Konsolidacja 50000 zł – kredyty gotówkowe, ratalne i samochodowe w 1 kredyt

2022-12-08 – ostatnia aktualizacja

Konsolidacja 50000 zł kredytów i pożyczek bankowych. Gdzie skonsolidować zadłużenia bankowe na tak wysoką kwotę? Najlepiej jest zapoznać się z propozycjami banków i zapytać o kredyt.

konsolidacja 50000 zł

Zanim bank zadecyduje o tym, czy przyzna kredyt konsolidacyjny musi zbadać naszą zdolność kredytową. Ma to miejsce w przypadku kredytów konsolidacyjnych, jak i w przypadku innych zobowiązań kredytowych. Co prawda jest ona nieco inaczej wyliczana niż przy pozostałych kredytach, ale i tak musi być odpowiednia, aby uzyskać kredyt na skonsolidowanie zadłużenia do 50 000 zł.

Przeczytaj również (dotyczy to także kredytów konsolidacyjnych):
Jak wybrać kredyt gotówkowy w banku?

Konsolidacja kredytów pozwala na spłacenie wcześniejszych zobowiązań kredytowych i „połączenie” ich w jeden kredyt.

W jakim banku skonsolidować 50000 zł? Poniżej znajduje się lista banków, w których można zapytać o konsolidację kredytową.

Konsolidacja 50000 zł porównanie banków

Lista banków pozwala na skontaktowanie się z wybranymi bankami w sprawie konsolidacji. Powinniśmy przygotować sobie umowy kredytowe kredytów i pożyczek przeznaczonych do konsolidacji oraz harmonogramy ich spłaty. Być może bank poprosi ciebie o przedstawienie zaświadczenia o niezaleganiu z zapłatą rat kredytowych.

Do wyliczenia zdolności kredytowej bank będzie potrzebował również informacji o uzyskiwanych dochodach (zaświadczenie o wysokości dochodów), jak i również może poprosić o wyciąg z rachunku bankowego z ostatnich kilku miesięcy.

Co podlega konsolidacji? Wszystko zależy od wybranego banku. Może to być kredyt gotówkowy 75 tys. zł (podobnie jak każdy inny), kredyty ratalne, konsolidacyjne, hipoteczne, karty kredytowe i debety w ROR.

Porównanie kredytów konsolidacyjnych pozwala wyszukać, jeżeli nie najtańszy kredyt, to z pewnością korzystny kredyt konsolidacyjny. To powinien być jak najtańszy kredyt, aby maksymalnie obniżyć koszty całkowite kredytu. Ale oczywiście nie mamy takich możliwości, aby porównać 20 kredytów w 20 bankach, dlatego należy skupić się maksymalnie na 2-3 ofertach, wybrać najtańszy z nich, a następnie jeszcze negocjować warunki jego udzielenia z wybranym bankiem.

Pamiętaj:

  1. Obniżenie raty kredytowej, poprzez wydłużenie okresu kredytowania, powoduje, że i tak taki kredyt staje się droższy (więcej odsetek od kredytu).
  2. Dochodzą jeszcze koszty z udzieleniem kredytu – prowizja oraz koszty dodatkowe, jeżeli np. wybierzemy ubezpieczenie.
Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok