Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej?

2023-09-21 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej jest ją przeprowadzić i równocześnie otrzymać kredyt konsolidacyjny? Poniżej sprawdzisz pożyczki i kredyty na skonsolidowanie zadłużenia bankowego. Jakie są podstawowe przesłanki, aby konsolidację kredytową przeprowadzić?

konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej

Oczywiście, że warto jest rozważyć kredyt konsolidacyjny, zwłaszcza wówczas, kiedy chcemy obniżyć ratę kredytową. Jednak zanim udzielimy jasnej odpowiedzi na zadane pytanie: konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej? – należy dobrze zrozumieć:

Czym jest konsolidacja kredytu?

Konsolidacja w kategorii zobowiązań kredytowych polega na spłacie wybranych kredytów i pożyczek, korzystając z nowego finansowania. Temu celowi jest dedykowany kredyt konsolidacyjny.

Po zakończeniu konsolidacji, zamiast dwóch i więcej rat kredytowych, mamy tylko jedną, a tym samym i jeden kredyt. Nowy kredyt jest wydłużony w spłacie, tak aby obniżyć ratę do niezbędnego minimum.

Kredyty konsolidacyjne to sposób na odzyskanie płynności finansowej, jak również poprawienie zdolności kredytowej.

konsolidacja kredytu czym jest?

Uproszczony schemat konsolidacji kredytów. Źródło: kredytyporownywarka.pl

Konsolidacja w banku, w którym masz konto?

Najłatwiej uzyskać kredyt konsolidacyjny w banku, w którym posiadasz konto osobiste i do którego wpływa wynagrodzenia lub w tym, w którym spłacasz kredyty. Banki szybciej udzielą finansowania swoim klientom, ale nie oznacza to, że będzie to kredyt tańszy.

„Obce” banki mają bardzo często propozycje promocyjne, np. z mniejszym oprocentowanie. Ale niekoniecznie tak być musi. Na przykład pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao bez prowizji jest oferowana na atrakcyjnych warunkach zarówno dla nowych klientów, jak i obecnych.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby uzyskać kredyt konsolidacyjny? Aby uzyskać taki kredyt należy spełnić następujące warunki:

  • przedstawić do konsolidacji minimum 2 zobowiązania,
  • wykazać się odpowiedni zdolnością kredytową i dobrą historię kredytową w BIK,
  • posiadać stabilne źródło dochodu.

Jeżeli spełnione zostaną powyższe warunki, to nie powinno być żadnych problemów z uzyskaniem kredytu konsolidacyjnego.

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej? W jakim banku?

Jest jasne, że konsolidację kredytów najłatwiej przeprowadzić w każdym banku, który wyda pozytywną ocenę kredytową.

Jeżeli mamy dobry BIK i odpowiednio wysoką zdolność kredytową, to każdy bank mający taką ofertę, może proces konsolidacji przeprowadzić. Rzecz w tym, aby wybrać najbardziej korzystny.

Poniżej możesz nie tylko zapoznasz się z bankami i podstawową ofertą kredytów konsolidacyjnych, ale również można się skontaktować z wybraną instytucją.

Co można skonsolidować?

Praktycznie wszystkie nasze zobowiązania kredytowe, ale dokładnie, jakie to będą produkty, zależy już od konkretnej oferty bankowej.

Najbardziej popularne w konsolidacji są oczywiście pożyczki i kredyty gotówkowe, a konsolidacja gotówkowa jest najbardziej powszechna.

Jeżeli dodatkowo jest konsolidowany kredyt czy pożyczka hipoteczna albo spłata kredytu jest zabezpieczona na nieruchomości, to wówczas mówimy o kredycie konsolidacyjnym hipotecznym.

Konsolidacji podlegają również kredyty i pożyczki samochodowe, kredyty ratalne, a także kredyty w ROR-ach czy na kartach kredytowych.

Czy się opłaca konsolidacja kredytu?

Pytanie: czy warto jest konsolidować zadłużenia bankowe i czy to się opłaca, pojawia się bardzo często. Ale to niewłaściwie postawione pytanie. Kiedy najczęściej decydujemy się na konsolidowanie kredytów? Kiedy wystąpi co najmniej jedna z przesłanek:

1. Niezbędna jest poprawa płynności finansowej. Suma rat kredytowych aktualnie zbyt mocno obciąża domowy budżet.
2. Konieczne jest zwiększenie zdolności kredytowej, ponieważ zamierzasz np. zaciągnąć nowy kredyt lub skorzystać z dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji.

W obu przypadkach o opłacalności nie ma co mówić. Wydłużenie czasu spłaty (mniejsza rata) zawsze jest związane ze wzrostem kosztów odsetkowych. I nic na tym nie zyskamy.

Ale, jeżeli dwa kredyty ze zdecydowanie większym oprocentowaniem nominalnym, zastąpimy kredytem z oprocentowaniem mniejszy, to korzyści są możliwe do osiągnięcia.

Więcej na ten temat znajdziesz we wpisie Czy opłaca się konsolidacja kredytów?

PODSUMOWANIE

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej i jaki jest najlepszy kredyt? To zależy od indywidualnie przedstawionej oferty banku (należy zatem porównać kredyty konsolidacyjne) i od naszej wiarygodności kredytowej.

Jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową, to z konsolidacją kredytów nie powinno być żadnych kłopotów w żadnym banku. Inną sprawą jest to, co możemy skonsolidować i na jaką kwotę. Wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od naszej zdolności kredytowej.

Powyżej znajdują się najnowsze propozycje bankowe. Można się z nimi na spokojnie zapoznać i ewentualnie wysłać formularz kontaktowy. Przedstawiciel banku przedzwoni do nas w sprawie kredytu, wyliczy wstępną zdolność kredytową i jeżeli ją mamy, to zaprezentuje nam kredyt, łącznie z wysokością rat kredytowych.

Dodatkowe informacje dla zainteresowanych: czy konsolidacja dużych kredytów, to tylko i wyłącznie konsolidacja kredytów hipotecznych?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok