Konsolidacja 70000 zł

2023-07-23 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja 70000 zł zobowiązań kredytowych w bankach. Gdzie skonsolidować zadłużenia wynikające z posiadanych kredytów i pożyczek w bankach? Sprawdź poniżej listę kredytów i banków, w których można przeprowadzić konsolidację.

konsolidacja 70000 zł

Konsolidacja 70000 zł to połączenie kilku zobowiązań kredytowych i pożyczkowych w jeden kredyt. W praktyce wygląda to w następujący sposób:

  • bank udziela kredytu,
  • nie przelewa pieniędzy klientowi na konto,
  • spłaca zgłoszone do konsolidacji kredyty.

I efektem konsolidacji jest już tylko jeden kredyt w jednym banku, zamiast kilku kredytów i kilku rat do spłaty w różnych bankach.

Sprawdź gdzie po konsolidację na 70 000 tys zł.

Konsolidacja 70000 zł porównanie banków

Powyżej napisaliśmy, że bank nie przelewa pieniędzy z kredytu na rachunek bankowy klienta. Tak, to prawda. Ale może być sytuacja, że bank ma ofertę kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką. Wówczas ta dodatkowa gotówkowa (która jest wliczona do konsolidacji) jest przekazywana na konto kredytobiorcy.

Kredyt konsolidacyjny jest również nazywany kredytem oddłużeniowym. Niesłusznie, ponieważ nie ma tak naprawdę takiego kredytu. Żaden kredyt nie oddłuża, tylko powoduje wzrost zadłużenia.

Z konsolidacji kredytów mogą skorzystać osoby, które mają długi wynikające z kredytów i pożyczek, ale mają również zdolność kredytową i pozytywną historię kredytowania w BIK.

Jaka będzie rata nowego kredytu po konsolidacji?

Dłuższy czas spłaty prowadzi do zmniejszenia raty. I to jest na pewno korzystne z punktu widzenia kredytobiorcy, który chcę poprawić stan rozporządzalnego budżetu. Ale to jednocześnie zwiększa koszty kredytowe i wysokość całego zadłużenia. Związane jest to z odsetkami kredytowymi.

Bank za udzielenie kredytu pobiera opłaty. I to może być tylko oprocentowanie, a więc odsetki. Niekiedy będzie to także prowizja i wykupione ubezpieczenie (przy tej kwocie w niektórych bankach będzie obligatoryjne, np. w Alior Banku).

Oczywiście, że im mniej kosztów i mniejsza jest ich wysokość to tańsze zobowiązanie. Należy dokładnie przeanalizować oferty banków i porównać koszty całkowite kredytu w banku A z kredytem w bank B. Oczywiście przy takich samych parametrach kredytowych (wysokość kredytu, czas spłaty, rodzaj rat).

Rata równa i koszt odsetkowy przy konsolidacji na 7000 zł. Kredyt w takiej samej wysokości. Oprocentowanie 11,49% w skali roku:

7 lat: 1 216,68 zł – 32 201,21 zł.
8 lat: 1 118,18 zł – 37 344,81 zł.
9 lat: 1 042,87 zł – 42 629,46 zł.
10 lat: 983,77 zł – 48 052,12 zł.

Sprawdź również wyliczenia rat i kosztów dla kredytu konsolidacyjnego na 60 000 zł.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok