Konsolidacja kredytów na 40000 zł

2023-04-15 – ostatnia aktualizacja

Gdzie będzie najlepsza konsolidacja zobowiązań na 40000 zł? Czy są obecnie oferty promocyjne dla nowych klientów? Przegląd kredytów konsolidacyjnych (ale i pożyczek konsolidacyjnych) w bankach, które umożliwiają połączenie zadłużeń bankowych nie tylko na 40 tys. zł.

konsolidacja 40000 zł

Kto może skorzystać z konsolidacji zobowiązań?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony na spłatę i całkowite zamknięcie aktualnych zobowiązań bankowych. Nie musi to być cała zawartość portfela kredytowego, ale wybrane. Istotne jest to, aby były one regulowane terminowo.

Nadpłaty, wcześniejsze zapłacenie raty mogą być, ale niedopłaty czy opóźnienia w regulowaniu rat spowodują, że bank z dużym prawdopodobieństwem odrzuci wniosek kredytowy.

Skonsolidować przy pomocy kredytu konsolidacyjnego można najczęściej kredyty i pożyczki gotówkowe. Ale zakres produktowy uzupełniają:

 • kredyty ratalne,
 • samochodowe,
 • hipoteczne oraz
 • zadłużenie na kartach kredytowych oraz w koncie osobistym.

O tym jakie dokładnie, jakie produkty podlegają „łączeniu”, dowiemy się na stronie wybranego banku, przeglądając formularz informacyjny lub bezpośrednio kontaktując się z bankiem.

Kiedy rozważyć przeprowadzenie konsolidacji?

Nad kredytem konsolidacyjnym należy się zastanowić wówczas, gdy przewidujemy, że w przyszłości możemy mieć duże trudności w regulowaniu zobowiązań kredytowych.

Albo co gorzej, już utraciliśmy stabilność domowego budżetu.

Konsolidacja kredytów pozwala na odzyskanie płynności finansowej, ponieważ nowa rata zostaje obniżona w porównaniu do rat zobowiązań, które są konsolidowane.

Innym pozytywnym aspektem konsolidacji jest zwiększenie zdolności kredytowej – ze względu właśnie na mniejszą ratę. Dzięki czemu można skorzystać z dodatkowej gotówki w ramach kredytu lub wnioskować o znacznie większy kredyt w przyszłości niż przed konsolidacją.

Aby skorzystać z tego rodzaju kredytu należy mieć również zdolność kredytową.

Konsolidacja 40000 zł porównanie banków

Konsolidacja na 40000 zł oznacza, że suma rat wszystkich kredytów, które zamierzamy połączyć w jeden kredyt wynosi dokładnie 40 tys. zł. Oczywiście suma konsolidacji z małym prawdopodobieństwem osiągnie równą wysokość co do zera. Bardziej poprawnie byłoby określenie konsolidacja ok. 40000 zł.

Ponieważ zostało to już wyjaśnione, to w takim razie gdzie można zapytać o kredyt konsolidacyjny na ok. 40 tysięcy złotych? Z każdym z banków można się skontaktować i porozmawiać o możliwości połączenia zobowiązań.

Jaka rata dla konsolidacji 40000 zł?

Ile wyniesie rata kredytowa przy konsolidacji na 40000 zł? Przyjmując, że zaciągamy kredyt konsolidacyjny na taką kwotę i jedynym kosztem będą odsetki, to np. dla oprocentowania nominalnego rocznego 12,89% raty równe wyniosą:

 • 4 lata – 1 070,92 zł,
 • 5 lat – 907,87 zł,
 • 6 lat – 800,64 zł,
 • 7 lat – 725,29 zł,
 • 8 lat – 669,83 zł.

Im bardziej zatem będziemy wydłużać czas spłaty, to rata będzie coraz mniejsza. Jednakże dynamika zmiany pomiędzy poszczególnymi okresami będzie coraz mniejsza.

dynamika zmiany raty dla konsolidacji 40000 zł

A co z kosztem kredytowym?

Jaki będzie koszt całkowity

Koszt kredytowy również będzie odpowiednio wysoki, ponieważ dłuższy czas kredytowania, to większy koszt zapłaconych odsetek. Całkowity koszt konsolidacji przy powyższych założeniach.

 • 4 lata – 11 404,03 zł,
 • 5 lat – 14 472,33 zł,
 • 6 lat – 17 646,35 zł,
 • 7 lat – 20 924,24 zł,
 • 8 lat – 24 303,82 zł.
Kredyt konsolidacyjny ze stałą stopą procentową i ze zmienną. W tym drugim przypadku podwyżka stóp procentowych powoduje wzrost oprocentowania kredytów i wysokości rat (sytuacja jest odwrotna, jeżeli stopy zostają obniżone).

Pamiętaj również, aby przy okazji konsolidacji, zatroszczyć się również o przyszłe oszczędności. Konsolidacja może być początkiem sanacji twoich domowych finansów.

Podsumowując, konsolidacja kredytów na 40 000 zł to wysoka kwota konsolidacji, należy zatem dokładnie porównać propozycje banków i zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu oraz RRSO.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok