Na czym polega konsolidacja? Jeżeli raty kredytowe są za duże, to korzystając z kredytu konsolidacyjnego, można je szybko połączyć w jeden… Jak to zrobić? Spłacasz kilka kredytów i pożyczek? Możesz je wszystkie spłacić (nowym kredytem) i mieć tylko jeden kredyt, w jednym banku i płacić tylko jedną ratę. Na czym to polega?

Przykładowo masz kilka kredytów i pożyczek. Spłacasz jeszcze: kredyt gotówkowy 15 000 zł, pożyczkę na 10 000 zł, w innym banku masz zadłużenie na karcie kredytowej 6 000 zł, a na koncie bankowym 4 000 zł. No i do tego jeszcze doszły raty z kredytu ratalnego – 25 000 zł. Łącznie zadłużenie wynosi ok. 60 000 zł.

Gdzie można przeprowadzić takie „połączenie kredytów”? Wybór banków jest dostępny poniżej.

W każdym miesiącu płacisz 3 raty kredytowe w łącznej wysokości 1500 zł. I dodatkowo „lecą” opłaty za korzystanie z limitu na koncie. A jeszcze Twoje dochody się zmniejszyły i wysokość rat zaczyna ciążyć i to bardzo. Co wówczas można zrobić?

Konsolidacja kredytowa w jednym banku, kilku banków…

W takim przypadku warto zastanowić się właśnie nad kredytem konsolidacyjnym. Jeżeli masz zdolność kredytową, bank udzielając kredyt konsolidacyjny spłaca wszystkie zobowiązania bankowe, a Ty masz nowy kredyt z jedną ratą, zapewne dużo mniejszą, na 900 zł. To jest zdecydowany plus kredytów konsolidacyjnych. A minusy?

Przede wszystkim to, że za kredyt zapłacisz więcej: wydłużony jest okres kredytowania, a tym samym i więcej zapłacisz odsetek. Poza tym nowy kredyt, to również opłaty dodatkowe, między innymi prowizja czy ubezpieczenie.

Niekiedy jednak nie ma innej możliwości na odzyskanie płynności finansowej i uzdrowienie finansów (jakkolwiek to dziwnie brzmi) niż konsolidacja zadłużenia i obniżenie raty kredytowej. Oferty kredytów konsolidacyjnych można znaleźć w każdym z banków. Jedne są lepsze, inne gorsze. Są kredyty konsolidacyjne gotówkowe i hipoteczne. Porównanie kredytów konsolidacyjnych to podstawowe zadanie, jeżeli oczywiście interesuje nas tańsza opcja.

Wybór banku jest istotny, ale sama oferta zależy już od naszej zdolności kredytowej, wiarygodności, wielkości konsolidacji, czasu jej trwania i formy zabezpieczenia.

Pozostałe: Pożyczki Pozabankowe: Pożyczki Krótkoterminowe - Pożyczki Na Raty | Konta bankowe: Konta Osobiste - Konta Firmowe.