Karty kredytowe porównanie 2020

2 stycznia, 2020

Karty kredytowe porównanie 2020. Tani krótkoterminowy kredyt? Tak, bo mając kartę, mamy możliwość skorzystania z nieoprocentowanego kredytu (nie zapłacimy odsetek), z reguły przez 55-60 dni.

Musimy jednak spełnić kilka podstawowych warunków.

Jakie to warunki? Przede wszystkim:

  • wykonujemy przy jej pomocy wyłącznie transakcje bezgotówkowe,
  • całość zadłużenia zostanie spłacona w terminie wskazanym na wyciągu bankowym.

Jeżeli jedna z tych zasad zostanie naruszona, to kredyt w karcie automatycznie jest oprocentowany.

Okres bezodsetkowy, zazwyczaj wynoszący 55-60 dni, informuje nas, po ilu maksymalnie dniach od daty rozliczenia transakcji należy uregulować zadłużenie. Jednakże okres bezodsetkowy dotyczy wyłącznie transakcji, które zostały zaksięgowane pierwszego dnia okresu rozliczeniowego. Jeżeli taka płatność została wykonana w połowie tego okresu, to bank oczywiście będzie ją kredytował za darmo odpowiednio krócej. Dlatego najlepiej jest używać karty na samym początku okresu bezodsetkowego, aby mieć wystarczająco dużo czasu na spłatę zadłużenia.

Jak czytać wyciąg z karty kredytowej?

Bank przesyła nam wyciąg, na którym widnieją dwie kwoty: wysokość całkowitego zadłużenia i kwota minimalna, którą należy zapłacić.

Oczywiście najlepiej jest spłacić całe zadłużenie. Częściowe bowiem spłacanie zadłużenia na karcie kredytowej, to niewątpliwie droższy i jednocześnie dłuższy sposób jego rozliczenia.

Jeżeli spłacimy wyłącznie kwotę minimalną lub część zadłużenia, to bank naliczy nam odsetki od poszczególnych kwot transakcji, licząc je od dnia dokonanej transakcji do dnia wymaganej minimalnej spłaty. Jednocześnie bank rozpocznie naliczanie odsetek, aż do momentu całkowitej spłaty zadłużenia, od pozostałej kwoty.

Karta kredytowa, to nie to samo co karta debetowa

Kartą debetową możemy płacić za zakupy w sklepach i wypłacać pieniądze z bankomatu. Najczęściej wypłaty gotówki z bankomatów banku, który taką kartę wydał są darmowe. Obie operacje (płatności w sklepach i wypłata z bankomatów) są traktowane jako operacja bezgotówkowe.

W przypadku kart kredytowych, wypłacanie pieniędzy za ich pomocą z bankomatu, a także wykonując nieustalone z bankiem przelewy przy jej pomocy, są traktowe jako operacje gotówkowe i od razu są naliczane odsetki oraz dodatkowe opłaty.

O wydanie karty możemy wnioskować online, w dowolnym banku, niekoniecznie w tym, który prowadzi nasze konto. Jest to po prostu kredyt, który możemy wziąć w dowolnym banku, po uprzednim porównaniu ofert kart kredytowych.

karty kredytowe porównanie 2020

Porównanie kart kredytowych 2020 – w jakim banku wnioskować o kartę kredytową przez internet. Nie jest konieczne posiadania konta bankowego w danym banku, aby złożyć wniosek o wydanie karty kredytowej. Co zamiast karty kredytowe? Sprawdź np. pożyczkę gotówkową na 8 tys. zł.