Kalkulator mieszkaniowy

2022-12-16 – ostatnia aktualizacja

Kalkulator mieszkaniowy, czyli szybkie sprawdzenie banków i ofert kredytowych. Przydatne zwłaszcza wtedy, kiedy zamierzasz kupić mieszkanie lub inną nieruchomość niekomercyjną.

kalkulator mieszkaniowy kredytyporownywarka.pl

Kalkulator mieszkaniowy, to inaczej wyliczenie rat kredytowych (szacunkowe), przydatne zwłaszcza w sytuacji, kiedy zaczynasz zastanawiać się nad kredytem na zakup mieszkania, domu lub innej nieruchomości. Kalkulator rat kredytu pozwoli zapoznać się z najnowszą ofertą kredytów mieszkaniowych i oczywiście skontaktować się z bankiem lub wybrać doradcę, który pomoże podjąć decyzję o wyborze banku.

Sprawdź poniżej wyniki dla konkretnego zapytania:

Kalkulator mieszkaniowy, jak korzystać?

Zasada jest prosta, taka jak w przypadku innych kalkulatorów kredytowych. Należy tylko podać podstawowe parametry kredytu mieszkaniowego, wystarczy wysokość szukanego kredytu, szacunkowa wartość mieszkania (lub domu) oraz okres kredytowania. Otrzymamy wówczas szacunkowe wyliczenia rat dla zadanego zapytania i wyszczególnione banki oraz możliwość skontaktowania się z bankiem lub ekspertem.

Jeżeli chcesz zapoznać się z kredytami na zakup mieszkania lub domu w szerszym kontekście, to z pewnością umówienie się z pośrednikiem finansowym będzie najlepszą opcją. Ekspert kredytowy pomoże:

 • wyszukać bank,
 • wyjaśni czym jest kredyt hipoteczny,
 • co to jest hipoteka,
 • na co można przeznaczyć taki kredyt, itp.

Kredyty we frankach na zakup mieszkania nie są już praktycznie dostępne dla Polaków, ale w złotówkach jak najbardziej.

Poza tym należy wziąć pod uwagę fakt, że musimy posiadać odpowiedni wkład własny na zakup mieszkania. Obecnie wynosi on minimum 20% wartości nieruchomości, którą zamierzamy kupić. Co w przypadku, kiedy takiej kwoty nie posiadamy? I tutaj ponownie z pomocą przyjdzie nam doradca finansowy.

Wypełnij wniosek i umów się na spotkanie z doświadczonym ekspertem, który sprawdzi twoje potrzeby i wyliczy zdolność kredytową. Dowiesz się jakie są oferty kredytowe, a jednocześnie doradca przeanalizuje je pod kątem twoich wymagań. Możesz zapytać się o wszystko, co chciałbyś wiedzieć o danym produkcie. Począwszy od informacji czym jest kredyt hipoteczny, aż po skompletowanie dokumentów potrzebnych do wypełnienia wniosku kredytowego.

Ważne! Na jaki maksymalny czas można wziąć kredyt mieszkaniowy? Zapoznaj się z artykułem: Kredyt hipoteczny okres kredytowania.

1 komentarz do “Kalkulator mieszkaniowy”

 1. Kalkulator mieszkaniowy? Niekoniecznie. Owszem można wpisać wysokość kredytu mieszkaniowego, wartość nieruchomości i okres spłaty. Otrzymamy wyliczenia rat i propozycje z banków. Ale taki kalkulator mieszkaniowy pozwala tylko oszacować wyniki i zobaczyć mniej więcej, ile wynosi najniższa rata kredytu mieszkaniowego. Można się skontaktować i dowiemy się np., że dzięki bardzo dobrej ocenie kredytowej możemy liczyć na niższą prowizję czy oprocentowanie. I nijak się będzie miała rata do kalkulatora mieszkaniowego.

  A wybór banków jest spory, bo kredyt mieszkaniowy jest między innymi w:

  Alior Bank
  Bank Pocztowy
  BNP Paribas
  Bank Ochrony Środowiska
  Citi Handlowy
  ING Bank Śląski
  mBank
  Bank Millennium
  Pekao Bank Hipoteczny
  PKO BP
  PKO Bank Hipoteczny
  Santander

  A oprócz tego są jeszcze spółdzielcze banki. Lepiej jest już skontaktować się z pośrednikiem lub doradcą kredytowym. Kompleksowa obsługa i odpowiedzi na pytania, porównanie kredytów mieszkaniowych, wyszukanie banku do posiadanego wkładu własnego, wyliczenie rat, obliczenie zdolności kredytowej, itp.

Możliwość komentowania została wyłączona.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok