Konsolidacja 2 kredytów

Konsolidacja 2 kredytówKonsolidacja 2 kredytów, pożyczek bankowych w jeden kredyt.

Z pewnością zastanawiałaś się jak obniżyć płacone raty kredytów lub pożyczek. Zwłaszcza jeżeli takich zobowiązań mamy 2 lub więcej. I niezależnie od tego czy wszystko jest w jednym banku, czy każdy kredyt w innym.

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

KONSOLIDACJA = 1 RATA W 1 BANKU

Za pomocą kredytu konsolidacyjnego możemy spłacić swoje kredyty i pożyczki bankowe. Dzięki temu możemy mieć do spłacania tylko jeden kredyt. Z ofertą kredytów konsolidacyjnych zapoznasz się poniżej.

Czy można skonsolidować również pożyczki pozabankowe? Nie. Banki nie konsolidują pożyczek pozabankowych, prywatnych lub lombardowych, ale biorąc dodatkową gotówkę w ramach kredytu konsolidacyjnego możemy spłacić zobowiązania pozabankowe.

KONSOLIDACJA 2 KREDYTÓW i więcej

Kredyt konsolidacyjny ma tylko wówczas sens, jeżeli wysokość nowej raty będzie niższa niż suma wszystkich rat, które spłacaliśmy wcześniej.

Co podlega konsolidacji? Praktycznie każdy kredyt i pożyczka bankowa: kredyty i pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne, samochodowe i hipoteczne. Konsolidacji podlega również zadłużenie w rachunku (debet na koncie) i na kartach kredytowych.

Dlaczego konsolidacja, to niższa rata kredytowa? Z jednego prostego powodu: wydłużenie okresu spłaty kredytu. Tylko wydłużenie spłaty nowego zobowiązania pozwala na zmniejszenie wysokości płaconej raty. Kredyt konsolidacyjny jest zazwyczaj również niżej oprocentowany od kredytu lub pożyczki gotówkowej.

PLUSY I MINUSY KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH

Niewątpliwym plusem kredytów konsolidacyjnych jest fakt, że zmniejszamy wysokość raty kredytowej i poprawiamy płynność finansową. Dla niektórych osób będzie to wręcz odzyskanie takiej płynności! Poza tym musimy pamiętać tylko o jednym terminie płatności raty. A kredyt konsolidacyjny to także, o tym wiele osób nie wie, poprawa zdolności kredytowej. Zdecydowanym minusem kredytów konsolidacyjnych jest to, że w ogólnym rozrachunku oddamy bankowi więcej pieniędzy. Poprzez wydłużenie okresu kredytowania zapłacimy bankowymi więcej odsetek, poza tym nowy kredyt, to również dodatkowe koszty np. z tytułu prowizji.

KONSOLIDACJA KREDYTU NA 10 LAT

Kredyt na karcie kredytowej lub w koncie, to przeważnie umowa na 12 miesięcy. Kredyty ratalne, to okres kredytowania od kilku miesięcy do 2-3 lat. Większość kredytów i pożyczek gotówkowych w bankach są udzielane na stosunkowo krótki okres czasu, do 5 lat. Podobnie jest z kredytami samochodowymi. Natomiast kredyt konsolidacyjny gotówkowy można wziąć w niektórych bankach nawet i na lat 10 lat.

Kredyt konsolidacyjny hipoteczny. W przypadku kiedy konsolidacji podlega kredyt hipoteczny (mieszkaniowy) lub zabezpieczeniem kredytu jest nieruchomość (np. mieszkanie lub dom), to możemy zdecydowanie obniżyć koszt kredytu i wysokość płaconych rat, biorąc kredyt konsolidacyjny hipoteczny.

Zdolność kredytowa a kredyt konsolidacyjny. Jak w przypadku każdego kredytu lub pożyczki, aby bank mógł nam udzielić kredyt konsolidacyjny, musi zbadać naszą zdolność i wiarygodność kredytową. I to nie ma znaczenia czy jest to konsolidacja 2 kredytów, jednego czy większej ilości zobowiązań. W przypadku, kiedy straciliśmy pracę i nie stać nas na regulowanie rat, a opóźnienia w spłatach wynoszą ponad 60 dni, to raczej nie ma możliwości na uzyskanie kredytu w banku. O kredyt taki należy ubiegać się jeszcze wówczas, kiedy nasza sytuacja finansowa nie jest dramatycznie ciężka.

KONSOLIDACJA KREDYTÓW PORÓWNANIE

Decydując się na kredyt konsolidacyjny, nie wybieramy banku opierając się na reklamie. Należy zebrać co najmniej 3 oferty bankowe i na podstawie analizy wybrać najtańszy.

SPRAWDŹ OFERTY KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH

Można skontaktować się z bankiem, który przedstawi ofertę oraz wyliczy raty kredytu (porównywarka kredytów konsolidacyjnych nie zrobi tego prawidłowo).

Przy porównywaniu ofert kredytowych możemy korzystać z RRSO kredytu konsolidacyjnego (znajdziemy go na formularzu informacyjnym otrzymanym z banku). Kalkulatory kredytów konsolidacyjnych nie „wyliczają” miesięcznej raty kredytu, ale podają tylko szacunkową wartość.

Każda oferta bankowa jest przygotowywana tak naprawdę indywidualnie i zależy od wiarygodności i zdolności kredytowej konsumenta.

RRSO – Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – koszty kredytu w ujęciu procentowym – zawiera wszystkie obciążenia związane z udzielanym i spłacanym kredytem lub pożyczką. Im mniejsze jest RRSO kredytu konsolidacyjnego, tym oczywiście taki kredyt jest tańszy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok