Konsolidacja dużych kredytów

Konsolidacja dużych kredytów – co to znaczy? Jak duży kredyt lub kredyty? 10 tys zł? 50 tys zł? 200 000 zł, a może i 500 tys zł? Niezależenie jak wysoki kredyt konsolidacyjny potrzebujemy, wymagana jest odpowiednia zdolność kredytowa i porównanie kredytów.

konsolidacja dużych kredytów

Czym jest konsolidacja kredytów i sam kredyt konsolidacyjny? Najprościej pisząc, jest to połączenie kilku kredytów w jeden nowy kredyt. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, bank spłaca nim nasze bankowe zobowiązania. Mamy wówczas tylko jeden kredyt (jeżeli skonsolidowaliśmy wszystkie kredyty i pożyczki) i płacimy tylko jedną ratę kredytową. Przeważnie jest znacznie niższa niż suma poprzednich (wydłużenie czasu spłaty) oraz zobowiązanie mamy w jednym banku.

Konsolidacja kilku dużych kredytów do 200 tys. zł lub więcej

Konsolidacja kredytów w granicach 200 tys zł, to już z pewnością duża konsolidacja. W takim przypadku możemy skorzystać z dwóch możliwości:

Pierwszą z nich jest kredyt konsolidacyjny hipoteczny. Zabezpieczeniem kredytu jest hipoteka na nieruchomości. Procedura ubiegania się o kredyt konsolidacyjny hipoteczny jest podobna, jak w przypadku kredytu hipotecznego. Skonsolidować można kredyty nawet do 25-30 lat, a wysokość przyznanego kredytu zależy od wartości nieruchomości (60-80% jej wyceny). Ponieważ bank posiada zabezpieczenie na hipotece nieruchomości, zatem kredyt konsolidacyjny hipoteczny ma znacznie niższe oprocentowanie (około 2-5%).

Drugim rodzajem kredytów konsolidacyjnych są gotówkowe, które są najbardziej popularne. W takim przypadku nie jest wymagane zabezpieczenie na hipotece. Maksymalna kwota kredytu może wynieść nawet i 200 000 zł, a okres kredytowania nie przekracza 10 lat.

Konsolidacja dużych kredytów, a zdolność kredytowa

Zmniejszona rata kredytowa, to więcej pieniędzy w domowym budżecie, a tym samym odzyskanie płynności finansowej i uniknięcie wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Nie kieruj się zasadą, że „jakoś to będzie„, tylko działaj z dużym wyprzedzeniem. Zwłaszcza kiedy spłacamy duże kredyty, a raty kredytowe stanowią duże obciążenie dla domowego budżetu. Kto może skorzystać z konsolidacji kredytów?

1. Konsolidacja kredytów, a tym samym i kredyt konsolidacyjnym, to rozwiązanie dla tych osób, które posiadają kilka zobowiązań kredytowych w jednym lub w różnych bankach.

2. Ostateczne warunki kredytowania zawsze zależą od wiarygodności kredytowej (brana jest pod uwagę zdolność i wiarygodność kredytowa), daty wypłaty kredytu oraz daty płatności pierwszej raty.

3. Kredyt konsolidacyjny pozwala, poprzez wydłużenie okresu kredytowania, obniżyć raty kredytowe nawet o 20-30 proc. w stosunku do sumy rat płaconych dotychczas. Poza tym, jedna rata = jeden termin płatności.

Pozostałe:

Duża konsolidacja na 87 tys. zł na 116 miesięcy

Ile można zapłacić dodatkowo konsolidując wysokie kredyty? Poniższy przykład obrazuje w pewien sposób konsolidacje na tak wysoką kwotę.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 7,55%. Oprocentowanie zmienne: 5,90%

Całkowita:

  • kwota kredytu konsolidacyjnego 87 000 zł,
  • kwota do zapłaty: 121 527,37 zł,
  • koszt kredytu: 34 527,37 zł.

Koszty kredytowe zawierają prowizję 5454,84 zł oraz odsetki 29 072,53 zł, przy racie w wysokości ok. 1047 zł.

konsolidacja dużych kredytów dla kogo?


Aktualizacja publikacji: 14 grudnia 2021 r.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok