Jaki kredyt lepszy gotówkowy czy hipoteczny?

Jaki kredyt lepszy gotówkowy czy hipoteczny? A może pożyczka konsolidacyjna lub kredyt konsolidacyjny? Jaki produkt kredytowy wybrać? A może pożyczkę pozabankową?

jaki kredyt lepszy gotówkowy czy hipoteczny?

Wybór produktu kredytowego zależy od celu kredytowania, ale i od naszej zdolności i wiarygodności kredytowej.

Kredyty bankowe, pożyczki niebankowe? Co wybrać i jakie są najlepsze i najkorzystniejsze? W serwisie kredytyporownywarka.pl znajdziemy bardzo szeroki wybór najpopularniejszych produktów kredytowych. Należy oczywiście pamiętać o tym, aby wybrać kredyt lub pożyczkę, która jest najlepiej dopasowana do celu kredytowania.

POŻYCZKI KREDYTY GOTÓWKOWE
Kredyty gotówkowe i pożyczki gotówkowe na dowolny cel. Poniżej zestawienie ofert banków. Pożyczki i kredyty gotówkowe, w zależności od banku, od 3 miesięcy do 10 lat, od 500 zł do 200 000 zł.

Wystarczy wysłać krótki formularz kontaktowy do banku, aby bank wyliczył zdolność kredytową, przedstawił ofertę i obliczył wysokość rat przy konkretnych wartościach kredytu.

KREDYTY HIPOTECZNE MIESZKANIOWE
Kredyt z przeznaczeniem na zakup mieszkania lub budowę domu. Popularny jest wybór bezpośredni banku oraz kontakt z pośrednikiem finansowym. Jest to kredyt celowy i musi zostać przeznaczony dokładnie na cele zapisane w umowie. Jeżeli szukasz takiego kredytu, to w dziale z kredytami hipotecznymi zapoznasz się z propozycjami banków i ekspertów finansowych oraz oszacujesz wysokość rat.

Jaki kredyt lepszy gotówkowy czy hipoteczny? Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od celu kredytowania, od wysokości kredytowania, czasu spłaty, itp. Jeżeli nie wiemy, jaki kredyt wybrać, to najlepiej jest skontaktować się z bankiem i zapytać doradcy bankowego.

POŻYCZKI POZABANKOWE
Nowi klienci firm pożyczkowych online mogą liczyć na pierwszą pożyczkę za darmo (dotyczy to tylko pożyczek krótkoterminowych, nie ratalnych). Nie każda firma ma taką ofertę, ale spośród nich kilka firm cieszy się szczególnym zainteresowaniem. Z pożyczkami pozabankowymi na raty zapoznamy się TUTAJ – firmy pożyczkowe internetowe.

Popularne kredyty i pożyczki w internecie

Jakie produkty finansowe szukamy najczęściej w internecie? Przede wszystkim są to kredyty i pożyczki online. W tym segmencie wyróżnić możemy głównie kredyty i pożyczki gotówkowe w bankach oraz pożyczki gotówkowe pozabankowe (przede wszystkim ratalne). Dlaczego szukamy takich produktów przez internet? To nie powinno dziwić: duża oszczędność czasu i wygoda.

O co najczęściej pytamy szukając konkretnego produktu finansowego? Kilka wyszukiwanych haseł dotyczących kredytów i pożyczek:

Kredyty pożyczki chwilówki

W przypadku pożyczek internetowych wyszukiwane są głównie pożyczki gotówkowe oferowane przez firmy pożyczkowe. Należy podkreślić, że są to pożyczki gotówkowe, a nie kredyty gotówkowe. Te drugie mogą być sprzedawane wyłącznie przez banki i SKOK-i. Nie mniej jednak, często zamiennie stosujemy „kredyt” i „pożyczkę„.

Możemy zastanawiać się, kredyt czy pożyczka, co lepsze? Pożyczka długoterminowa w banku na pewno będzie korzystniejsza i tańsza, niż taka sama pożyczka w firmie pożyczkowej. Nie każda jednak osoba ma zdolność i wiarygodność kredytową, aby skorzystać z propozycji banku, dlatego wybiera firmy pożyczkowe.

Poza tym pożyczkę możemy przeznaczyć na dowolny cel, np. zakup pralki, wakacyjny wyjazd lub na wesele. Kredyt, o czym już wspominaliśmy, musi być przeznaczony na konkretny cel zapisany w umowie. Bank może skontrolować czy pieniądze zostały wydane zgodnie z przeznaczeniem. W przeciwnym wypadku może nam wypowiedzieć kredyt.

Kredyty pożyczki cała Polska

Jeżeli korzystamy z produktu online, to oczywiście, że możemy wysłać wniosek z każdego miejsca w Polsce. Generalnie oferta konkretnego banku jest jednakowa dla całej Polski. W przypadku kredytów i pożyczek będzie się ona różnić dla poszczególnych klientów, z tego powodu, że każdy z nas będzie miał inną ocenę dokonaną przez bank. Im jest ona lepsza, tym na korzystniejszą ofertę kredytową możemy liczyć.

W przypadku pożyczek pozabankowych online, pożyczkodawca może wymagać dodatkowych dokumentów, np. zaświadczenie o zarobkach, skan umowy o pracę lub wpływów na konto bankowe za ostatnie 3 miesiące. Każda firma pożyczkowa, podobnie jak bank, inaczej oblicza naszą zdolność kredytową (stosując jednak taką samą metodologię).

Pamiętajmy o tym, że o kredyty pożyczki gotówkowe wnioskujemy w bankach i SKOK-ach, w podmiotach niebankowych tylko pożyczki. Ponad to, kredyty i pożyczki podlegające ustawie o kredycie konsumenckim. W związku z tym konsument na swoje prawa, ale i obowiązki. Najważniejszym prawem jest to, że może odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od podpisania umowy.

Kredyty pożyczki konsolidacyjne

Oferty kredytów konsolidacyjnych znajdziemy w bankach. Pozwalają na skonsolidowanie kredytów i pożyczek bankowych w jeden kredyt. Dodatkowo rata nowego kredytu będzie mniejsza, niż suma rat, które dotychczas płaciliśmy.

Minusem konsolidacji jest to, że zapłacimy więcej odsetek, a tym samym kredyt będzie droższy. Ale tylko poprzez wydłużenie okresu spłaty można obniżyć (znacznie) ratę kredytową. Oprocentowanie kredytów konsolidacyjnych jest przeważnie niższe niż kredytów gotówkowych i to również wpływa na jego cenę. Dodatkowo nowy kredyt, to bardzo często koszty dodatkowe, jak np. prowizja czy ubezpieczenie.

Niemniej jednak kredyt pożyczka konsolidacyjna, to jedyne rozwiązanie kiedy chcemy odzyskać płynność finansową.

Kredyt pożyczka kalkulator

Najbardziej popularny jest kalkulator kredytów i pożyczek gotówkowych (który znajdziesz w menu). Popularne są także kalkulatory kredytów mieszkaniowych, jak również i pożyczek pozabankowych. Kalkulatory są pomocne, ale tylko w przypadku kiedy chcemy zapoznać się z ofertami kredytów i pożyczek. Nie służą one bowiem do wyliczania rat kredytowych (co najwyżej do ich szacowania). Kalkulator nie wskaże gdzie jest kredyt pożyczka najtaniej, nawet wówczas, kiedy produkt znajduje się na pierwszym miejscu.

Kredyty i pożyczki należy porównać, albo samodzielnie, albo korzystając z doradcy finansowego (zwłaszcza w przypadku kredytów mieszkaniowych) i to z jego pomocą wybrać najbardziej korzystny produkt. Jeżeli znajdziesz hasło: „tutaj znajdziesz pożyczki kredyty ranking„, to nie będzie to żaden ranking, tylko pseudoranking. Szukając najtańszy kredyt lub pożyczkę musisz sprawdzić koszty całkowite, a żaden kalkulator czy ranking nie analizuje tego indywidualnie.

Serwis korzysta z plików cookies. Korzystając z serwisu zgadzasz się na ich wykorzystanie. Nie gromadzi, nie przetwarza danych osobowych. Więcej
ok