Konsolidacja 40 tys zł. Rata: 544 zł. Oprocentowanie: 6,9%

40 tys zł konsolidacja kredytów

Konsolidacja 40 tys zł na „połączenie” zobowiązań kredytowych w bankach. Płacisz kilka rat kredytowych każdego miesiąca? Zamień swoje kredyty i pożyczki w jeden kredyt! W taki sposób wiele banków reklamuje kredyt konsolidacyjny.

konsolidacja kredytów i pożyczek w bankach na 40 tys zł

Konsolidacja 40 tys zł w bankach. Najnowsze propozycje kredytowe w bankach:


konsolidacja 40 tys zł

Konsolidacja 40 tys. zł WSTĘP

 1. Bardzo często banki nie informują, bo nie mają takiego obowiązku, że kredyt konsolidacyjny nie zmniejsza kosztów kredytowych, ale jest wręcz odwrotnie. Za kredyt zapłacimy więcej.
 2. Konsolidacja, to dobre rozwiązanie dla tych z osób, które chcą „połączyć” zadłużenia w jeden kredyt. Płacimy wówczas tylko jedną, mniejszą ratę kredytową, ale godzimy się na to, że taki kredyt będzie droższy.
 3. Znaczne obniżenie raty kredytowej jest tylko możliwe poprzez wydłużenie okresu spłaty, a tym samym zapłacimy więcej odsetek (dłuższy okres kredytu) od pożyczonego kapitału. Oczywiście nowy kredyt, to również prowizja za jego udzielenie (no, chyba, że znajdziemy kredyt z prowizją 0%) oraz możliwe ubezpieczenie.
 4. Konsolidacja kredytowa, to jedno z rozwiązań, które może zastosować w momencie, kiedy chcemy odzyskać utraconą płynność finansową.

Więcej na temat kredytów konsolidacyjnych: Konsolidacja Konsolidacji.


Konsolidacja 40 tys zł, czyli połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedno

Kredyt konsolidacyjny to najczęściej dłuższy okres spłaty w stosunku do spłacanych za jego pośrednictwem zobowiązań. Pozwala to wówczas obniżyć ratę kredytową.

Zalet kredytów konsolidacyjnych jest kilka. Przede wszystkim nie musimy pamiętać o kilku terminach spłat różnych rat, w związku z czym nie ponosimy kosztów dokonywania przelewów czy zleceń stałych. Dodatkowo, oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych jest niższe niż kredytów lub pożyczek gotówkowych. Tym samym nie ma ekonomicznego uzasadnienia korzystania z pożyczki gotówkowej, aby spłacić inne zobowiązania kredytowe.

Najważniejsze jest jednak to, że rata kredytowa może być znacznie niższa od sumy rat kredytów, które spłacaliśmy przed dokonaniem konsolidacji kredytów. Wada? Oczywiście wspomniany powyżej fakt, że wydłużenie okresu spłaty (niższa rata kredytowa), to i większe odsetki od udzielonego kredytu.

Pamiętaj, że kredyty konsolidacyjne z zabezpieczeniem hipotecznym są tańsze, ale tylko i wyłącznie od pewnego limitu kredytowego. Czy w przypadku konsolidacji kredytów do 40 tys zł lepiej będzie nam się kalkulować kredyt konsolidacyjny gotówkowy czy hipoteczny, należy zapytać w banku. Przedstawiciel banku dokona stosownych wyliczeń.

Kiedy można skonsolidować kredyty?

W każdym momencie, kiedy uznamy, że lepszą opcją jest „połączenie” kredytów w jeden kredyt. Konsolidacji można poddać praktycznie każdy kredyt lub pożyczkę. Wszystko zależy od banku, który skonsoliduje zadłużenia. Najczęściej są to pożyczki i kredyty gotówkowe oraz kredyty mieszkaniowe (hipoteczne). Dodatkowo do konsolidacji kredytów mogą być dodane kredyty ratalne, samochodowe, pożyczki hipoteczne, zadłużenie na kartach kredytowych i limity w koncie osobistym.

Pamiętaj: to Ty decydujesz co chcesz skonsolidować, a nie bank. Bank decyduje tylko o tym, co może skonsolidować. Jeżeli nie chcesz konsolidować całego zadłużenia (np. chcesz wyłączyć kredyt na samochód, ponieważ zostały już tylko trzy raty), możesz to zrobić. ( np. kredyt samochodowy skończymy spłacać za 3 miesiące), nie musisz tego robić.

Konsolidacja 40 tys zł raty kredytowe

Poniżej znajduje się szacunkowe wyliczenie rat kredytowych: konsolidacja 40 tys. zł raty kredytowe:

 • 4 lata – 957,66 zł,
 • 5 lat – 791,05 zł,
 • 6 lat – 674,85 zł,
 • 7 lat – 592,05 zł,
 • 8 lat – 530,12 zł,
 • 9 lat – 482,11 zł,
 • 10 lat – 443,83 zł.

Jeżeli interesuje Ciebie dokładne wyliczenie rat oraz propozycja indywidualna kredytu na skonsolidowanie kredytów do 40 tys zł, wystarczy skontaktować się z wybranym bankiem z listy powyżej.

konsolidacja na 40 tys zł w banku kredyty

1 komentarz

Komentowanie zamknięte.