Konsolidacja dwóch kredytów plus dobranie gotówki

2022-12-15 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja dwóch kredytów plus dobranie gotówki w jakim banku jest taka propozycja? Poniżej znajdziesz kilka propozycji kredytowych banków, w których jest możliwość nie tylko skonsolidowania kredytów, ale również dobrania dodatkowej gotówki.

konsolidacja dwóch kredytów plus dobranie gotówki

Kredyt konsolidacyjny jest kierowany do osób, które zaczynają mieć problemy z regulowaniem spłaty kredytów i pożyczek bankowych. Może się zdarzyć i tak, że z różnych przyczyn bieżące zobowiązania stają się zbyt dużym obciążeniem. Mamy coraz większe trudności z wygospodarowaniem pieniędzy na raty. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym lub renegocjować warunki umów kredytowych. Oferty kredytów konsolidacyjnych plus dobranie gotówkowi, można sprawdzić poniżej.

Konsolidacja dwóch kredytów + dodatkowa gotówkowa

Taka możliwość jest dostępna nie tylko w tradycyjny sposób, ale również przez internet. Cała procedura kredytowa odbywa się wówczas online.

Jedną z wielu zalet kredytu konsolidacyjnego jest możliwość uzyskania również dodatkowej gotówki. Nie tylko zatem konsolidujesz wybrane zobowiązania w nowy kredyt, ale również, jeżeli potrzebujesz dodatkowe środki, możesz je otrzymać, jeżeli masz odpowiednią zdolność kredytową.

Te dodatkowe środki są wliczane do ogólnej kwoty konsolidacji (jest to po prostu pożyczka gotówkowa) i spłacane w ramach jednej raty.

Czy warto jest skorzystać z takiej możliwości? Taka dodatkowa gotówka może się przydać, np. spłatę pożyczek niebankowych lub jeżeli planowałeś zaciągnąć nowy kredyt. Jednak musisz wziąć pod uwagę, że Twoje zadłużenie dodatkowo wzrośnie, a rata będzie wyższa. Z takiej możliwości nie korzystaj wówczas, kiedy głównym powodem konsolidacji jest poprawienie finansów domowego budżetu.

Konsolidacja kredytów jak to działa?

Kredyt konsolidacyjny gotówkowy (a jest jeszcze kredyt konsolidacyjny hipoteczny) jest podobny do kredytu gotówkowego.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy zamiast kredytu konsolidacyjnego? Kredyt gotówkowy na konsolidację

Przypuśćmy, że łączne zobowiązania kredytowe w bankach (suma aktualnie spłacanych rat kredytowych) wynoszą 20 tys zł, a łączna miesięczna rata kredytowa to 900 zł. Konsolidujesz zatem zadłużenie w wysokości 20 tys. zł i o taki kredyt konsolidacyjna na 20 tys. zł się ubiegasz.

Po złożeniu wniosku kredytowego, i po przeprowadzonej analizie zdolności kredytowej i sprawdzeniu historii kredytowej, bank podejmuje decyzję pozytywną lub negatywną. Przyjmijmy, że decyzja jest pozytywna. W tym momencie bank spłaca wyszczególnione we wniosku zobowiązania (najczęściej na podstawie przedstawionych umów kredytowych) i następnie udziela Tobie kredyt w takiej wysokości.

Dzięki wydłużeniu okresu spłaty płacisz jedną mniejszą ratę, w stosunku do sumy rat poprzednich.

Więcej na temat kredytów konsolidacyjnych znajdziesz również w artykułach:

Czy warto brać kredyt konsolidacyjny?

Niezależnie od tego, z jakiego kredytu zamierzasz skorzystać, decyzja musi być przemyślana. Każdy kredyt, nawet najmniejsza pożyczka, powoduje wzrost całkowitego zadłużenia.

Mniejsza rata kredytowa jest konsekwencją wydłużenia czasu kredytowania, co oznacza, że im dłużej będziesz spłacać kredyt, to raty, owszem, będą dużo mniejsze, ale wzrośnie także całkowity koszt kredytu.

Posłużmy się przykładem. Zakładając, że konsolidacja kredytów jest przeprowadzana na 44 tys. zł i jedynym kosztem są odsetki, to rata kredytowa i całkowity koszt kredytu będzie kształtować się w poniższy sposób.

Kredyt konsolidacyjny 44 tys. zł. Oprocentowanie nominalne 12,00% w skali roku. Raty równe.
Liczba miesięcy (liczba rat kredytowych) – wysokość raty – całkowity koszt kredytu.

  • 30 miesięcy1 704,92 zł7 147,51 zł,
  • 40 miesięcy – 1 340,05 zł – 9 601,85 zł,
  • 50 miesięcy – 1 122,56 zł – 12 128,01 zł,
  • 60 miesięcy – 978,76 zł – 14 725,34 zł,
  • 70 miesięcy – 877,04 zł – 17 393,09 zł,
  • 80 miesięcy – 801,63 zł – 20 130,35 zł,
  • 90 miesięcy – 743,73 zł – 22 936,12 zł,
  • 100 miesięcy698,09 zł25 809,27 zł.

Dla osób mocno zadłużonych, ale z jeszcze pozytywną historią kredytową w BIK i odpowiednią zdolnością kredytową, obniżenie comiesięcznej raty i poprawa bilansu domowego budżetu jest sprawą priorytetową, a niekiedy i jedynym sensowym rozwiązaniem. Oczywiście każde zobowiązanie jest znacznym obciążeniem dla naszych finansów i nikt nie lubi, kiedy rośnie zadłużenie, ale pogorszenie płynności finansowej lub jej utrata może mieć skutki katastrofalne.

Niemniej jednak, decydując się na skonsolidowanie zadłużenia, warto dokładnie przeanalizować koszty kredytu, zakres konsolidacji i możliwości finansowe obecne, jak i w przyszłości.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok