Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej?

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej jest przeprowadzić i otrzymać kredyt konsolidacyjny? Poniżej sprawdzisz pożyczki i kredyty na skonsolidowanie zadłużenia bankowego. Czy warto jest taką konsolidację kredytową zrobić?

konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej

Oczywiście, że warto jest skorzystać z kredytu konsolidacyjnego, zwłaszcza wówczas, kiedy chcemy obniżyć ratę kredytową. Konsolidacja polega na spłacie posiadanych kredytów i pożyczek bankowych nowym kredytem. Zamiast zatem kilku rat kredytowych, mamy tylko jedną ratę i jeden kredyt. Nowy kredyt jest wydłużony w spłacie, tak aby obniżyć ratę do niezbędnego minimum.

Kredyty konsolidacyjne to sposób na odzyskanie płynności finansowej, jak również poprawienie zdolności kredytowej.

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej do przeprowadzenia? W każdym banku, jeżeli tylko ocena kredytowa wypadnie pozytywnie.

Poniżej możesz nie tylko zapoznać się z bankami i podstawową ofertą kredytów konsolidacyjnych, ale również skontaktować się z wybranym bankiem.

Czy konsolidacja kredytów się opłaca?

Czy warto jest konsolidować zadłużenie bankowe? Oczywiście, ale pod warunkiem, że wystąpi co najmniej jedna z przesłanek:

1. Niezbędna jest poprawa płynności finansowej, kiedy suma rat kredytowych zbyt mocno obciąża domowy budżet,
2. Konieczne jest zwiększenie zdolności kredytowej, ponieważ zamierzasz zaciągnąć nowy kredyt lub skorzystać z dodatkowej gotówki w ramach konsolidacji.

Przy czym należy pamiętać, że kluczowe znaczenie przy decyzji kredytowej podejmowanej przez bank ma ocena wiarygodności kredytowej. Jeżeli regulujesz zobowiązania wynikające z zaciągniętych kredytów i pożyczek terminowo (i nie było opóźnień w przeszłości), to zwiększasz szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku.

O kredyt konsolidacyjny warto jest ubiegać się wówczas, kiedy spłacamy kilka rat kredytów, w różnych terminach, a obciążenie wynikające z wysokości rat kredytowych są zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu.

Co można skonsolidować?

Praktycznie wszystkie nasze zobowiązania kredytowe, ale to jakie produkty, to już zależy od konkretnej oferty bankowej.

Najbardziej popularne w konsolidacji są oczywiście pożyczki i kredyty gotówkowe – mamy wówczas do czynienia z kredytem konsolidacyjnym gotówkowym. Jeżeli dodatkowo jest konsolidowany kredyt czy pożyczka hipoteczna, to kredyt taki jest zabezpieczony na nieruchomości, czyli jest to kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Konsolidacji podlegają również kredyty i pożyczki samochodowe, kredyty ratalne, a także kredyty w ROR-ach czy na kartach kredytowych.

Warto również widzieć, że konsolidacja sprawia, że poprawia się zdolność kredytowa. Zwiększa się ona na tyle, że banki bardzo często proponują klientom tzw. kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką. Jest to wówczas pożyczka gotówkowa, która jest wliczana do kredytu konsolidacyjnego.

Pamiętaj!1. Każdy zaciągnięty kredyt powoduje, że rośnie wysokość Twojego zadłużenia. 2. Zmniejszenie raty kredytowej przy kredycie konsolidacyjnym następuje głównie z powodu wydłużenia czasu kredytowania. Oznacza to, że im dłużej spłacasz kredyt, tym większy będzie koszt zapłaconych odsetek.

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej zrobić?

Konsolidacja kredytu gdzie najłatwiej i jaki jest najlepszy kredyt? To zależy od oferty banku (należy zatem porównać kredyty konsolidacyjne) i od naszej wiarygodności kredytowej.

Jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową, to z konsolidacją kredytów nie powinno być kłopotów w żadnym banku. Inną sprawą jest to, co możemy skonsolidować i na jaką kwotę. Wysokość kredytu konsolidacyjnego zależy od naszej zdolności kredytowej.

Powyżej znajdują się najnowsze oferty bankowe. Można się z nią zapoznać i skontaktować przez internet z bankiem. Przedstawiciel banku przedzwoni do nas w sprawie kredytu, wyliczy wstępną zdolność kredytową i jeżeli ją mamy, to zaprezentuje nam kredyt, łącznie z wysokością rat kredytowych.

A może chcesz skorzystać z rankingu kredytowego? Pozwoli wybrać jeszcze tańszy kredyt?
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok