Konsolidacja kredytów 80 tys zł

2022-03-09 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja kredytów 80 tys zł w banku – i zamiast kilku różnych zobowiązań można spłacać 1 kredyt, z niższą ratą. A dodatkowo dobrać gotówkę w ramach takiego kredytu. Sprawdź poniżej banki i skontaktuj się z wybranymi. Gotówkowe do 10 lat, hipoteczne nawet na 30 lat.

konsolidacja kredytów 80 tys zł banki

Ważne! Koszt całkowity kredytu konsolidacyjnego informuje o tym, ile dodatkowo zapłacisz za kredyt (są to podliczone wszystkie koszty kredytowe, które poniesiesz na rzecz banku).

Kredyty konsolidacyjne warto jest porównać, ale żeby zrobić to dobrze, należy porównać oferty jednakowe co do wysokości i okresu kredytowania. Na przykład kredyt konsolidacyjny na 80 tys zł na 120 miesięcy w banku A z takim samym kredytem 80000 zł na 10 lat w banku B.

Przy porównywaniu takich samych kredytów, w różnych bankach, powinniśmy zwracać uwagę na całkowity koszt kredytu lub wysokość RRSO.

Konsolidacja kredytów 80 tys zł w bankach

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest kredytem konsumenckim, w związku z czym, bank ma określone obowiązki względem klienta, również informacyjne (zgodnie z Ustawą o Kredycie Konsumenckim). Bank musi przedstawić:

  • warunki uzyskania kredytu,
  • termin i sposób wypłaty,
  • zasady jego spłaty.

Dodatkowo poinformować klienta o wymaganych zabezpieczeniach oraz wyliczyć całkowitą kwotę do zapłaty, jak  i podać wszelkie koszty, które klient musi ponieść na rzecz banku w związku z umową o kredyt (prowizja, odsetki, inne opłaty).

Wyliczenia dotyczące całkowitego kosztu kredytu oraz RRSO muszą zostać podane w formularzu informacyjnym.

Reklama kredytu konsolidacyjnego

Banki reklamujące kredyt konsolidacyjny (i ogólnie wszystkie kredyty i pożyczki) są zobowiązane podawać przykład reprezentatywny, w którym znajdziemy informacje o:

  • rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania (RRSO),
  • całkowitej kwocie kredytu,
  • całkowitym koszcie kredyt (w tym wyszczególnione: prowizja, odsetki, inne koszty),
  • całkowitej kwocie do zapłaty,
  • wysokości oprocentowania nominalnego,
  • ilości miesięcznych rat i ich wysokości,
  • dniu na jaki kalkulacja została dokonana.

W ten prosty sposób przeanalizujemy oferty kredytów konsolidacyjnych na 80 tys zł i dokonamy porównania i wyboru korzystniejszej oferty.

Konsolidacja kredytów 80 tys zł może objąć zarówno kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty hipoteczny i karty kredytowe. O produktach, które podlegają konsolidacji poinformuje nas wybrany bank.

Kredyt w wysokości 80 tys zł można również uzyskać jako kredyt lub pożyczkę gotówkową. TUTAJ znajdziesz przegląd banków i ich najnowsze propozycje.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok