Konsolidacja kredytów konsumpcyjnych

Konsolidacja kredytów konsumpcyjnych, czyli kredytów i pożyczek zaciąganych przez konsumentów. Jakie kredyty i pożyczki podlegają konsolidacji?

konsolidacja kredytów konsumpcyjnych

Korzystając z kredytu konsolidacyjnego, możemy połączyć posiadane zobowiązania finansowe, takie jak:

  • kredyty gotówkowe,
  • kredyty ratalne,
  • kredyty hipoteczne,
  • kredyty samochodowe,
  • kredyty na kontach bankowych (limity w ROR),
  • karty kredytowe.

Co daje nam wówczas konsolidacja? Przede wszystkim to, że zamiast kilku rat będziemy płacić tylko jedną. Nie musimy zatem pamiętać o kilu terminach płatności, wystarczy zaznaczyć w kalendarzu jedną datę. Poza tym ta nowa rata kredytowa może być znacznie niższa od sumy rat płaconych poprzednio, przed konsolidacją. Jest to spowodowane tym, że, aby obniżyć ratę kredytu (w zdecydowany sposób), należy wydłużyć czas jego spłaty.

Oprocentowanie takich kredytów jest mniejsze niż kredytów czy pożyczek gotówkowych, a okres kredytowania to nawet i 10 lat – w przypadku kredytów konsolidacyjnych gotówkowych.

Konsolidacja kredytów konsumpcyjnych – jaki bank wybrać?

Nie chcesz lub nie masz czasu, aby chodzić po placówkach bankowych i przeglądać oferty kredytowe, to z propozycjami w bankach zapoznasz się poniżej:

Czy konsolidacja kredytów konsumpcyjnych może być zrobiona przez internet. Tak, tym bardziej, że od czasu do czasu, pojawiają się takie oferty w bankach. Szukając konsolidacji kredytów online, jest to o tyle wygodniejsze, że na jednej stronie masz dostęp do ofert wielu banków, a z każdym z nich możesz się skontaktować wysyłając krótki formularz kontaktowy i to bank przedzwoni do Ciebie. Znajdziesz zarówno kredyty konsolidacyjne tradycyjne, online, czy gotówkowe lub hipoteczne.

Konsolidacja kredytu mieszkaniowego i gotówkowego

Konsolidacja kredytu mieszkaniowego i gotówkowego jest możliwa praktycznie w każdym banku. Należy wówczas skorzystać z kredytu konsolidacyjnego hipotecznego.

W przypadku kredytu konsolidacyjnego gotówkowego, wśród konsolidowanego zadłużenia nie występuje kredyt hipoteczny lub mieszkaniowy. Maksymalny okres kredytowania dla tego rodzaju kredytu wynosi 10 lat, a maksymalna kwota konsolidacji nie przekracza 200 tys. zł (podobnie jak w przypadku kredytów gotówkowych). Inaczej wygląda sytuacja w przypadku, kiedy jednym z konsolidowanych kredytów jest kredyt mieszkaniowy.

W takim przypadku mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym, którego zabezpieczeniem jest hipoteka na nieruchomości. Wysokość kredytu konsolidacyjnego może przekroczyć 200 tys. zł (jego wysokość zależy od wartości nieruchomości i jest to ok. 60-70% jego wartości), a okres kredytowania może wynieść nawet i 25-30 lat.

Pozostałe:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok