Konsolidacja 40000 zł

Konsolidacja 40000 zł w bankach. Przegląd kredytów konsolidacyjnych (ale i pożyczek konsolidacyjnych) w bankach, które umożliwiają połączenie zadłużeń bankowych do kwoty 40 000 zł.

konsolidacja 40000 zł

Co to jest kredyt konsolidacyjny i kto może z niego skorzystać?

Kredyt konsolidacyjny jest przeznaczony na spłatę aktualnych zobowiązań bankowych, które spłacamy. Ważne jest, aby były one regulowane terminowo.

Nadpłaty, wcześniejsze zapłacenie raty mogą być, ale niedopłaty czy opóźnienia w regulowaniu rat spowodują, że bank z dużym prawdopodobieństwem odrzuci wniosek kredytowy.

Skonsolidować przy pomocy kredytu konsolidacyjnego można kredyty i pożyczki gotówkowe, ratalne, samochodowe oraz zadłużenie na kartach kredytowych oraz w koncie osobistym.

O tym jakie dokładnie, jakie produkty podlegają „łączeniu”, dowiemy się na stronie wybranego banku, formularzu informacyjnym lub bezpośrednio kontaktując się z wybranym bankiem.

Konsolidacja 40000 zł, to tylko jeden kredyt i mniejsza rata kredytowa w stosunku do sumy rat płaconych poprzednio. Jest to możliwe poprze wydłużenie okresu spłaty kredytu.

Konsolidacja 40000 zł porównanie banków

Nad kredytem konsolidacyjnym należy się zastanowić wówczas, gdy przewidujemy, że w przyszłości możemy mieć duże trudności w regulowaniu zobowiązań kredytowych.

Albo co gorzej, już utraciliśmy stabilność domowego budżetu.

Konsolidacja kredytów pozwala na odzyskanie płynności finansowej. Aby skorzystać z tego rodzaju kredytu należy mieć również zdolność kredytową.

Ile wyniesie rata kredytowa przy konsolidacji na 40000 zł? Przyjmując, że zaciągamy kredyt konsolidacyjny na taką kwotę i jedynym kosztem będą odsetki, to np. dla oprocentowania nominalnego rocznego 12,89% raty równe wyniosą:

  • 4 lata – 1 070,92 zł,
  • 5 lat – 907,87 zł,
  • 6 lat – 800,64 zł,
  • 7 lat – 725,29 zł,
  • 8 lat – 669,83 zł.

Koszt kredytowy również będzie odpowiednio wysoki, ponieważ dłuższy czas kredytowania, to większy koszt zapłaconych odsetek. Całkowity koszt konsolidacji przy powyższych założeniach.

  • 4 lata – 11 404,03 zł,
  • 5 lat – 14 472,33 zł,
  • 6 lat – 17 646,35 zł,
  • 7 lat – 20 924,24 zł,
  • 8 lat – 24 303,82 zł.
Kredyty konsolidacyjne mogą być oprocentowane zmienną lub stałą stopą procentową. W tym pierwszym przypadku podwyżka stóp procentowych powoduje wzrost oprocentowania kredytów i wysokości rat (sytuacja jest odwrotna, jeżeli stopy sa obniżane).

Pamiętaj również, aby przy okazji konsolidacji, zatroszczyć się również o przyszłe oszczędności. Konsolidacja może być początkiem sanacji twoich domowych: Jak Zacząć Oszczędzać, aby Osiągnąć Własne Cele?

Podsumowując, konsolidacja kredytów na 40 000 zł to wysoka kwota konsolidacji, należy zatem dokładnie porównać propozycje banków i zwrócić uwagę na całkowity koszt kredytu oraz RRSO.

Sprawdź również:

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok