Konsolidacja kredytu kalkulator

2023-11-17 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja kredytu kalkulator, który pozwoli obliczyć ratę kredytu konsolidacyjnego, a dodatkowo umożliwi wybranie najtańszego kredytu i wskaże najlepszy bank…? Czy korzystanie z kalkulatora kredytów konsolidacyjnych daje takie możliwości?

konsolidacja kredytu kalkulator

Jeżeliby rzeczywiście, kalkulator kredytów konsolidacyjnych umożliwiałby wyszukanie najtańszego kredytu, to bez dwóch zdań, korzystanie z kalkulatora powinno być wówczas obowiązkowe!

Taki kalkulator nie jest skomplikowanym narzędziem, wystarczy tylko wpisać sumę konsolidowanych kredytów lub wysokość kredytu (uwzględniając czy chcemy skorzystać z dodatkowej gotówki) i dodatkowo zaznaczyć czas kredytowania.

W ten sposób otrzymasz wyliczenia rat, ale z jednym zastrzeżeniem: wyniki przedstawione w kalkulatorze będą szacunkowe. Dlaczego? Ponieważ żaden z udostępnionych kalkulatorów, i to zarówno na stronach finansowych, kredytowych czy bankowych, nie może uwzględnić oceny kredytowej – zdolności i wiarygodności kredytowej.

Jeżeli chcesz poznać dokładne wyliczenia – co do złotówki – to należy skontaktować się bezpośrednio z bankiem, a te otrzymane z kalkulatorem, powinniśmy potraktować jedynie jako szacunki, obrazujące wpływ raty na domowy budżet.

Przykładowy kalkulator rat bankowych. Konsolidacja kredytu kalkulator w Alior Bank

kalkulator kredyt konsolidacyjny internetowy Alior Bank

Konsolidacja kredytu kalkulator jak sprawdzić ratę?

Ile będzie wynosiła miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego? Sposób jest bardzo łatwy, aby się o tym dowiedzieć. Wystarczy skontaktować się z bankiem. Jest to zdecydowanie lepszy sposób niż „bawienie się” z samodzielnym wyliczaniem rat. Czy wyliczasz raty „ręcznie” czy ułatwiasz sobie zadanie z kalkulatorem, to i tak rata kredytowa (jak również całkowity koszt kredytu) będzie różnić się od wyliczeń dokonanych przez bank.

Od czego zależy wysokość raty kredytu konsolidacyjnego? Przy obliczaniu raty kredytowej należy wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, z których należy wyróżnić, między innymi:

  • Wysokość kredytu, czyli wysokość przeprowadzanej konsolidacji. Jest ona sumą wszystkich pozostających do spłacenia rat konsolidowanych kredytów.
  • Oferta kredytowa (która nie jest tym samym co propozycja kredytowa), czyli warunki na jakich zostanie udzielony kredyt. Jej ostateczna postać zależy głównie od oceny kredytowej kredytobiorcy i nie jest uwzględniana przez ŻADEN kalkulator konsolidacji.
  • Wysokość kosztów kredytowych, które dodane do wysokości kredytu dają całkowitą kwotę do spłaty.
  • Dodatkowa gotówka w ramach konsolidacji – jest to inaczej pożyczka gotówkowa na dowolny cel, udzielana przez bank przeprowadzający konsolidację, wliczana do kredytu konsolidacyjnego.
  • Długość kredytowania – liczba miesięcznych rat kredytowych.
  • Rodzaj rat kredytowych: równe lub mające (raty stał a malejące tańszy kredyt).

Oprocentowanie zmienne lub stałe kredytów konsolidacyjnych

W ofercie banków częściej można spotkać kredyty z oprocentowaniem zmiennym, ponieważ są udzielane średnio z dłuższym czasem spłaty niż kredyty gotówkowe. Jeżeli wybieramy kredyt z oprocentowaniem zmiennym, to musimy liczyć się z tym, że rata kredytowa może się zmienić – wzrosnąć lub zmaleć – jeżeli RPP NBP, odpowiednio, podniesienie lub zmniejszy stopy procentowe.

Wybierając oprocentowanie stałe (które jest jednak wyższe niż w przypadku kredytów z oprocentowaniem zmiennym) rata kredytowa pozostanie niezmiennie taka sama przez cały czas trwania umowy kredytowej.

Podsumowując: nie ma żadnego profesjonalnego kalkulatora rat kredytu konsolidacyjnego, który by wyliczył dokładnie raty i koszt kredytu. Przeliczanie rat kredytów konsolidacyjnych ma wyłącznie charakter orientacyjny. Wyliczenia raty oraz całkowitego kosztu kredytowego leży w gestii wybranego banku.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok