlecenia, czas kredytowania możesz zostać skrócony, co oznacza większą ratę lub mniejszy kredyt.
5. Historia kredytowa w BIK. Obok zdolności kredytowej najważniejszy czynnik wpływający na ogólną ocenę kredytową. Opóźnienia w spłacie zobowiązań kredytowych mają negatywny wpływ na scoring kredytowy i niejednokrotnie uniemożliwiają wzięcie kredytu.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok