Konsolidacja kredytu Santander Bank

Redakcja: Marek Kamiński. 2024-05-01 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja kredytu Santander Bank – jak wygląda, w jakiej maksymalnie wysokości i co można skonsolidować. I to nie wszystko, ponieważ dowiesz się co to jest kredyt konsolidacyjny i jak to wygląda w praktyce.
konsolidacja kredytu Santander Bank
Konsolidacja kredytu Santander Bank. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Krótkie wprowadzenie dla każdego, kto nie wie czym jest kredyt konsolidacyjny. Jest to nowy kredyt, który jest zaciągany na spłatę posiadanych zobowiązań kredytowych w tym samym lub innym banku. O konsolidacji mówi się zatem, jako o „połączenie” wcześniej zaciągniętych kredytów w jedno zobowiązanie.

Zasadniczym celem korzystania z konsolidacji długu zmniejszenie miesięcznych rat. W następnej kolejności jest: poprawa płynności finansowej, zmniejszenie ilości posiadanych zobowiązań i jeden termin płatności raty.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego podpisywana jest oczywiście umowa kredytowa, a warunku na jakich zostanie udzielony zależy oczywiście od oferty banku i posiadanej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Co można skonsolidować kredytem konsolidacyjny?

Skonsolidować można wiele różnych zobowiązań kredytowych, począwszy od kredytów gotówkowych, poprzez debety na rachunku osobistym, aż po kredyty hipoteczne. Jakie konkretnie będzie można połączyć, zależy od oferty danego banku. Najlepiej jest zatem wysłać formularz kontaktowy do jednego z banków i zapytać.

O tym jak mocno można obniżyć ratę kredytową, będzie zależeć od kilku parametrów:

 • oprocentowania nominalnego,
 • prowizji,
 • kosztów dodatkowych, np. ubezpieczenia,
 • wysokości kredytu konsolidacyjnego,
 • czasu jego spłaty.

Porównując całkowite koszty kredytowe w różnych bankach jesteś w stanie wybrać tańszy kredyt.

Konsolidacja kredytu Santander Bank

Konsolidacja kredytu Santander Bank, to bardzo ciekawa propozycja. Dlaczego? Z trzech zasadniczych powodów:

1. Wypłata gotówki możliwa jest nawet w 1 dzień,
2. Maksymalna kwota kredytu o jaką można wnioskować, to nawet i 300 000 zł,
3. Minimalne formalności.

konsolidacja kredytu Santander Bank

Z bankiem możesz się skontaktować w bardzo szybki sposób: wystarczy wypełnić krótki formularz kontaktowy i podać:

 • imię i nazwisko,
 • numer telefonu (kontakt telefoniczny),
 • porę kontaktu: natychmiast, 8-14, 14-20,
 • kwotę kredytu: 1000-4000 zł, 4000-10000 zł, 10000-50000 zł, 50000-150000 zł i ponad 150 tys. zł.
Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) kredytu na konsolidację online w Santander Bank: 21,69%. Całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów): 35700 zł. Całkowita kwota do zapłaty: 65 799,40 zł. Oprocentowanie zmienne roczne: 15,99%. Całkowity koszt kredytu: 30 099,40 zł (prowizja 3 962,26 zł, odsetki 26 137,14 zł). Umowa zawarta na 83 miesiące. 82 raty równe 793,11 zł, ostatnia 764,38 zł. Kalkulacja na dzień 1 kwietnia 2023 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jakie korzyści daje kredyt konsolidacyjny?

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego może być kilka, a o niektóre z nich napisane zostało powyżej. Przede wszystkim zasadniczą korzyścią jest jest obniżenie wysokości miesięcznych rat. I to nie dlatego, że kredyt konsolidacyjny jest zazwyczaj niżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy, ale z powodu wydłużenia czasu spłaty.

Odpowiednio ustalając czas kredytowania można dopasować miesięczną ratę w taki sposób, aby była ona niższa (a niekiedy i dużo niższa) niż suma rat dotychczas płaconych.

I w ten prosty sposób budżet domowy może zamknąć się z pewną nadwyżką. Dwie sprawy, które krótko należy poruszyć:

 • konsolidacja poprawia zdolność kredytową, co umożliwia zaciągnięcia kolejnego kredytu (niepolecane, ale nigdy nic nie wiadomo, co przyniesie przyszłość),
 • wydłużenie spłaty kredytu wiąże się z większymi odsetkami. I co jest tego konsekwencją? Oczywiście wzrost kosztów kredytowych. Im dłużej zatem będziesz spłacać zobowiązanie, tym większy będzie koszt całkowity.

Jak widać, płacenia tylko jednej i niższej raty w miesiącu, ułatwia nie tylko kontrolę nad zadłużeniem, ale i w znacznym stopniu odciąża budżet domowy. Ale z drugiej strony niższa rata spowoduje wzrost zadłużenia…

Nie ma zatem jednej i prostej odpowiedzi na pytanie: czy warto skorzystać z konsolidacji. Każdy z nas ma inną sytuację i możliwości finansowe. Podjęcie decyzji musi zostać zatem poprzedzone dogłębną analizą, z uwzględnieniem plusów i minusów takiego rozwiązania.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok