Kalkulator kredyt gotówkowy

Kalkulator kredyt gotówkowy to narzędzie finansowe umożliwiające: oszacowanie rat kredytowych, zapoznanie się w najnowszymi propozycjami w bankach i kontakt z wybranymi w sprawie kredytu.

kalkulator kredyt gotówkowy w banku

W przypadku każdego kredytu musimy posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową i pozytywną historię kredytową. Jeżeli ocena jednego z dwóch kluczowych elementów będzie negatywna, to wniosek kredytowy zostanie odrzucony.

Poniżej nie tylko możesz skorzystać z kalkulatora kredytów gotówkowych, ale również sprawdzisz propozycje kredytowe w bankach oraz dowiesz się jak wybrać tańszy kredyt gotówkowy.

Jeżeli chcesz oszacować ratę kredytu gotówkowego, to do poniższego kalkulatora należy wpisać kwotę szukanego kredytu oraz liczbę rat.

Kalkulator kredyt gotówkowy – oszacowanie rat

Pamiętaj jednak, że otrzymujesz tylko oszacowanie wysokości rat. Dokładne wyliczenia może przedstawić tylko bank, z którym skontaktujesz się w sprawie kredytu.

Jak zapytać o kredyt gotówkowy? W pierwszym kroku należy wypełnić i wysłać wniosek kontaktowy do wybranych banków. Podajemy najczęściej podstawowe dane osobowe i teleadresowe, które umożliwiają telefoniczny kontakt ze strony pracownika banku.

Proces ubiegania się o kredyt gotówkowy jest podobny w każdym banku i generalnie sprowadza się do:

 • Sprawdzenia zdolności i wiarygodności kredytowej,
 • Złożenia wniosku kredytowego,
 • Przesłania wymaganych dokumentów (np. w formie elektronicznej).

Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, to następuje podpisanie umowy i przelanie środków na wskazany rachunek bankowy kredytobiorcy.

Przy szukaniu kredytu lub pożyczki gotówkowej, nie zapominaj o „swoim” banku, tym, który prowadzi Twój rachunek osobisty. Ale należy pamiętać, że co prawda formalności zostaną ograniczone do niezbędnego minimum, dzięki temu, że na rachunek regularnie wpływa wynagrodzenie (bank może zastosować w takiej sytuacji uproszczoną procedurę oceny wniosku kredytowego), ale nie oznacza to wcale, że to będzie najtańszy kredyt. Dlaczego?

Ponieważ banki chcąc przyciągnąć nowych klientów, oferują im znacznie lepsze warunki kredytowania. I jak zaczniesz przeglądać propozycje, to zorientujesz się, że wiele promocyjnych kredytów gotówkowych dotyczy „nowych klientów” lub „klientów, którzy posiadają konto bankowe w banku, ale nie korzystali w ostatnich 12 miesiącach z produktów kredytowych banku„.

Najtańszy kredyt gotówkowy z kalkulatorem?

Jednym z wielu mitów związanych z kalkulatorami i porównywarkami kredytowymi jest to, że wyliczają raty kredytowe i przedstawiają tanie kredyty gotówkowe.

Na co pozwala kalkulator kredyt gotówkowy dostępny na stronach finansowych i bankowych?

1. Przede wszystkim umożliwia OSZACOWANIE rat kredytowych. Ale tylko oszacowanie, ponieważ żaden z kalkulatorów nie bierze pod uwagę zdolności i wiarygodności kredytowej klienta, a co jest kluczowe przy prezentowaniu oferty i wpływa na wysokość raty.

2. To samo dotyczy ceny kredytu. Kalkulator kredyt gotówkowy nie jest rankingiem kredytów i nie oznacza to wcale, że kredyt gotówkowy na miejscu nr 1 jest najtańszy. Wyliczenia rat oparte są na RRSO, a warunki kredytowania są indywidualne, uwzględniające czynniki, które zostały wskazane powyżej.

Oczywiście kalkulator kredytów gotówkowych nie jest bezużyteczny:

1. Gromadzi w jednym miejscu wiele propozycji kredytowych,
2. Źródło podstawowej informacji o kredycie,
3. Pozwala oszacować raty przy zadanych parametrach, co umożliwia dokonanie symulacji bilansu domowego budżetu,
4. Możliwość wysłania wniosku kontaktowego lub wniosku kredytowego przez internet.

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy

Zastanawiasz się nad kredytem gotówkowym, który chcesz przeznaczyć np. na remont mieszkania lub zakup nowego sprzętu AGD lub RTV do salonu? Zastanów się przez chwilę, jakie wyzwania czekają Ciebie w związku ze spłatą kredytu. Korzystanie z kredytów jest czymś normalnym, ale należy podchodzić do tego rozsądnie i po uprzedniej ocenie możliwości uregulowania zobowiązania zgodnie z harmonogramem spłat.

Być może Twoje sytuacja materialna jest obecnie bardzo dobra, ale czy będzie taka sama za kilka miesięcy lub lat? Tego nikt nie wie i dlatego musisz być przygotowany na różne okoliczności.

Kredyt gotówkowy to nie tylko spłata pożyczonego kapitału, ale dodatkowo dochodzą odsetki, prowizja, być może ubezpieczenie. O całkowitym koszcie kredytu przeczytasz poniżej. Może się okazać, że spłata kilku kredytów pochłonie większą część naszych dochodów. Co w sytuacji, kiedy się zmniejszą? Czy mamy odpowiednie rezerwy finansowe, aby poradzić sobie z krótkoterminowymi kłopotami finansowymi?

W sytuacji, kiedy spłacasz kilka kredytów i pożyczek bankowych, może zastanowić się nad skonsolidowaniem ich w jeden kredyt konsolidacyjny i obniżenie nowej raty.

Pamiętaj o tym, aby porównać chociażby dwie oferty kredytowe, aby zwiększyć szanse na wybór tańszego kredytu. Oprocentowanie nominalne, a w związku z tym odsetki, to zasadnicza część kosztów całkowitych, ale pozostałe koszty również mają wpływ na cenę kredytu.

Porównanie kredytów gotówkowych i cena kredytu

Przed podpisaniem umowy o kredyt gotówkowy powinniśmy dokładnie ją przeczytać i upewnić się, że wszystko jest dla nas jasne. W szczególności należy zwrócić uwagę na:

 • całkowitą kwotę do spłaty,
 • rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO) – wszystkie koszty kredytu w ujęciu procentowym rocznym,
 • wymogi dotyczące zabezpieczenia spłat kredytu,
 • harmonogram płatności rat kredytowych.

Bank jest zobowiązany nie tylko do wyjaśnienia niezrozumiałych kwestii, ale także do przekazanie formularza informacyjnego, w którym znajdują się informacje dotyczące kredytu.

Mając dwa formularze informacyjne dotyczące takiego samego kredytu, z jednakowym czasem kredytowania możemy z łatwością porównać kredyty i stwierdzić, który z nich jest tańszy.

W serwisie znajdziesz nie tylko Kalkulator Kredyt Gotówkowy, ale także kredytów hipotecznych (mieszkaniowych).

Całkowity koszt kredytu zawiera wszelkie koszty, które jesteśmy zobowiązani ponieść w związku z umową o kredyt gotówkowy. Najczęściej występują:

 • odsetki – ich wysokość jest pochodną oprocentowania nominalnego, wysokości kredytu oraz okresu spłaty,
 • prowizja – ustalana jako pewien procent od wysokości udzielonego kredytu,
 • ubezpieczenie – w przypadku kredytów gotówkowych jest najczęściej nieobowiązkowe, ale w sytuacji nie najlepszej oceny kredytowej, bank może uzależniać wymagać jego wykupienia wymagać jego wykupienia,
 • dodatkowe opłaty, np. za rozpatrzenie wniosku.

Do całkowitych kosztów wlicza się również koszty usług dodatkowych w sytuacji, gdy ich poniesienie jest niezbędne do uzyskania kredytu.

Do całkowitego kosztu kredytowego nie są wliczane opłaty:

 • notarialne i sądowe ponoszone przez konsumenta,
 • za monity z tytułu opóźnienia w zapłacie raty,
 • za inne usługi, które konsument może zamówić odrębnie.

Przykłady kosztów kredytów gotówkowych

Ponieważ już wiesz jakie koszty kredytowe wpływają na cenę kredytów gotówkowych, to warto sprawdzić jak wyglądają one w kilku rzeczywistych przykładach. Zwróć uwagę, że żaden kalkulator kredyt gotówkowy nie „rozbija” propozycji kredytowej na jej poszczególne składniki.

Kredyt gotówkowy 10 tys. zł na 60 miesięcy. RRSO 7,41%. Oprocentowanie nominalne 4,99%. Całkowity koszt kredytu 1 792 zł; w tym:

 • opłata przygotowawcza 100 zł,
 • prowizja (5%) 500 zł,
 • odsetki 1 292 zł.

Kredyt gotówkowy 14 tys. zł na 60 miesięcy. RRSO 9,68%. Oprocentowanie nominalne 7%. Całkowity koszt kredytu 3 362 zł, w tym:

 • prowizja (0,5%) 70 zł,
 • opłata przygotowawcza 100 zł,
 • koszt zabezpieczenia 559 zł,
 • odsetki 2 633 zł.

Podsumowanie: kredyt gotówkowy z kalkulatorem czy bez?

Kalkulator kredytów gotówkowych z pewnością nie podejmie za Ciebie decyzji o tym czy korzystać z propozycji kredytowej, czy może jeszcze poczekać i zaoszczędzić chociażby część potrzebnej kwoty. Warto odpowiedzieć sobie na kilka zasadniczych pytań:

 • Co się zrobisz, kiedy pojawią się dodatkowe, nieoczekiwane wydatki?
 • Co jak stracisz pracę?
 • Czy jesteś przygotowany, aby spłacać kredyt nawet przez kilka lat?

Wybór kredytu gotówkowego nie jest sprawą skomplikowaną i można wybrać kredyt wierząc reklamie telewizyjnej lub przeprowadzając rzetelną kalkulację. Drugim sposób charakteryzuje się zdecydowanie bardziej odpowiedzialnym podejściem, pomimo, że jest bardziej czasochłonne, ale z pewnością przyniesie bardziej wymierne korzyści.

Czy można spłacić kredyty i pożyczki gotówkowe, a następnie płacić mniejszą ratę? Można z kredytem konsolidacyjnym.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok