Kalkulator kredytowy mieszkaniowy

Publikacja: 2019-03-19. Redakcja: Marek Kamiński. 2024-03-19 – ostatnia aktualizacja

Kalkulator kredytowy mieszkaniowy – pomoc w wyszukaniu banku na kredyt mieszkaniowy. Skorzystaj nie tylko z kalkulatora mieszkaniowego, aby oszacować raty, ale również z zestawienie ekspertów finansowych. Znani pośrednicy finansowi pomogą w wyszukaniu banku i porównaniu kredytów mieszkaniowych.

kalkulator kredytowy mieszkaniowy
Kalkulator kredytowy mieszkaniowy. Źródło: kredytyporownywarka.pl


Wybór banków i kredytów mamy bardzo szeroki, ale nie zawsze wiemy jaki wybrać najtańszy. Dlatego warto skorzystać z narzędzi udostępnionych poniżej. Kalkulator kredytowy mieszkaniowy ułatwi oszacowanie rat kredytowych. A zestawienie pośredników, to szybki kontakt z wybranym specjalistą.

Zestawienie banków i pośredników finansowych: wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, aby wybrany podmiot skontaktował się z nami telefonicznie. Będzie można wówczas umówić się na spotkanie w dowolnie wybranym terminie.

O TYM WARTO WIEDZIEĆ

Pożyczkę gotówkową możemy wziąć zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. O kredyt natomiast możemy ubiegać się wyłącznie w banku lub w SKOK-u. Nie inaczej jest z kredytem mieszkaniowym.

Pożyczka gotówkowa będzie tańsza w banku niż w firmie pożyczkowej, chyba, że jest to pożyczka-chwilówka dla nowych klientów. W niektórych przypadkach debet w rachunku jest lepszym rozwiązaniem niż pożyczka gotówkowa, a karta kredytowa lepsza niż debet. Wybór produktu finansowego zależy od celu finansowego.

Kredyt nie dla każdego

Pożyczamy wszędzie, poczynając od pożyczek prywatnych, poprzez banki, a kończąc na firmach pożyczkowych. Jeżeli musimy dokonać ważnego zakupu, a domowy budżet jest za mały, aby sfinansować taki zakup, to sięgamy po kredyt lub pożyczkę. Nie starcza do następnej wypłaty, również jesteśmy zmuszeni sięgnąć po pożyczkę lub kredyt. Pozostaje tylko podjąć skąd weźmiemy pieniądze? Z banku czy może z firmy pożyczkowej?

Zarówno banki i firmy pożyczkowe sprawdzają zdolność kredytową potencjalnego klienta. Ma to duże znacznie zwłaszcza w przypadku kredytów mieszkaniowych. Banki robią to w bardziej restrykcyjny sposób, ponieważ sprawdzają informacje w BIK. Firmy pozabankowe niekoniecznie, ale z pewności sprawdzą czy nie jesteśmy na czarnej liście dłużników.

Ale w banku nie zawsze dostaniemy kredyt, nawet wówczas kiedy mamy pozytywną historię kredytową w BIK. Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła bankom, że nie powinny udzielać kredytu, jeżeli raty przekraczają 50% dochodów osoby otrzymującej przeciętne wynagrodzenie i 65% dochodów osoby zarabiającej lepiej.

Co to oznacza? Kiedy chcemy wziąć kredyt na dużą kwotę lub spłacamy wiele kredytów kredytu możemy nie otrzymać z powodu braku zdolności kredytowej.

Pożyczki gotówkowe niebankowe

Jeżeli kredytu gotówkowego nie dostaniemy w banku, to staramy się o finansowanie w firmie pożyczkowej. Coraz częściej wybieramy firmy pożyczkowe w internecie, które bez dodatkowego zabezpieczenia (wystarczy mieć udokumentowany dochód) udzielają krótkoterminowych pożyczek lub pożyczek ratalnych.

W firmie pożyczkowej wnioskujemy o pożyczkę gotówkową na dowolny cel. Ale pomimo, że procedura i formalności są tutaj mniej restrykcyjne niż w przypadku banków, to i tak nie każdy taką pożyczkę otrzyma. Praktycznie 1/3 wniosków o pożyczkę w firmach pożyczkowych internetowych są odrzucane.

Porównywarka finansowa kredytów

Warto skorzystać z porównywarki finansowej? Tak, jeżeli chcemy zapoznać się z ofertą kredytów gotówkowych lub pożyczek pozabankowych. Porównywarka finansowa banków i kredytów gotówkowych znajdująca się zakładce z kredytami gotówkowymi pozwala na oszacowanie wysokości raty kredytowej, zapoznania się z najnowszymi ofertami kredytowymi oraz skontaktowanie się z bankiem wypełniając formularz online. To bank przedzwoni do nas, aby oszacować wstępną zdolność kredytową. Najlepiej jest wybrać maksymalnie 2-3 banki, aby porównać kredyty gotówkowe i wybrać najlepszy kredyt.

Dodaj komentarz

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok