Konsolidacja dużych kredytów

Konsolidacja dużych kredytów – co to znaczy? Jak duży kredyt lub kredyty? 10 tys zł? 50 tys zł? 200 000 zł, a może i 500 tys zł? Niezależenie jak wysoki kredyt konsolidacyjny potrzebujemy, wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa i porównanie kredytów.

konsolidacja dużych kredytów

Czym jest konsolidacja kredytów i sam kredyt konsolidacyjny? Najprościej pisząc, jest to połączenie kilku kredytów w jeden nowy kredyt. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, bank spłaca nim nasze bankowe zobowiązania. Mamy wówczas tylko jeden kredyt (jeżeli skonsolidowaliśmy wszystkie kredyty i pożyczki) i płacimy tylko jedną ratę kredytową. Przeważnie jest znacznie niższa niż suma poprzednich (wydłużenie czasu spłaty) oraz zobowiązanie mamy w jednym banku.

Konsolidacja kilku dużych kredytów do 200 tys. zł lub więcej

Konsolidacja kredytów w granicach 200 tys zł, to już z pewnością duża konsolidacja. W takim przypadku możemy skorzystać z dwóch możliwości:

Pierwszą z nich jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest podobna, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Skonsolidować można kredyty nawet do 25-30 lat, a wysokość przyznanego kredytu zależy od wartości nieruchomości (60-80% jej wyceny). Ponieważ bank posiada zabezpieczenie na hipotece nieruchomości, zatem kredyt konsolidacyjny hipoteczny ma znacznie niższe oprocentowanie (około 2-5%).

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych są gotówkowe, które są najbardziej popularne. W takim przypadku nie jest wymagane zabezpieczenie na hipotece. Maksymalna kwota kredytu może wynieść nawet i 200 000 zł, a okres kredytowania nie przekracza 10 lat.

Konsolidacja dużych kredytów, a zdolność kredytowa

Zmniejszona rata kredytowa, to więcej pieniędzy w domowym budżecie, a tym samym odzyskanie płynności finansowej i uniknięcie wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Nie kieruj się zasadą, że „jakoś to będzie„, tylko działaj z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza kiedy spłacamy duże kredyty, a raty kredytowe stanowią duże obciążenie dla domowego budżetu. Kto może skorzystać z konsolidacji kredytów?

1. Konsolidacja kredytów, a tym samym i kredyt konsolidacyjnym, to rozwiązanie dla tych osób, które posiadają kilka zobowiązań kredytowych w jednym lub w różnych bankach.

2. Ostateczne warunki kredytowania zawsze zależą od wiarygodności kredytowej (brana jest pod uwagę zdolność i wiarygodność kredytowa), daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

3. Kredyt konsolidacyjny pozwala, poprzez wydłużenie okresu kredytowania, obniżyć raty kredytowe nawet o 20-30 proc. w stosunku do sumy rat płaconych dotychczas. Poza tym, jedna rata = jeden termin płatności.

Pozostałe:

Duża konsolidacja na 87 tys. zł na 116 miesięcy

Ile można zapłacić dodatkowo konsolidując wysokie kredyty? Poniższy przykład obrazuje w pewien sposób konsolidacje na tak wysoką kwotę.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,55%. Oprocentowanie zmienne: 5,90%

Całkowita:

 • kwota kredytu konsolidacyjnego 87 000 zł,
 • kwota do zapłaty: 121 527,37 zł,
 • koszt kredytu: 34 527,37 zł.

Koszty kredytowe zawierają prowizję 5454,84 zł oraz odsetki 29 072,53 zł, przy racie w wysokości ok. 1047 zł.

konsolidacja dużych kredytów dla kogo?


Aktualizacja publikacji: 14 marca 2022 r.

2 komentarze do “Konsolidacja dużych kredytów”

 1. Najlepiej byłoby zamknąć wszystkie duże kredyty, ale tylko, jeżeli suma wszystkich rat kredytowych na tyle wzrosła, że mamy problemy z ich spłacaniem. Można je zatem wszystkie skonsolidować i płacić wówczas niższą ratą z wydłużonym okresem spłaty.

  Ale niestety nie zawsze bank wyrazi zgodę, aby wszystkie zobowiązania włączyć do konsolidacji, np. może to być kredyt hipoteczny, pożyczka hipoteczna czy inny kredyt konsolidacyjny.

  Z drugie zaś strony niektórych kredytów nie warto konsolidować, np. jeżeli konieczne będzie zapłacić prowizję za wcześniejszą spłatę czy wówczas kiedy zostało kilka rat do zapłacenia.

  Bez kalkulatora się nie obędzie.

 2. Można spłacać duże kredyty, ale to oznacza, że i tak będzie duża rata. Jeżeli tera spłacane są przez nas głównie kredyty gotówkowe, ale i nie tylko, no to jak je wszystkie zsumujemy łącznie, to kwota może robić wrażenie.

  Ale jak jeszcze włączymy karty kredytowe, limit w koncie osobistym i kredyt ratalny, to kwota rośnie. Ale i tak największe są zazwyczaj kredyty samochodowe i mieszkaniowe. Suma wówczas może znacznie przekraczać 200 tys. zł, a z taką najczęściej mamy do czynienia w przypadku zwykłej konsolidacji gotówkowej.

  Jeżeli jest to duży kredyt pod hipotekę to plus, że można spłacać taki kredyt nawet i przez 20 lat. Przy gotówkowej konsolidacji kilkaset tysięcy złotych to bardzo duża rata!

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok