Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym

Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym następuje wówczas, kiedy jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipotecznych (mieszkaniowy).

Poniżej znajduje się lista banków i propozycji kredytowych, przede wszystkim są to kredyty konsolidacyjne gotówkowe, ale nie ma najmniejszego problemu, aby zapytać również o konsolidację hipoteczną.

Jeżeli jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (pożyczka hipoteczna) lub zabezpieczeniem konsolidowanych zobowiązań jest hipoteka na nieruchomości, to wnioskujemy o kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Kredyty i pożyczki można przenieść do innego banku, a propozycji kredytowych jest całkiem dużo. Jeżeli płacisz w każdym miesiącu po kilka rat kredytowych, a do tego dochodzi dodatkowo zadłużenie w kartach kredytowych, to być może czas połączyć to w jeden kredyt.

Kredyt konsolidacyjny do 200 000 zł jest możliwy nawet w przypadku konsolidacji gotówkowej (bez zabezpieczenia na hipotece). Okres kredytowania w tym przypadku nie przekracza jednak 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny, to natomiast znacznie większa kwota konsolidacji i czas spłaty nawet i 25 lat.

Zestawienie kredytów konsolidacyjnych w bankach:

Do każdego banku można wysłać formularz kontaktowy, a przedstawiciel z banku przedzwoni. Zapytaj wówczas czy jest możliwa konsolidacja kredytu gotówkowego z kredytem hipotecznym.

Kredyty konsolidacyjne, a kalkulator kredytowy

Należy wziąć jednak pod uwagę, że konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym, podobnie jak każda inna konsolidacja, to przeważnie droższy kredyt. Dlaczego?

Po pierwsze, z każdym kredytem wiążą się koszty kredytowe: co najmniej odsetki. Z konsolidacją hipoteczną są związane nie tylko koszty ponoszone na rzecz banku, ale również mogą wystąpić pozabankowe, np. wycena nieruchomości czy wpis hipoteczny.

Po drugie, znaczne obniżenie raty kredytowej jest możliwe przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania, a to oznacza wzrost kosztów odsetkowych.

Należy zawsze pamiętać, że nie warto jest korzystać z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych. Z tego powodu, że wwystępują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: gotówkowe i hipoteczne.

Dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczne i gotówkowe

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest zbliżony do kredytu gotówkowego. Różnica?

1. We wniosku kredytowym wyszczególnia się zobowiązania, które zamierzamy skonsolidować.
2. Z reguły niżej oprocentowany i czasami jest to jedyny koszt kredytu.

Pieniędzy a kredytu konsolidacyjnego nie otrzymujemy na konto bankowe. Wcześniej bank spłaca wierzycieli, a następnie na tą kwotę udziela finansowania. Jeżeli jest to kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, to te dodatkowe środki są wypłacane na rachunek.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny to konsolidacja kredytów, w którym jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) lub zabezpieczeniem takiego kredytu jest nieruchomość. Taki kredyt, w przeciwieństwie do kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, może być udzielony na kwotę przekraczającą 200 tys. zł, a czas spłaty może być rozłożony nawet i na 25 lat.

Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym jest możliwa w zakresie konsolidacji hipotecznej.

Jak przy każdym innym kredycie, tak również i przy kredycie konsolidacyjnym ważna jest ocena kredytowa

W wielu przypadkach przedstawiona oferta kredytowa zależy również od jego zdolności i wiarygodności kredytowej – od oceny kredytowej. Ale to może już sprawdzić i ocenić wyłącznie bank. Aby dowiedzieć się czy otrzymamy kredyt konsolidacyjny i na jakich warunkach, najlepiej byłoby z nim się skontaktować. Należy wypełnić formularz kontaktowy: wyślij zapytanie – wyślij wniosek kontaktowy.

W BIK banki pobierają raport dotyczący o tym, jak były w przeszłości i jak są obecnie spłacane kredyty i pożyczki zaciągnięte m.in. w bankach.

Informacje o niespłacanych długach przez konsumentów można znaleźć np. w biurach informacji gospodarczej (BIG). W Polsce obecnie funkcjonuje kilka takich biur, gdzie są zbierane informacje o dłużnikach.

Znalezienie się w jednej z takich baz dłużników lub negatywna historia kredytowa w BIK, nie tyle co utrudnia uzyskanie kredytu, ale w zasadzie przekreśla taką możliwość.

1 thought on “Konsolidacja kredytu gotówkowego z hipotecznym”

  1. Darek Suwałki

    Są niestety banki, które bardzo niechętnie podchodzą do konsolidacji kredytów mieszkaniowych z innymi kredytami. Nie oznacza to oczywiście, że takiej konsolidacji nie można przeprowadzić.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok