Konsolidacja bez dodatkowej gotówki na około 150 tys. zł

2023-04-08 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja bez dodatkowej gotówki na około 150 tys. zł z kredytem konsolidacyjnym. Cel kredytowania? Zmniejszenie miesięcznych obciążeń kredytowych. Gdzie można wziąć kredyt? W banku. Jaki maksymalny czas spłaty? 10 lat dla konsolidacji bez zabezpieczenia na hipotece.

konsolidacja bez dodatkowej gotówki na około 150 tys. zł

Na czym polega konsolidacja kredytów?

Konsolidacja kredytów polega – używając potocznego sformułowania – na zamianie kilku wybranych i aktualnie spłacanych kredytów (pożyczek) w jeden kredyt. Tym nowym kredytem, którym są zamykane zobowiązania, jest właśnie kredyt konsolidacyjny.

Nie jest to kredyt, który może być przeznaczony na konsumpcję. Kredyt konsolidacyjny jest kredytem celowym, czyli środki finansowe są kierowane na zamknięcie umów kredytowych i pożyczkowych.

Dodatkowa gotówka przyznana w ramach kredytu może być przeznaczona na dowolny cel. Jej wysokość to ok. 25-50% konsolidowanej kwoty. Maksymalna kwota zależy jednak od zdolności kredytowej oraz nie może przekraczać kwoty oferowanego kredytu (maksymalna kwota kredytu oferowana przez bank = wysokość konsolidacji + dodatkowa gotówka).

Co można skonsolidować?

Skonsolidować w teorii można wszystkie wybrane kredyty i pożyczki spłacane w różnych bankach:

  • gotówkowe,
  • samochodowe,
  • ratalne,
  • hipoteczne i
  • zadłużenia (wykorzystane limity) w kartach kredytowych i w rachunkach osobistych.

Oczywiście to jednak bank decyduje o ofercie (m.in. zakres konsolidacji), a kredytobiorca samodzielnie wybiera te zobowiązania, które chce zamknąć.

W ofertach promocyjnych kredytów konsolidacyjnych, banki wyłączają z konsolidacji niekiedy niektóre produkty, zwłaszcza, jeżeli zobowiązanie jest spłacane w tym samym banku.

Konsolidacja bez dodatkowej gotówki na około 150 tys. zł w bankach

Konsolidacja bez dodatkowej gotówki na około 150 tys. zł? Nie jest tak, że kredyt konsolidacyjny jest w punkt, na dokładną kwotę. Może to być znacznie mniejsza (np. Kredyt konsolidacyjny 5 tys. zł) lub nieco większa konsolidacja.

Z kredytami konsolidacyjnymi, i pożyczkami również, można się zapoznać poniżej:

Kredyty konsolidacyjne są zazwyczaj oprocentowane nieco niżej niż kredyty i pożyczki gotówkowe i znacznie niżej niż limity kredytowe.

Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych gotówkowych obecnie średnio kształtuje się na poziomie 11-12 proc., ale są propozycje z dużo większym oprocentowaniem. Istotne jest zatem w miarę możliwości porównanie przynajmniej 2 ofert przedstawionych przez bank.

Jakie mam korzyści z konsolidacji kredytów?

W zasadzie można wymienić trzy zalety: mniej kredytów, mniejsza rata i większa zdolność kredytowa.

Mniej kredytów do regulowanie w każdym miesiącu, to nie tylko mniej przelewów do banków, ale zwiększenie przejrzystości w domowych finansach i ograniczenie ryzyka, że któraś z rat zostanie przeoczona.

Ale z takimi problemami można sobie jednak poradzić. Ważniejsze jest to, że skonsolidowanie zobowiązań w kredyt konsolidacyjny obniży wysokość płaconej rat. I tym samym mniejsze mamy wydatki w domowym budżecie.

Wynika to z faktu, że nie tylko niższe jest oprocentowanie, ale głównie dzięki możliwości rozłożenia okresu kredytowania nawet na 10 lat – 120 rat kredytowych.

Wada konsolidacji? Nie jest to w właściwie wada konsolidacji, a kredytu konsolidacyjnego – każdego kredytu: im dłużej jest on spłacany, tym więcej odsetek do zapłacenia.

Kredyt konsolidacyjny 150 tys. zł rata

Co się stanie, jeżeli wszystkie kredyty zamienimy w jeden konsolidacyjny i wydłużymy czas spłaty? Oczywiście, rata będzie mniejsza.

Kalkulacja będzie wyglądać następująco dla założenia: kredyt konsolidacyjny na 150 tys. zł. Oprocentowanie roczne nominalne 11,59 proc. Koszt odsetkowy będzie jedynym kosztem.

Rata równa i całkowity koszt odsetek równych kosztowi całkowitemu:

  • 7 lat: 2 615,13 zł – 69 671,23 zł.
  • 8 lat: 2 404,26 zł – 80 809,14 zł.
  • 9 lat: 2 243,09 zł – 92 254,14 zł.
  • 10 lat – 120 miesięcy: 2 116,66 zł – 103 999,49 zł.

Po przeprowadzeniu konsolidacji i wydłużając kredytowanie miesięczna rata kredytu konsolidacyjnego spada, ale – co jest zrozumiałe – koszt odsetkowy rośnie.

Inne wyliczenia rat? Przykładowe dla rat: Kredyt 30 tys. zł. Gotówkowy i Konsolidacyjny.

1 komentarz do “Konsolidacja bez dodatkowej gotówki na około 150 tys. zł”

  1. Co zrobić aby mieć szanse dostania konsolidacji na podobną kwotę w banku? Czy w ogóle jest taka możliwość? Zależałoby mi na połączeniu wszystkiego aby zyskać chociaż trochę na ratach. Proszą o kontakt na maila.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok