konsolidacja kredytu gotówkowego i hipotecznego czy możliwaKonsolidacja kredytu gotówkowego i hipotecznego – czy możliwa? Oczywiście, że tak. Wystarczy mieć odpowiednią zdolność kredytową i wybrać bank. Poniżej znajdują się propozycje kredytowe banków, w których o kredyt konsolidacyjny hipoteczny można zapytać.

Wyszukując kredyt hipoteczny konsolidacyjny, lub jakikolwiek inny kredyt konsolidacyjny, ważne, aby był to jak najtańszy kredyt. I dlatego tak ważne jest porównanie ofert kredytowych banków.

Konsolidacji podlegają kredyty i pożyczki gotówkowe bankowe, kredyty ratalne, zadłużenia na kartach kredytowych i nawet w limitach na kontach bankowych. Należy zwrócić uwagę na fakt, że jeżeli w umowach o kredyt lub pożyczkę mamy zapis o opłacie za wcześniejszą spłatę, to jest to niestety dodatkowy koszt kredytu.

Wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od zdolności kredytowej oraz wiarygodności kredytowej. Może to być kredyt konsolidacyjny na 10 tys zł, 50 tys zł, jak i na 200 tys. zł.

Możliwe jest również zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego hipotecznego pod zastaw nieruchomości lub wówczas, kiedy jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt hipoteczny (kredyt mieszkaniowy).

Konsolidacja kredytów gotówkowych z hipotecznym

Poniżej znajduje się zestawienie popularnych propozycji bankowych w segmencie kredytów konsolidacyjnych.

Jakie są plusy kredytu hipotecznego zostało już wspomniane: konsolidacja zadłużeń, długi okres kredytowania oraz znaczne zmniejszenie raty kredytowej. A minusy kredytów konsolidacyjnych? Jest to na pewno kredyt droższy, nawet wówczas, gdy uzyskamy mniejsze oprocentowanie, ponieważ obniżenie raty kredytowej jest możliwe tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty kredytu, a tym samym płacimy większe odsetki od kredytu.

Odpowiadając na pytanie: czy konsolidacja kredytu gotówkowego i hipotecznego jest możliwa, odpowiedź jest jednoznaczna: tak, jest możliwa. Należy tylko zorientować się w jakim banku jest taka możliwa.

Więcej na temat kredytów konsolidacyjnych znajdziesz również w artykule: Konsolidacja Kredytów Gotówkowych

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.