Konsolidacja bez prowizji, czyli tańszy kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja bez prowizji i z niskim oprocentowaniem nominalnym, to może być naprawdę tani kredyt konsolidacyjny. Taki kredyt dużo łatwiej znaleźć niż podobny gotówkowy, ale należy wziąć pod uwagę, że „promocja” może być ograniczona w zakresie konsolidowanych produktów, jak i ich liczby. Poniżej znajdziesz atrakcyjne i najnowsze kredyty konsolidacyjne oferowane przez banki.

konsolidacja bez prowizji

Połączenie kilku kredytów (pożyczek) bankowych w jeden kredyt i jednoczesne obniżenie wysokości nowej raty (w stosunku do sumy rat konsolidowanych kredytów) jest rozwiązaniem, z którego kredytobiorcy bardzo chętnie korzystają nie tylko w sytuacji, kiedy pogarsza się płynność domowego budżetu, ale i wówczas, kiedy chcą uzyskać dodatkową pożyczkę i konieczna jest poprawa zdolności kredytowej.

Kredyt konsolidacyjny bez prowizji, gotówkowy, z dodatkową gotówką na dowolny cel, to opcje dostępne w kilku bankach, a co więcej, w niektórych przypadkach możliwe jest również wnioskowanie przez internet.

Jak połączyć kilka kredytów w jeden

Jak połączyć kilka kredytów w jeden z mniejszą ratą? Jeżeli sytuacja finansowa nie jest najlepsza, a prognozy na przyszłość mało optymistyczne, to takie działania należy podjąć jak najszybciej. Lista banków, z którymi możesz się skontaktować w ramach konsolidacji jest dostępna poniżej. Nigdy jednak nie korzystaj z niebankowych pożyczek gotówkowych oferowanych przez firmy pożyczkowe, aby zapłacić ratę kredytową!

Skontaktuj się z bankiem bez wychodzenia z domu, bez dojazdu i stania w kolejce. Będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby przeanalizować propozycję, która nie wymaga od Ciebie natychmiastowego podejmowania decyzji. Jeżeli nie będzie Tobie odpowiadać, to bez żadnych konsekwencji możesz podziękować i szukać innego banku.

Spłacając kilka różnych zobowiązań kredytowych, do tego bardzo często w różnych bankach, musisz pamiętać o kilku różnych terminach płatności. Ale nie jest to rzecz najistotniejsza. W gorszej sytuacji są osoby, które – w wyniku spadku uzyskiwanych dochodów lub wzrostu wydatków – z coraz większą trudnością radzą sobie z płatnościami rat.

Zwróć uwagą na wyrażenie: „z coraz większą trudnością radzą sobie z płatnościami rat„. Zaprzestanie spłaty jakiegokolwiek ze zobowiązań, może przekreślić szanse na uzyskanie kredytu konsolidacyjnego. Dopóki spłacasz zadłużenie, dopóty możesz rozmawiać z bankiem na temat restrukturyzacji swojego zadłużenia.

Jak konsolidacja kredytów wygląda w praktyce?

W pierwszym kroku należy przeanalizować swoje bieżące zobowiązania kredytowe:

 • podlicz wysokość spłacanych kredytów i pożyczek,
 • zsumuj wysokość wszystkich rat kredytowych.

Podjęcie tych działań pozwala na oszacowanie wysokości kredytu konsolidacyjnego, o który będziesz ubiegać się w banku oraz umożliwia oszacowanie nowej raty kredytowej, która byłaby do udźwignięcia dla Twojego domowego budżetu.

Następnie należy skontaktować się z bankiem, który sprawdzi Twoją wstępną zdolność kredytową. Możesz to zrobić, korzystając z powyższej listy – wystarczy wysłać wniosek online, a przedstawiciel banku do Ciebie przedzwoni.

Jeżeli zaakceptujesz ofertę kredytową, w kolejnym kroku należy wypełnić wniosek kredytowy, w którym m.in. wyszczególnisz konsolidowane zobowiązania (np. wybrane kredyt lub pożyczki gotówkowe), bank przeprowadza analizę kredytową i podejmuje decyzję.

Pozytywna decyzja oznacza spłacenie przez bank konsolidowanych zobowiązań (a tym samym pieniądze z kredytu nie przelewa Twoje konto) i udzielenie kredytu konsolidacyjnego na zaakceptowanych przez Ciebie warunkach. W procesie ubiegania się o kredyt konsolidacyjny, bank może zaproponować Tobie również możliwość uzyskania dodatkowej gotówki.

Podstawowe zalety konsolidacji i kredytów konsolidacyjnych

 1. Zamiast kilku rat kredytowych płacisz tylko jedną, a to oznacza jeden termin płatności i zdecydowanie większą wygodę przy planowaniu domowego budżetu.
 2. Nowa rata kredytowa jest z reguły dużo niższa od sumy rat konsolidowanych zobowiązań. Nowa rata może zostać obniżona niekiedy nawet o 30% względem tego, co było płacone przed konsolidacją.
 3. Konsolidacja oznacza zwiększenie zdolności kredytowej (w przypadku zmniejszenia raty kredytowej), a to pozytywnie wpływa na możliwość uzyskania pożyczki gotówkowej.

Decydując się jednak na kredyt konsolidacyjny, należy zawsze pamiętać o wadzie kredytu. Pomimo że przyjdzie Tobie płacić mniejszą ratę, to ze względu na wydłużony czas spłaty, wzrośnie koszt odsetkowy, a tym samym również i wysokość Twoje całkowitego zadłużenia. Taka prawidłowość dotyczy nie tylko kredytu konsolidacyjnego, ale każdego kredytu.

W przypadku konieczności skonsolidowania kredytów działaj szybko, ale rozważnie – porównaj oferty w bankach i różne symulacje spłaty.

Konsolidacja bez prowizji, to tani kredyt konsolidacyjny

Oczywiście, że im mniej będzie kosztów kredytowych, to taki kredyt będzie tańszy. Koszt kredytu konsolidacyjnego gotówkowego (który jest najbardziej popularny) generalnie sprowadza się do trzech elementów: odsetki, prowizja i koszty dodatkowe.

Odsetki, które są pochodną oprocentowania nominalnego, zależą również od wysokości udzielonego kredytu, okresu kredytowania oraz rodzaju rat (stałe i malejące). A ponieważ kredyty konsolidacyjne nie rzadko są udzielane na 6-10 lat, to z dużym prawdopodobieństwem będzie to największy element kosztowy.

A prowizja? Naliczana jest jednorazowo, najczęściej jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu (może być kredytowana lub zapłacona przed konsolidacją). Prowizja wynosząca 10% od 50 000 zł zawsze wyniesie 5000 zł, bez względu na to czy kredyt konsolidacyjny jest spłacany przez 4 lata czy przez 8 lat. Konsolidacja bez prowizji może być zatem korzystna w przypadku krótkiego czasu kredytowania.

Opłaty dodatkowe mogą być związane zarówno z opłatami za rozpatrzenie wniosku, jak i z dobrowolnie wykupionym ubezpieczeniem.

Przykład dla kredytu konsolidacyjnego w wysokości 13077 zł na 47 miesięcy. Kalkulacja na dzień 8.4.2021 r. Oprocentowanie nominalne zmienne 7,20% w skali roku. Prowizja 14,24% wartości kredytu. Całkowita kwota do zapłaty 17 188,95 zł. Całkowity koszt kredytu 4 111,95 zł, w tym:

 • odsetki 2 249,79 zł,
 • prowizja 1 862,16 zł.

Raty w wysokości 365,72 zł (ostatnia wyrównująca po 365,83 zł. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 15,42%.

6 komentarzy do “Konsolidacja bez prowizji, czyli tańszy kredyt konsolidacyjny”

 1. 17 kwietnia 2022 r. Pożyczka konsolidacyjna w Banku Pekao S.A.

  konsolidacja kredytów bez prowizji

  Oferta specjalna obowiązuje do 30 czerwca 2022 r. i dotyczy Pożyczki Ekspresowej. Z preferencyjnych warunków cenowych mogą skorzystać nowi klienci (nie posiadający jakichkolwiek czynnych produktów/ umów z Bankiem Pekao S.A. na dzień złożenia wniosku o pożyczkę), którzy w okresie obowiązywania oferty złożą formularz kontaktowy na stronie internetowej dedykowanej ofercie specjalnej. Pożyczka nie może być przeznaczona na spłatę innych zobowiązań kredytowych zaciągniętych w Banku Pekao S.A.

  Pożyczka Konsolidacyjna: prowizja 0% i pozostałe warunki dotyczą Pożyczki Ekspresowej od 10 tys. zł do 200 tys. zł, przeznaczonej na spłatę udzielonych pożyczek lub kredytów oraz na dowolny cel w wysokości do 25% kwoty spłacanych zobowiązań.

  Rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO pożyczki wynosi 9,92% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 32004 zł, pożyczka zaciągnięta na 62 miesiące, oprocentowanie zmienne 9,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 8608,61 zł (w tym: odsetki8 608,61 zł), całkowita kwota do zapłaty 40612,61 zł. 61 rat miesięcznych po 655,04 zł, 62. rata wyrównująca 655,17 zł. Kalkulacja podana na podstawie przykładu reprezentatywnego na 27 stycznia 2022 r.

  Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) pożyczki wynosi 9,92% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki (bez kredytowanych kosztów) 8578 zł, pożyczka zaciągnięta na 36 miesięcy, oprocentowanie zmienne 9,49% w stosunku rocznym, całkowity koszt pożyczki 1312,58 zł (w tym: odsetki 1312,58 zł), całkowita kwota do zapłaty 9890,58 zł płatna w 35 ratach miesięcznych po 274,74 zł, 36. rata wyrównująca 274,68 zł. Kalkulacja została podana na podstawie przykładu reprezentatywnego wg stanu na 16 grudnia 2021 r.

  Dla pożyczek od 1000 zł do 2999 zł okres spłaty wynosi od 1 roku do 3 lat. Dla pożyczek od 3000 zł do 14 999 zł do 8 lat, a dla pożyczek 15 000-200 000 zł spłatę rat możesz rozłożyć do 10 lat.

  Bank podejmuje decyzję o udzieleniu pożyczki po ocenie zdolności kredytowej.

  Pozostałe informacje dostępne są w oddziałach banku, placówkach oznaczonych „Bank Pekao S.A. Partner”, u Partnerów Sprzedaży oraz na pekao.com.pl.

  Informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok