Konsolidacja konsolidacji

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja konsolidacji, czyli inaczej kredyt konsolidacyjny na skonsolidowanie kredytu konsolidacyjnego z dodatkowymi produktami kredytowymi w bankach. Poniżej znajduje się najnowsze porównanie kredytów z przeznaczeniem na skonsolidowanie zadłużenia.

konsolidacja konsolidacji

Osoby, które szukają kredytu konsolidacyjnego na skonsolidowanie kredytu konsolidacyjnego, zapewne wiedzą co to jest i na czym polega konsolidacja kredytów.

Dla osób, które nie wiedzą czym jest konsolidacja kredytowa, poniżej krótkie wyjaśnienie.

Co zrobić, kiedy raty kredytów, które spłacamy, okazują się na tyle wysokie, że pojawia się problem z ich regularną spłatą? W tej sytuacji jednym ze sposobów restrukturyzacji zadłużenia jest konsolidacja zobowiązań.

konsolidacja konsolidacji

Konsolidacja zadłużenia, to spłata wszystkich pożyczek i kredytów bankowych jednym (nowym) kredytem, właśnie kredytem konsolidacyjnym. Rata takiego kredytu z pewnością będzie niższa od rat wszystkich kredytów i pożyczek, które dotychczas spłacaliśmy. W jaki sposób? Przede wszystkim poprzez wydłużenie okresu kredytowania. Poza tym kredyt konsolidacyjny jest przeważnie tańszy od kredytu gotówkowego (niższe oprocentowanie nominalne, często brak prowizji).

Gdzie będzie najlepsza konsolidacja konsolidacji? Nie ma innej możliwości, jak tylko porównanie propozycji kredytowych w bankach.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny czy gotówkowy

Czy można skorzystać z porównywarki kredytowej, aby wyszukać kredyt? Można, ale nie warto. I to z kilku powodów. O ile jeszcze można porównać w ten sposób kredyty gotówkowe, to konsolidacyjne już nie bardzo.

Wiemy już co to jest konsolidacja kredytu. Przypominając: jest to nowy kredyt, który zaciągamy w banku, na spłatę posiadanych zobowiązań bankowych, np. kredytów ratalnych, pożyczek gotówkowych czy innych kredytów konsolidacyjnych. Konsolidacji podlegają również kredyty hipoteczne. I jeżeli spłacamy również ten kredyt, albo zabezpieczeniem spłaty kredytu jest hipoteka na nieruchomości, to już mamy do czynienia z kredytem konsolidacyjnym hipotecznym.

Warunki na jakich są udzielane różnią się znacznie od kredytów konsolidacyjnych gotówkowy (czyli tych najbardziej popularnych). Można porównać oba te kredyty? Można, ale nie w porównywarce.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny:

  • zabezpieczony jest hipoteką na nieruchomości,
  • pozwala jeszcze bardziej zmniejszyć ratę kredytową, ponieważ czas spłaty może wynieść znacznie więcej niż 10 lat,
  • koszt takiego kredytu konsolidacyjnego hipotecznego jest mniejszy niż porównywalny gotówkowy.

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy, to kredyt niezabezpieczony nieruchomością i może zostać udzielony maksymalnie na 10 lat. Banki w ramach kredytów konsolidacyjnych oferują również dodatkową gotówkę, którą można np. przeznaczyć na spłatę pożyczek w firmach pozabankowych.

Konsolidacja zadłużenia to sprawa na tyle poważna, że lepiej jest skontaktować się z dwoma, trzema bankami i porównać kredyty. Następnie na podstawie otrzymanych propozycji, wybrać z nich najlepszą.

Konsolidować czy nie konsolidować?

Jeżeli podjąłeś decyzję o skonsolidowaniu kredytów i pożyczek bankowych, to konsoliduj z głową.

1. Połączenie wielu kredytów w jeden, bez wprowadzenie sanacji domowych finansów, tylko ratuje bieżącą płynność finansową. Jeżeli zaczniesz powtórnie pożyczać pieniądze w czasie, kiedy spłacasz kredyt konsolidacyjny, to za jakiś czas te same kłopoty finansowe powrócą.

2. Niższa rata w konsolidacji najczęściej wynika z rozłożenia spłaty na dłuższy czas, a nie dlatego, że oferta kredytowa jest szczególnie atrakcyjna.

3. Przy dużych kwotach konsolidacji, bardziej opłacalna jest konsolidacja hipoteczna – oprocentowanie kredytów zabezpieczonych hipotecznie są tańsze od gotówkowych.

4. Staraj się porównać co najmniej dwa kredyty, aby sprawdzić koszty całkowite, Podobnie w sytuacji, kiedy bank proponuje Tobie kilka różnych opcji kredytowych w różnych wariantach (np. obniżka oprocentowania w zamian za wykupienie ubezpieczenia, rezygnacja z prowizji za założenie konta, itp.).

konsolidacja konsolidacji przykłady kosztów

Wpis: "Konsolidacja konsolidacji"
zaktualizowany w grudniu 2022 r.

1 komentarz do “Konsolidacja konsolidacji”

  1. W powyższych bankach niestety nie ma możliwości skonsolidowania kredytu konsolidacyjnego. Jedyna dobra rada, to nie brać kredytów czy pożyczek po wzięciu kredytu konsolidacyjnego.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok